[OL]4you na

Jak přežít tropy? Se sklenkou v ruce!

Teploty přesahující třicítku si neříkají jen o pobyt u vody, ale také o pořádnou dávku hydratace. Máme pro vás tipy na dokonalé osvěžení, které si zamilujete!

Jak přežít tropy? Se sklenkou v ruce!

1. Voda s citronem a mátou
Že je to absolutní klasika, která vás nemůže ničím překvapit? Ano, máte pravdu, ale tento nápoj je dokonalou zárukou, jak se v horkých dnech osvěžit. Když navíc přidáte pár kostek ledu, nebo vyměníte kohoutkovou vodu za perlivou, garantujeme vám, že celé léto nebudete chtít pít nic jiného... Možná jen přihodíte na kolečka nakrájenou okurku.

2. Ledový čaj
Jednou z nejlepších alternativ k vodě je ledový čaj, ideálně neslazený. Udělejte si váš oblíbený ovocný nebo bylinkový čaj do konvičky, nechte jej vychladnout a poté přidejte led dle chuti. A pokud chcete mít originálnější lahodný čaj, do nápoje přihoďte na kousky nakrájené ovoce. Skvěle chutná také ledový zelený čaj, jenž obsahuje mnoho antioxidantů. 

3. Voda ochucená citronem a zázvorem
Nalijte kohoutkovou vodu do džbánu či karafy, nastrouhejte zázvor. Pokud jej milujete, na množství nemusíte šetřit. Vše pak dochuťte pár kapkami citronu, přihoďte jej ještě nakrájený na kolečka a nechte louhovat. Čím déle počkáte, tím bude mít váš nápoj větší říz.

4.  Voda, která vás zaručeně ověží
Už jste zkoušeli dát do vody mátu, bazalku a rozmarýn? Pokud ne, tak je ten pravý čas ochutnat nápoj, který si užívají v horkých letních dnech v různých koutech Itálie. Dejte bylinky do karafy s vodou, nechte je louhovat minimálně přes noc a druhý den si dopřejte dokonale osvěžující drink.

Jakým nápojům se v letních dnech raději vyhnout
Hlavní roli by v našem pitném režimu měla hrát voda. Bezesporu.Naopak existují nápje, na něž bychom si měli nechat zajít chuť. Omezit bychom měli konzumaci sladkých nápojů a limonád, energetických drinků a alkoholu. Samozřejmě, občasný hřích není na škodu, obzvlášť bez sklenky vína si večerní posezení umí představit málokdo z nás. Vyvarovat bychom se měli rovněž nadměrného pití kávy, horké čokolády nebo mléka. 

Užijte si horké dny plnými doušky a nezapomínejte, že dostatečná hydratace je nutností!

reklama