Ještě nevíte, co dělat v sobotu a neděli?

Minerály, koncerty, skvělé jídlo nebo maraton. Poslední letní víkend je nabitý akcemi!

Veronika Jínová

Sobota

V sobotu i neděli se Střední škola polytechnická zabalí do krás minerálů, šperků a fosílií v rámci MINERAL-EXPO Olomouc. Pro návštěvníky je připraven bohatý doprovodný program BACK TO SCHOOL, který zahrnuje rýžování zlata, hledání minerálů a granátů v písku. Brány školy jsou otevřeny v sobotu od 9 do 18 hodin a v neděli od 9 do 17 hodin.

Sport park Hrubá voda v sobotu hostí desítky běžců, kteří se zúčastní závodu RUNEX RACE 2020. Třetí ročník extrémního překážkového závodu nabízí trasu o šesti kilometrech s více než dvaceti překážkami. Závod je vhodný jak pro jednotlivce, tak skupiny i děti. Součástí akce je také doporovodný program.  Více na: https://runexrace.cz/

Květinovou výstavu na Výstavišti Flora Olomouc vymění tetovací strojky. Oba víkendové dny se můžete těšit na akci Tattoo Action Haná 2020, která zve nejen příznivce a nadšence do tetování. V rámci festivalu je nachystán doprovodný program v podobě koncertů, soutěže o nejlepšího dětského tatéra nebo afterparty. Vstup na jeden den je 200 Kč/osoba, na oba dny 300 Kč/osoba.

Olomoucký kulinářský institut v sobotu 29. 8. 2020 pořádá GASTRO & MUSIC Festival 2020 v kempu Krásná Morava. Od desíti do desíti vás čeká program plný hudby a skvělého jídla od nejrůznějších restaurací, Palačinkokola, ochůdků ze zdravou výživou a jiných podniků. K festivalu zahraje kapela Joys From Lost a další, ratolesti se mohou těšit na dětské atrakce a trampolíny. Vstup stojí 80 Kč/osoba.

Do galerie XY Olomouc si zajděte na výstavu OPEN CALL: NET ART. Východiskem pro výstavu s pracovním názvem Les (Im)mattériaux? je virus jako mnohotvárný fenomén. Výstava je realizována pod kurátorskou záštitou teoretičky net artu a kurátorky Marie Meixnerové. Více na: http://www.xyolomouc.com/home/akce/open-call-net-art

Sobotní večer probehně s projektem Punctum na olomoucké tržnici. Ze surovin, které pořadatelé na zeleninovém tržišti dopoledne nakoupí, připraví Radim Labuda skvělé pokrmy. Můžete si zahrát ping pong a deskovky, aktivně se zúčastnit přednášky Limity jsme my, a nebo jen odpočívat za poslechu hudebního streamu Radio Punctum. Program pokračuje k malé vitríně v Denisově ulici na vernisáž výstavy Ztracené město Evy Krhutové.

Prostranství na rohu ulic Mozartova a Žilinská ožije Sousedskou slavností připomínající urbanistickou a kulturní jedinečnost tzv. Úřední čtvrti. Těšit se můžete na komentované prohlídky z různých míst sousedství, hudební doprovod kapely ALIANCE, tématický kvíz o hodnotné ceny, pokec se sousedy a mnoho dalšího. Více na: https://www.facebook.com/events/625289374771992

Tradiční Pohoda u Trojice proběhne v sobotu naposledy. Společně s Kateřinou Marií Tichou a kapelou Epydemye uzavře Pohoda u Trojice končící léto. Koncert začíná v 18:00.

Palouček před S-Klubem tuto sobotu hostí kluky z Hoofbeats v čele s Big Boyem Glebem. Vstupenky na místě v prodeji za 400 Kč.

Neděle

Nedělní olomoucký den zaplní Olomouc Half Marathon 2020. Již jedenáctý ročník půlmaratonu přivítá více než 6 000 běžců probíhající parky a jiných krásných míst Olomouce. 

Tradiční letní Promenádní koncerty uzavřou léto nedělním vystoupením Moravského divadla Olomouc. Akce startuje v 16:00 v altánu Smetanových sadů.

Před dalším týdnem si přijďte odpočinou na nedělní Family brunch do Nutrend Worldu. Vezměte celou rodinu a pochutnejte si na nejrůznějších gastronomických specialitách v krásném prostředí tamní restaurace. Brunch probíhá od 11 do 15 hodin a stojí 390 Kč/190 Kč dítě.

#tipy #tipy na víkend #víkend

reklama

Další články