Jak si užít předposlední prázdninový víkend?

Flora, "Dožínke", romantické kino pro nejmenší pod širým nebem nebo hry v Pevnosti poznání pro celou rodinu, to je další z olomouckých víkendů! Co máte v plánu vy?

Ilona Tandlerová

Už dnes startuje Flora! Letní Flora Olomouc bude za přísných hygienických opatření letos jedinou květinovou výstavou tohoto rozsahu v ČR. Expozice ZAHRADA ZA ZDÍ nás nechá nahlédnout do tajů městských zahrádek, dvorků a vnitrobloků. Výstava se koná od čtvrtka do neděle na Výstavišti Flora Olomouc. A co vás čeká jako doprovodný program? Hudební vystoupení, floristické show, dětská zóna u rybníčku, odborné přednášky a letní zahradnické trhy. My jdeme v sobotu a vy?  

Pátek

Tušíte na první dobrou, z jakého filmu pochází hláška "Do nekonečna a ještě dál!"? Uhodli jste správně Toy story: Příběh hraček? Pak si nesmíte nechat ujít kino pod širým nebem pro nejmenší i pro ty velké, na hradním nádvoří ve Šterbnerku. Ve 20:00 začíná promítání v pořadí čtvrtého dílu o Woodym, celé jeho partě a Vidlíkovi.  

Vezměte si červenou pilulku a následujte Vyvoleného do virtuální reality ovládané stroji. NOC V MATRIXU přináší jedinečnou možnost vidět kompletní sérii kultovního sci-fi na velkém plátně kina Metropol. Snímky Matrix, Matrix Reloaded a Matrix Revolution trvají celkem 7 hodin a 39 minut a startují ve 20:00. 

Večerní pohoda u Trojice slibuje od 18:00 písničkáře Mirku Miškechovskou a od 19:30 Petra Lüftnera & akordeon.

Sobota

Kam v sobotu s dětmi kromě koupáku? Vydejte se na Plumlov, do kempu Žralok. Od 13:30 se otevírá Pohádkový les a zábava bude až do večera. Děti i rodiče čeká také pestrý doprovodný program v podobě projížděk na koních, malování na obličej, her a soutěží a samozřejmě nafukovacích atrakcí.

Máte děti, které pohádky už tak moc neberou? V Pevnosti poznání se toho děje spousta a zabaví se celá rodina - užijte si únikovou hru, plňte zajímavé úkoly, vydejte se za pokladem předků nebo vyrobte něco z betonu! A když uz v Pevnosti poznání budete, všimněte si výstavy Václav Havel - politika a svědomí. Slavné i méně známé myšlenky z Havlových textů či veřejných projevů. Úvahy, které nastavují zrcadlo době současné i minulé a i po desetiletích od vyřčení jsou výbušným politickým materiálem.

#tipredakce: Dnes si nenechte ujít pátý ročník festivalu Řeka má duši. Od 11:00 začínají v přístavišti U vodníka plavby po Moravě do "Středomoří" - speciálně vytvořené pop-up restaurace pod taktovkou Long Story Eatery & Bakery. V 15:00 proběhne zahájení festivalového programu – koncerty, program pro děti, chill-out zóna. Poslechnout si přijďte D.U.Bmusic, Terez Wrau, Ptakustik nebo The Gardeners. Více informací a rezervace plaveb zde

St-Art Festival se uskuteční od 15:00 v prostorách Uměleckého centra Univerzity Palackého v Olomouci. Během dne se vám v šapitó i mimo něj představí umělci z řad studentů středních a vysokých škol se svou autorskou uměleckou tvorbou. Na místě bude dostupné občerstvení, produkty pořadatelů i perfomerů. Vstupné je dobrovolné. Na letošním ročníku se můžete těšit na umělce z řad malířů, zpěváků, kapel, fotografů a Djs. 

U Trojice bude pohoda i v sobotu večer, přijďte si sednou do krásného prostředí našeho náměstí a zaposlouchejte se do rytmů blues. 

Neděle

Sunday is a brunch day. Takže vyrazte do Nutrend World nebo Café New One a dejte si jejich legendární vejce Benedikt a skleničku Mimosy, ať je ta neděle hezčí! Brunch má na programu i Trouble Cafe, mimo jiné budou mít wafle s vanilkovo-citronovým krémem a malinovou omáčkou. 

V Dubu nad Moravou se konají dožínky! Chcete-li si užít trochu tradic, nenechte si ujít V. Pouť Hanáků, která povede ze Zlaté farmy ve Štětovicích polními cestami přes Svárov k poutnímu kostelu Očišťování Panny Marie v Dubu nad Moravou. Pro krojované Hanáky i další patrioty ji pořádá Hanácký folklorní spolek. A můžete si obléci i kroj, není to však podmínka! Začátek je už v 8:00.

V 16:00 startuje předposlední z cyklu promenádních koncertů ve Smetanových sadech, tentokráte zahrají Black Ladies. 

 

Pěkný víkend vám přejeme! 

#dožínky #filmy #flora olomouc #hudba #tip na víkend #víkend

reklama

smartregion
Další články