[OL]4you na

Jarní Olomouc: kráska s mnoha tvářemi

Olomouc musíte milovat neustále. Když procházíte uličkami centra, když sedíte na terase a popíjíte kávu, když se touláte parkem. A na jaře má naše město speciální kouzlo, které shrnete jedním slovem: žije! Ale v tom jednom slově se skrývá mnoho významů...

Jarní Olomouc: kráska s mnoha tvářemi

Olomouc kvete
Není nic povzbudivějšího než koberce pestrých květin a omamná vůně rozkvetlých stromů. I když, přiznávám se, jsem spíš zastáncem poněkud jiných parkových úprav, než jaké v poslední době převládají nejen v Olomouci, jistě nemůže nikdo namítat, že jarní Olomouc není krásná. Kvetoucí město má zkrátka velký půvab.

Olomouc voní
Kávou z mnoha kaváren, které zdobí Olomouc a neodmyslitelně k našemu městu patří. Také máte rádi, když se před vašimi oblíbenými podniky objeví zahrádky? Káva chutná skvěle vždycky, ale s větrem ve vlasech a s výhledem na město nadechující se po vleklé zimě teprve stojí za to! 
Poledními meníčky, která si můžeme dopřávat na čerstvém vzduchu, zatímco debatujeme nad pracovními či osobními tématy.

Olomouc tepe
Životem, hlaholem, křikem, smíchem, cinkáním příborů i šálků kávy. Pouličními umělci, kteří zpříjemňují den mnoha kolemjdoucím. Akcemi, bez nichž by naše město nebylo takové, jaké je: skvělé! 

Olomouc žije
Miluju, jak se během dne proměňuje. Ráno nás ospalá vítá, aby s přibývajícími slunečními paprsky nabrala dech, kolem poledne pak překypuje životem. Miluju její zvuky i ruchy obklopené jedinečnými kulisami historie. Odpolední siesta pak přechází v romanticky laděný podvečer. Miluju i potemnělé noci, kdy nepotkáte nikoho. Tohle všechno je na jaře mnohem intenzivnější. 

Žijeme v krásném městě a mnohdy si to ani pořádně neuvědomujeme. Neničme si dojem z něj malichernými připomínkami. Nic není nikdy perfektní, v každém městě něco najdeme. Zkusme se nad to povznést a v kontextu toho, co se aktuálně děje ve světě, buďme šťastní, že Olomouc máme přesně takovou, jaká je. Protože je krásná. A naše.

reklama