[OL]4you na

Kam vyrazit v dubnu? Na skvělé koncerty, festivaly, jarní Floru i na pálení čarodějnic

Jako už je v plném proudu. Také si to tak užíváte? A my pro vás máme nabídku, která se nedá odmítnout. Duben bude totiž přímo nabitý událostmi, jež si říkají o návštěvu. Pojďme se společně podívat, jaké zajímavé akce se v našem městě konají, a co si rozhodně nesmíte nechat ujít...

Už dnes v 17:30 se v Telegraphu představí české válečné zpravodajky Markéta Kutilová a Lenka Klicperová, které budou hovořit o válce na Ukrajině. Vstupenky na besedu, jejíž téma bude nesmírně aktuální a citlivé, seženete zde. - POZOR, ZRUŠENO!!!

Večer bude patřit tanci. Od 20:00 se v NH Collection Olomouc Congress koná OMEGA Olomoucký ples, tentokrát s podtitulem Vzpomínky i novinky. Veškeré informace naleznete zde.

Sobota 2. dubna bude zasvěcena dobrému jídlu. V Envelopa Office Center se od 11:00 do 19:00 koná Lobster Food Fest. Čeká vás skvělá gastronomie, pohodová atmosféra a také se bude pomáhat Ukrajině. Více informací tady.

Do Olomouce zavítá Expediční kamera. 4. dubna od 19:30  si v kině Metropol budete moci vychutnat pestrou paletu cestovatelských snímků. Více zde.

6. dubna od 08:00 do 18:00 se v prostorách sociální firmy Ergones koná Velikonoční jarmark. Zakoupením produktů s velikonoční tematikou podpoříte dobrou věc. :) Více o jarmarku najdete zde.

Vedle jazzu a nigerijského afrobeatu ovlivnila saxofonistku Camillu George široká plejáda dalších stylů: karibské kalypso, highlife, hip-hop i blues. Její koncert si budete moci vychutnat v Jazz Tibet Clubu 8. dubna od 20:00. Lístky jsou k mání tady.

FOTO: archiv pořadatele

Od 8. do 18. dubna ožije centrum města - na Horním náměstí se konají Olomoucké Velikonoce. Těšit se můžete na jarmark s velikonočními výrobky, regionální gastronomii, řemeslné a výtvarné dílny, pletení pomlázek, koncerty olomouckých hudebníků, hanácký folklor, historický kolotoč, velikonoční výzdobu, slaměná zvířátka i květinové aranžmá od Výstaviště Flora Olomouc. 

Hostem TTalku, který se v Telegraphu uskuteční 12. dubna v 19:00, bude Jakub Ráliš, absolvent Univerzity Palackého, bývalý šéf Academia Film Olomouc, programový ředitel Pevnosti poznání a aktuální ředitel Vlastivědného muzea. Preferuje umění, nebo vědu? Je Olomouc město pro výzkum, nebo pro kreativitu? Nebo obojí? Jakým směrem podle něj Olomouc směřuje? To vše a mnohem víc zodpoví TTalk.

Lenka Dusilová se spojila s kapelou Květy, jež ji bude doprovázet a tvořit paralelu vedle jejího sólového projektu. Na koncertě v Jazz Tibet Clubu uslyšíte výlučně písně Lenky Dusilové, a to jak repertoár z nové desky Řeka, tak průřez starší tvorbou. a to všechno už 12. dubna od 20:00. Vstupenky koupíte zde.

Michal Pavlíček a Trio. Takový bude program 13. dubna od 20:00 v Bounty Rock Cafe. Kytarový virtuos a skladatel vydal poslední album autorských písní Pošli to tam. Vybrané písně z alba a další Pavlíčkovy kusy zaznějí i na chystaném narozeninovém turné, kde ho kromě Milly Honsové doprovodí i Trio: Martin Ivan na basu, Michal Daněk na bicí a Michal Nejtek na klávesy. Koncert je přeložen z 30. března. Lístky koupíte tady.

FOTO: archiv pořadatele

14. dubna od 19:00 se v Divadle na Šantovce můžete těšit na velmi nekorektní Velikonoční speciál oblíbeného uskupení Děláme to ve třech. Připravte se, že jejich humor bude štípat víc než dobře mířené rány pomlázkou. Díky scénce s názvem Poslední večeře zjistíte, jaký je opravdový původ křesťanských svátků, čekají vás i nová kouzla mistra Pomahače a sólové standu-up výstupy. Vstupenky pořídíte tady.

15. dubna od 20:00 hostí S-Klub kapelu Wohnout, která přiveze repertoár, v němž nechybí pořádná dávka hitů. Lítky na akci koupíte tady.

V ten samý den od 19:00 můžete zajít na novinku Divadla Tramtarie. Jmenuje se Dealeři a jde o komedii jak vystřiženou z Tarantinových filmů. Co mají společného mafián, vyhořelý komik, profesorka filozofie, mladá dealerka a k tomu jedna tajemná zásilka, hromada peněz a parta indiánů? Nikdo není tím, kým se zdá být... Zábava zaručena. A pokud byste toužili i po něčem dalším z tvorby oblíbeného olomouckého divadla, podívejte se na kompletní program.

Mňága a Žďorp patří mezi nejvýraznější kapely porevoluční éry a přízni fanoušků se těší vesele dodnes. A není se čemu divit, čtrnáct studiových desek a pravidelně vyprodané koncerty jsou toho jasným důkazem. A my je budeme moci přivítat v S-Klubu 19. dubna ve 20:00. Vstupenky jsou k dispozici tady.

Po dvou letech se milovníci proslulých květinových výstav Flora Olomouc dočkají jarní etapy této oblíbené akce. S podtitulem Květy a světy se uskuteční od 21. do 24. dubna na olomouckém Výstavišti Flora. Veškeré informace o akci naleznete na webu.

FOTO: archiv pořadatele

22. dubna ve 20:00 do Bounty Rock Cafe už poněkolikáté zavítá vynikající hudebník Marco Mendoza. Fenomenální baskytarista, člen superskupin THE DEAD DAISIES, WHITESNAKE, THIN LIZZY, TED NUGENT nebo třeba BLUE MURDER, je zárukou zážitku, na které se nezapomíná. Jeho show musíte "pocítit" na vlastní kůži. Lístky na koncert pořídíte zde

O den později, tedy 23. dubna ve 20:00, budou nadšení fanoušci kapely Iné Kafe, jež se představí v S-Klubu. Vstupenky na koncert, kterých tato skupina ve svém kalendáři zase tolik nemá, seženete tady

Po dvouleté pauze se opět vrací Olomoucký tvarůžkový festival! Poslední dubnový víkend, tedy od 23. do 24. dubna, budete moci v centru města znovu ochutnat regionální speciality, užít si kulinářské show i hudební vystoupení Anety Langerové. Více zde.

Protože hudby není nikdy dost, 25. dubna ve 20:00 se v Jazz Tibet Clubu můžete těšit na koncert slovenské umělkyně jménem Katarzia. Katarzia je producentka, skladatelka a textařka žijící v Praze. Její texty jsou charakteristické otevřeně pojmenovanými momenty a příběhy z našich životů a vztahů. Má na kontě 5 alb a hraje střídavě sólo nebo aktuálně s elektronickým projektem n5. Vstupenky pořídíte zde.

30. dubna se ponese ve znamení Pálení čarodějnic na Korunní pevnůstce. Nebudou chybět atrakce pro malé i velké, stánky s občerstvením, rej masek, vatra s upálením čarodějnice, opékání buřtů a doprovodný program pro celou rodinu, a to od 13:00 do 22:00. Zahrají The Addams Sisters, Trocha Klidu a fenomenální No Name. Finále večera bude patřit ohňostroji s hudbou a s kytarou u ohně... A to vše má ještě sladký podtón - Rádio Haná slaví 30 let! Oslavy budou pokračovat i 1. května, kdy se můžete těšit na Janka Ledeckého a další. Více zde.