[OL]4you na

Kam na lyže do zahraničí? Do oblíbené Itálie, vzdálenější Francie i k sousedům na Slovensko

Hory v zahraničí mají neopakovatelné kouzlo, zejména teď v zimě. Tamní skvělá střediska nabízejí fantastické možnosti lyžování pro výtečné lyžaře i pro začátečníky, navíc disponují často vynikající gastronomií a službami, pro které stojí za to vydat se i pár set kilometrů... Máme pro vás tipy na místa, kde si opravdu dobře zalyžujete.

Kam na lyže do zahraničí? Do oblíbené Itálie, vzdálenější Francie i k sousedům na Slovensko

FRANCIE
Za lyžováním do Francie stojí za to zajet, i když je cesta náročnější a delší. Odměnou vám budou skvělé hory a opravdu výrazně méně lyžařů než jinde. A také nižší ceny.

Val Thorens
Nejvýše položené středisko v Evropě je součástí známé lyžařské oblasti Les Trois Vallées (Tři údolí) s více než šesti stovkami kilometrů upravených tratí. Díky ideálním přírodním podmínkám má Val Thorens dostatek sněhu, dobře se tu opálíte, najdete tu černé sjezdovky, ale také ty pro průměrné lyžaře a začátečníky. Večer můžete skočit do baru na skvělé víno nebo na fondue či do vířivky. 

Les 2 Alpes
Perfektní středisko nabízející 225 km pečlivě upravovaných sjezdových tratí všech stupňů obtížnosti. Areál začíná ve výšce 1 300 m, jeho centrem je městečko, jenž leží v nadmořské výšce 1 650 m, a dále stoupá až k vrcholu ledovce do výšky 3 600. Jde o moderní areál s vyžitím nejen na svazích, ale i mimo ně. Čeká vás výtečné jídlo a pití, ale také sochy z ledu, vyhlídková lávka, freeride lyžování, snowpark, bary, diskotéky... A dostupné bydlení přímo na svazích.

ITÁLIE
Itálie bývá vyhledávanou lyžařskou destinací nejen pro vynikající střediska, ale zážitek je tu podpořen i pověstnou italskou náturou a perfektní gastronomií.

Livigno
Livignský manšestr se vyplatí vyzkoušet. Lyžuje se tu poměrně dlouho, podmínky jsou ideální pro všechny lyžaře. A jarní měsíce slibují nejen pořádnou porci slunce, ale také výrazné slevy. Původně malé městečko kdysi odříznuté od světa je navíc bezcelní zónou, takže nakupovat tu je radost. Samozřejmostí je dobré jídlo a pití, které po výkonu na sjezdovce rozhodně oceníte.

Sella Ronda
Oblast Sella Ronda se pravidelně umísťuje na prvních příčkách žebříčku nejlepšího lyžování na celém světě. Propojení čtyř lyžařských středisek Val Gardena, Arabba, Val di Fassa a Alta Badia přineslo unikátní možnost objet horský masiv Sella za jediný den kolem dokola. To je splněný lyžařský sen! Když si k tomu připočtete skvělé výhledy, fantastickou gastronomii a dokonale upravené sjezdovky, to je zkrátka zážitek, který si nemůžete nechat ujít.

RAKOUSKO
Rakousko je relativně blízko, podmínky tu jsou ideální, zdejší ledovce jsou totiž zárukou sněhu i tehdy, když to jinde na lyžování úplně není. 

Schladming / Dachstein
Po pár hodinách v autě vás přivítá jedno z nejlepších středisek v Rakousku. Vyhlášená oblast zimních sportů Schladming / Dachstein leží mezi jižními stěnami Dachsteinu a hřebenem Schladminger Tauern. Propojuje sedm lyžařských středisek s pestrou nabídkou zimních radovánek, nedotčenou přírodou, vynikající infrastrukturou a štýrskou pohostinností. Areál je navíc součástí regionu Ski Amadé, jenž dohromady nabízí neuvěřitelné stovky kilometrů sjezdovek. Mezi nimi se lze dopravovat ski busy, takže nudit se tu určitě nebudete... A místní Sky Walk, to je vážně pohádka!

Hintertux
Tento ledovec je v provozu celoročně a nabízí vynikající sněhové podmínky a 86 km sjezdovek všech obtížností, terény s hlubokým sněhem nebo náročné sjezdovky s boulemi, legendární Aprés-ski. Velkým lákadlem je i ledový palác s fascinujícími obrovskými rampouchy a ledovými krystaly. Na jeden skipas můžou návštěvníci navíc lyžovat nejen na ledovci Hintertux, ale v celé oblasti Zillertal na celkem 245 km sjezdovek.

SLOVENSKO
A nakonec Slovensko, které stále ještě stojí ve stínu Alp i Dolomit, přesto nabízí výborné lyžování.

Jasná
Tento areál v Nízkých Tatrách disponuje více než 50 km perfektně upravených sjezdovek různých obtížností. Milovníci divoké jízdy si přijdou na své v mnohých freeridových zónách a ve DCsnow parku. Večer se v Jasné lyžuje na osvětlené sjezdovce v lokalitě Biela Púť. Na Chopku jezdí 23 lanovek a vleků a lyžování si tu vážně užijete. A místní halušky budou odměnou po dni plném sportu...

Hezkou zimu všem!

FOTO: Unsplash

reklama