[OL]4you na

Kam vyrazit v březnu: pomáhat, na ples, skvělé koncerty i do divadla

Březen bude nabitý událostmi, které stojí za to. Pojďme se společně podívat, kam se můžeme jít pobavit a kde přijít na hezčí myšlenky...

Koncert na pomoc Ukrajině, který se koná už 6. března od 20:00 v Moravském divadle, se vyprodal během pár okamžiků, vy si ale budete moci užít stream a podpořit tak dobrou věc. Více zde.

11. března od 19:00 si na prknech Moravského divadla nenechte ujít premiéru hry Hraběnka s Vlastou Hartlovou v roli jedné hrdé ženy, jejíž osud je hořkosladký jako Moët & Chandon ze zámeckého vinného sklepa a lehkobolný jako valčík Petra Iljiče Čajkovského. Lístky na tragikomedii o hodnotách, které nedokáže vymazat žádná politická garnitura, pořídíte tady.

12. března od 18:00 se koná Námořnický ples, který se uskuteční v Bounty Rock Cafe. Lístky na netradiční bál v námořnickém, kde nebudou chybět ani vybrané rumy a skvělá muzika, koupíte zde.

V ten samý den rovněž od 18:00 se v Centru pohybu uskuteční Modrožluté setkání příznivců Dobrého místa pro život. Tato organizace pomáhá už 13 let a pomáhat bude i 12. března, a to Ukrajině sužované válkou. Více zde.

14. března od 19:00 se v kině Metropol těšte na Amerikánku - filmové pojetí divadelního představení o příběhu dívky bez domova, které neustále mění své jeviště, prostor i čas. Její silná touha po svobodě a ochota se vzepřít celému nevlídnému světu ale zůstává. V hlavních rolích se představí Tereza Ramba a Eliška Křenková. Vstupenky seženete tady.

15. března od 19:00 láká Divadlo na Šantovce na Africkou královnu s Lindou Rybovou a Hynkem Čermákem. Humorný i dramatický příběh o tom, k čemu dokáže chytrá žena přinutit zamilovaného muže, odehrávající se v Africe uprostřed první světové války, baví čtenáře i diváky už řadu let, a bude bavit i vás. Lístky na představení koupíte tady.

A v tento den se v S clubu od 20:00 koná i zajímavý koncert. Do Olomouce se totiž vrací britští prog rockeři Pineapple Thief, za bicí sestavou je bude pohánět bubeník Gavin Harrison, jinak člen Porcupine Tree a King Crimson. Britský kvartet přiveze své jedenácté album Your Wilderness. Vstupenky jsou k sehnání zde.

Funkční modely letadel, tanků, ponorek, lodí, aut, stavebních strojů, zahradní i modulové železnice a také robotika, drony či loutky vyrobené v 3D tiskárně. To bude mimo jiné k vidění na 20. ročníku interaktivní výstavy For Model, která od pátku 18. do neděle 20. března na Výstavišti Flora Olomouc po dvouletém útlumu opět zaplní pavilony A i E a také jejich okolí.

19. březen bude ve znamení koncertu Davida Kollera, který se vydává na klubové turné s novými písněmi, jež vznikly v obdobé pandemie. Fanoušci se pochopitelně mohou těšit i na jeho největší hity a také na limitovanou edici vinylu, jenž bude na místě k dostání. Koncert se koná od 20:00 v S clubu, lístky pořídíte tady.

Lakecia Benjamin. To je charismatická a temperamentní newyorská saxofonistka, jež spojuje tradiční pojetí jazzu s hiphopem a soulem. Spolupracovala s mnoha legendárními umělci včetně Stevieho Wondera, Alicie Keys, The Roots či Macy Gray. Ve svém projektu Pursuance vzdává hold Johnu Coltranovi a jeho manželce Alici. Její koncert si budete moci vychutnat 21. března od 20:00 v Jazz Tibet Clubu. Lístky seženete zde.

22. března od 18:00 se v Telegraphu ukuteční akce s názvem Propagace v kreativních průmyslech #2. Každý průmysl potřebuje propagaci, i ten kreativní. V Telegraphu budou debatovat šéfredaktorka časopisu Artikl Bára Alex Kašparová, vizuální umělec Stanislav Ondruš a PR & Marketing Manager Kunsthalle Praha Ondřej Čížek. Více tady.

25. březen si do kalendáře zapíší všichni příznivci Rudyho Linky - od 19:00 se v Divadle na Šantovce uskuteční jeho One man show. A je se na co těšit! Čeká vás inspirace, humor, emoce i zajímavé příběhy. Vstupenky pořídíte zde.

Michal Pavlíček a Trio. Takový bude program 30. března od 20:00 v Bounty Rock Cafe. Kytarový virtuos a skladatel vydal poslední album autorských písní Pošli to tam. Vybrané písně z alba a další Pavlíčkovy kusy zaznějí i na chystaném narozeninovém turné, kde ho kromě Milly Honsové doprovodí i Trio: Martin Ivan na basu, Michal Daněk na bicí a Michal Nejtek na klávesy. Lístky koupíte tady.

31. března od 19:00 vás v Divadle Tramtarie čeká nová černá komedie Viliama Klimáčka Dealeři. Vítejte ve světě, kde je všechno jen otázkou nabídky a poptávky. A to nejen věci, ale i lidé a myšlenky. Můžeme být ale v takovém světě skutečně šťastní? Nebo i tady platí slova klasika o tom, že štěstí si za peníze nekoupíš? Přijďte si pro odpověď! Vstupenky pořídíte tady.

A to není zdaleka vše, co se v březnu v Olomouci koná. Vyberte si z bohaté nabídky kulturních událostí tu svou. Přejeme hezké zážitky!

reklama