[OL]4you na

Interaktivní výstava For Model se vrací v plné síle!

Dva pavilony Výstaviště Flora Olomouc se po dvouletém útlumu opět zaplní funkčními modely letadel, tanků, ponorek, lodí, aut, stavebních strojů, zahradními i modulovými železnicemi a také robotikou, drony či loutkami z 3D tiskárny. Těšit se můžete i na několik novinek.

Interaktivní výstava For Model se vrací v plné síle!

Oblíbená výstava se vrací v původní podobě, na jakou byli návštěvníci zvyklí již před pandemií, což potvrzuje i Eva Fuglíčková, předsedkyně představenstva Výstaviště Flora Olomouc. „Jsem ráda, že se interaktivní výstava For Model při jubilejním 20. ročníku vrací do podoby, v jaké si ji návštěvníci oblíbili ještě před pandemií a souvisejícími opatřeními. Tým Výstaviště Flora Olomouc dělá vše pro to, aby byl letošní For Model co nejzajímavější a všichni si jej znovu co nejvíce užili.“

Už nyní můžete na webu Výstaviště Flora Olomouc zakoupit online vstupenky za zvýhodněnou cenu. Levnější jsou oproti prodeji přímo na místě jak pro jednotlivce, tak pro rodiny s dětmi. Za běžnou vstupenku nyní zaplatíte 80 Kč, v době konání veletrhu pak 100 Kč. Zlevněné vstupné pro děti do 15 let, studenty, seniory, ZTP a ZTP/P) stojí 50 Kč, na místě pak 60 Kč. Rodinné vstupenky (2 dospělí, 2 děti 6 – 15 let) vás vyjdou nyní na 250 Kč, na místě 280 Kč. Děti do 6 let a doprovod ZTP/P mají vstup zdarma.

Na akci dorazí desítky vystavovatelů a sběratelů, jejich zaměření je velmi široké. Například z oboru leteckého modelářství se můžete těšit na letadla všech kategorií – větroně, makety vrtulníků, civilních, vojenských i akrobatických letadel poháněných elektromotorem anebo spalovacím motorem. K vidění budou i volnočasové drony.
Lodní modeláři na For Model 2022 přivezou plachetnice, ponorky a bojová plavidla. Expozici doplní plastikové a papírové modely automobilů i automobilových veteránů. Své místo na výstavě budou mít také autodráhy, modely stavebních strojů a kamionů,“ uvedla manažerka projektu Lenka Weiserová.

Také na vás čeká soutěž robotů, připravená ve spolupráci s Katedrou technické a informační výchovy Pedagogické fakulty UP Olomouc, sbírky papírových modelů, slabikářů, retro hraček, kočárků, figurek anebo sci-fi modelů. Velkým lákadlem je ukázka 3D tisku v modelářské praxi.

Občerstvit se budete moci v gastrozónách anebo kinokavárně s klasickou filmovou projekcí. Jednou z novinek jubilejního 20. ročníku bude interaktivní expozice filmových a digitálních technologií, kamer, projektorů i televizní techniky nazvaná Od analogu po digital. Její součástí bude i zajímavý doprovodný program.„Návštěvníci si budou moci přímo na místě rozebrat profesionální techniku, a nahlédnout tak do útrob nejrůznějších kamer či počítačů,“ uvedla manažerka projektu Lenka Weiserová.

Další novinkou je expozice Mezinárodní výstavy LEGO® modelů Svět kostek, kterou Výstaviště Flora Olomouc chystá na letošní říjen. Už nyní v rámci výstavy For Model budou k vidění RC modely sestavené z této světoznámé stavebnice.

Připraveny budou rovněž modelářské dílny, ve kterých si můžete vyzkoušet lepení papírových modelů anebo práci s formelou používanou animátory při natáčení filmů.

Výstava For Model se bude konat v pavilonu A, E a blízkém okolí od pátku 18. do neděle 20. března od 9 hodin do 18 hodin, v neděli pak do 17 hodin. Další informace a vstupenky naleznete zde.

reklama