[OL]4you na

Kam vyrazit na hory do zahraničí? Máme pro vás tipy

Milujete lyže a nedokážete si představit zimu bez pořádné lyžovačky v zahraničí? Přinášíme vám tipy na zajímavá střediska, kde si užijete zábavu nejen na svazích...

Kam vyrazit na hory do zahraničí? Máme pro vás tipy

SLOVENSKO
Ačkoliv slovenské hory nabízí zajímavé lyžařské vyžití, stále stojí ve stínu Alp i Dolomit. Přesto jsme pro vás vybrali středisko, kam se vyplatí zajet.

Jasná
Tento areál v Nízkých Tatrách disponuje více než 50 km perfektně upravených sjezdovek různých obtížností. Milovníci divoké jízdy si přijdou na své v mnohých freeridových zónách a ve DCsnow parku. Večer se v Jasné lyžuje na osvětlené sjezdovce v lokalitě Biela Púť. Na Chopku jezdí 23 lanovek a vleků a lyžování si tu vážně užijete. A místní halušky budou odměnou po dni plném sportu.

RAKOUSKO
Rakousko je relativně blízko, podmínky tu jsou ideální, zdejší ledovce jsou totiž zárukou sněhu i tehdy, když to jinde na lyžování úplně není. 

Schladming / Dachstein
Po pár hodinách v autě vás přivítá jedno z nejlepších středisek v Rakousku. Vyhlášená oblast zimních sportů Schladming / Dachstein leží mezi jižními stěnami Dachsteinu a hřebenem Schladminger Tauern. Propojuje sedm lyžařských středisek s pestrou nabídkou zimních radovánek, nedotčenou přírodou, vynikající infrastrukturou a štýrskou pohostinností. Areál je navíc součástí regionu Ski Amadé, jenž dohromady nabízí neuvěřitelné stovky kilometrů sjezdovek. Mezi nimi se lze dopravovat ski busy, takže nudit se tu určitě nebudete... A místní Sky Walk, to je vážně pohádka!

Hintertux
Tento ledovec je v provozu celoročně a nabízí vynikající sněhové podmínky a 86 km sjezdovek všech obtížností, terény s hlubokým sněhem nebo náročné sjezdovky s boulemi, legendární Aprés-ski. Velkým lákadlem je i ledový palác s fascinujícími obrovskými rampouchy a ledovými krystaly. Na jeden skipas můžou návštěvníci navíc lyžovat nejen na ledovci Hintertux, ale v celé oblasti Zillertal na celkem 245 km sjezdovek.

ITÁLIE
Do Itálie je cesta pochopitelně delší, ale zase jste odměněni skvělými areály. Zážitek je navíc podpořen pověstnou italskou náturou a perfektní gastronomií...

Livigno
Livignský manšestr se vyplatí vyzkoušet. Lyžuje se tu poměrně dlouho, podmínky jsou ideální pro všechny lyžaře. A jarní měsíce slibují nejen pořádnou porci slunce, ale také výrazné slevy. Původně malé městečko kdysi odříznuté od světa je navíc bezcelní zónou, takže nakupovat tu je radost. Samozřejmostí je dobré jídlo a pití, které po výkonu na sjezdovce rozhodně oceníte.

Sella Ronda
Oblast Sella Ronda se pravidelně umísťuje na prvních příčkách žebříčku nejlepšího lyžování na celém světě. Propojení čtyř lyžařských středisek Val Gardena, Arabba, Val di Fassa a Alta Badia přineslo unikátní možnost objet horský masiv Sella za jediný den kolem dokola. To je splněný lyžařský sen! Když si k tomu připočtete skvělé výhledy, fantastickou gastronomii a dokonale upravené sjezdovky, to je zkrátka zážitek, který si nemůžete nechat ujít...

FRANCIE
Za lyžováním do Francie stojí za to zajet, i když je cesta náročnější a delší. Odměnou vám budou skvělé hory a opravdu výrazně méně lyžařů než jinde. A také nižší ceny.

Val Thorens
Nejvýše položené středisko v Evropě je součástí známé lyžařské oblasti Les Trois Vallées (Tři údolí) s více než šesti stovkami kilometrů upravených tratí. Díky ideálním přírodním podmínkám má Val Thorens dostatek sněhu, dobře se tu opálíte, najdete tu černé sjezdovky, ale také ty pro průměrné lyžaře a začátečníky. Večer můžete skočit do baru na skvělé víno nebo na fondue či do vířivky. 

Les 2 Alpes
Perfektní středisko nabízející 225 km pečlivě upravovaných sjezdových tratí všech stupňů obtížnosti. Areál začíná ve výšce 1 300 m, jeho centrem je městečko, jenž leží v nadmořské výšce 1 650 m, a dále stoupá až k vrcholu ledovce do výšky 3 600. Jde o moderní areál s vyžitím nejen na svazích, ale i mimo ně. Čeká vás výtečné jídlo a pití, ale také sochy z ledu, vyhlídková lávka, freeride lyžování, snowpark, bary, diskotéky... A dostupné bydlení přímo na svazích.

DOPORUČENÍ
Vzhledem k situaci doporučujeme sledovat aktuální platná opatření pro vstup do dané země a také provoz lyžařských středisek, abyste se nedočkali nemilého překvapení. 

Lyžování za hranicemi je skvělé, protože nabízí zcela jiný druh vyžití, než na který jsme zvyklí z našich hor. Milovníci tohoto zimního sportu ocení dlouhé sjezdy i moderní lanovky, vyšší nadmořskou výšku i jedinečnou zábavu poté, co sundají lyže a chtějí načerpat sílu do dalších dní, které hodlají strávit na kopcích. Určitě jsme nevyjmenovali všechny oblíbené destinace, kde je lyžování tím pravým potěšením, proto jestli máte tip, kde se opravdu dobře lyžuje, neváhejte nám napsat na e-mail redakce@ol4you.cz a my jej do článku zařadíme. 

reklama