[OL]4you na

Hurá na vodu! Plavby Olomouc startují devátou sezonu a po dlouhých letech se vrací do centra

V pátek 28. dubna startují Plavby Olomouc už devátou sezonu. A start to bude velkolepý - po dlouhých pěti letech se totiž oblíbená atrakce vrací do samotného centra města, a to konkrétně na nově vybudovanou náplavku. Výhledově se počítá i s menším zázemím, kde bude občerstvení a info point, ale také se návštěvníci mohou těšit n kulturní program.

Hurá na vodu! Plavby Olomouc startují devátou sezonu a po dlouhých letech se vrací do centra

"Několikaletá pauza způsobená rekonstrukcí nábřeží a budováním protipovodňových opatření a přípravy náplavky byla dlouhá. Proto se moc těšíme na návrat do míst, kde to všechno kdysi začalo. Zase budeme blíže lidem, kteří, věřím, všechny naše služby rádi využívají," uvedl majitel Plaveb Olomouc Šimon Pelikán.

Vyplouvá se z nové náplavky

Nástupní místo bude přímo na náplavce, mezi mosty na Masarykově třídě a tím u Bristolu (Komenského). "Součástí nástupního místa bude výhledově i malé zázemí s občerstvením a info pointem Plaveb Olomouc. Čekáme na konec května, kdy bude daný úsek zkolaudovaný," doplnil Šimon Pelikán.

I nadále kromě veřejných plaveb nabízí služba plavby soukromé, školní výlety, zázemí pro firemní akce, rozlučky se svobodou i oslavy.

Oživení náplavky i kulturní program

V červnu se naváže na kulturní program, který v rámci Plaveb Olomouc probíhal na nábřeží i v letech minulých. Bude se jednat o menší koncerty, projekce, sportovní aktivity, dětský program a další. Nebude samozřejmě chybět ani každoročně pořádaný festival Řeka má duši. Cílem je nabídnout návštěvníkům náplavky různé způsoby trávení volného času v Olomouci. Oživení veřejného prostoru bude probíhat v souladu s pravidly náplavky, dodržováním nočního klidu, s ohledem na přírodu a také na další uživatele řeky, jako jsou veslaři a kanoisté.

Ološlap i Olodvorek

Mimo plaveb lodí budou moci lidé i nadále využívat OLOŠLAPY, služby budou propojeny novým stanovištěm na náplavce a umožní všem snadný přesun - například na Olodvorek, který je situován v historickém centru, mimo řeku.

Více informací o Plavbách Olomouc naleznete zde.

FOTO: Plavby Olomouc

reklama