[OL]4you na

Jarní Flora začala. Přináší desítky tisíc květů, unikátní bonsaje i doprovodný program

Jarní Flora, jejíž hlavní expozice nese název Květy a světy, začala. Až do 24. dubna budou k vidění desítky tisíc nejrůznějších květin, ale také velmi vzácné bonsaje. Na návštěvníky čeká doprovodný program a samozřejmě nechybí ani oblíbené zahradnické trhy.

Jarní Flora začala. Přináší desítky tisíc květů, unikátní bonsaje i doprovodný program

Středobodem výstavy je již tradičně hlavní expozice v pavilonu A. Její podobu mají letos na starost respektované architektky z olomouckého architektonického a design studia mimokolektiv spolu se známým floristou Tamásem Víghem, jenž do expozice vložil mimo jiné i méně známé exotické rostliny nebo vzácné orchideje. V hlavním pavilonu návštěvníci najdou také prezentaci zahradnických a uměleckých škol či expozici Českého zahrádkářského svazu.

Pod názvem Tradice s fantazií je na jarní Floře díky spolupráci s Bonsaimuseum Isabelia prezentována jedinečná kolekce bonsají z tisů, jejichž stáří se pohybuje v rozmezí 100 až 600 let. Valná část bonsají pochází z Japonska, do České republiky je dopravil zkušený sběratel Josef Valuch. Oranžerie zase nabízí Květy v umění. Výstavu fotografií doplňuje floristická výzdoba od Kláry Franc Vavříkové.

Venkovní prostory patří tradičně oblíbeným zahradnickým trhům, kde lze pořídit takřka vše, na co si vzpomenete.

Veškeré informace o jarní etapě oblíbené výstavy naleznete ZDE.

reklama