[OL]4you na

Kam na punč v Olomouci? Máme tipy, kde si vážně pochutnáte!

Venku zima, kolem světýlka, v ruce horký punč vonící lahodným kořením, které jako by volalo: Vánoce jsou tu! Pokud patříte k milovníkům tohoto skvělého nápoje, jenž neodmyslitelně patří k předvánočnímu období (a to nejen v Olomouci), zbystřete. Máme pro vás tipy, kde si vychutnáte ten nejlepší punč ve městě!

Kam na punč v Olomouci? Máme tipy, kde si vážně pochutnáte!

Vánoční trhy
Tak to je klasika, za níž míří nejen Olomoučané, ale i turisté. Popíjet punč mezi nazdobenými domečky na náměstí, u toho se výtečně bavit - přesně to je cílem mnoha z nás. A jestli chcete mít u pití punče ještě hřejivější pocit, zajděte do stánku Dobrého místa pro život, kde se popíjí pro správnou věc - peníze putují tam, kde jsou potřeba. I proto jsou fronty nekonečné, a to chválíme.

Levandulové bistro
Je libo horký punč s příchutí levandule? Takový bezpečně seženete v Levandulovém bistru na Horním náměstí. Tento legendární punč nejen dobře chutná a voní, ale se snítkou fialové levandule i skvěle vypadá. Tip pro všechny, kteří si rádi zpestří klasiku...

Olodvorek
Kdo by si nechtěl dát námořnický punč na Olodvorku?! Na to, že máme v Olomouci lodě a námořníky, jsme si už zvykli a jsme na to náležitě hrdí, vždyť Plavby Olomouc jsou nedílnou součástí kulturní nabídky města. A punč z Olodvorku bývá velmi vyhledávaným nápojem, navíc si při jeho popíjení můžete vychutnat i bohatý kulturní program, který se tu v předvánočním čase servíruje.

Bar Zahrada
Zahrada je další oázou v srdci Olomouce, která žije svým vlastním životem. Obrovský strom, pořádná porce barevných světýlek, pohodová atmosféra, fajn kulturní program... A punč tu mají opravdu skvělý. I tohle místo má kouzlo.

1. olomoucká vinotéka v Lafayettově
Co by to bylo za vinotéku, když by nenabízela punč!? Toto místo je klasikou všech klasik. A punč ozdobený ovocem je výborný.

U Červeného volka
V předvánočním čase se před touto restaurací na Dolním náměstí často tvoří fronty. Na svědomí to má výborný punč, který tu mají. Jako bonus často dostanete i chleba se sádlem a cibulí. Pokud se vydáváte po stopách dobrých punčů, Volek je příjemná zastávka.

OpenWine Latino Bar
Latino punč je podle mnohých tím nejlahodnějším horkým drinkem, jaký si ve městě můžete během adventu dát. A není divu - vždyť vína z OpenWine jsou vyhlášená široko daleko. Přijďte jej zkusit, stojí za to.

Galský kohout
Perfektní svařák mají ve vinárně Galský kohout, a to jak z červeného, tak z bílého francouzského vína. V kombinaci s tím pravým kořením, ovocem a kapkou cukru se jedná o dokonalý zážitek.

Vánoční trhy na náplavce
Do 10. prosince ožívá Nábřeží Josefa Jařaba vánočními trhy, které nabízejí komorní atmosféru, doprovodný program i skvělé pochutiny. A také punč. Ten vám připraví přímo vinaři, kteří na náplavce prodávají svá vína.

Letní kino Olomouc
Letňák je už nějaký ten pátek tím pravým místem na posezení s přáteli, a to nejen v horkých měsících, ale i v zimě. Vydejte se sem nejen za fajn kulturním programem, ale také se zahřát výtečným punčem, do něhož si můžete nasypat cokoliv od jahod až po gumové medvídky.

Long Story Short Eatery & Bakery
Tak zdejší punč je něco, co byste neměli minout. Jak je v Long Story zvykem, vynikající je tu všechno, co ochutnáte. A o punči to platí rovněž. Dokonalost, která zahřeje a uspokojí vaše chuťové buňky po okraj. Vlajková loď všech punčů.

Těch míst, kde si v Olomouci můžete dopřát skvělý punč, je opravdu hodně a to, že některé není uvedeno v našem výčtu, neznamená, že nabízí o třídu horší nápoj. Jedná se o náš osobní výběr. Nicméně pokud máte pocit, že by některý podnik, jenž má v nabídce neodolatelný punč, zasluhoval své místo v našem článku, neváhejte se na nás obrátit na e-mailu redakce@ol4you.cz. My punč otestujeme a zařadíme jej do našeho výběru. :)

FOTO: Freepik

reklama