[OL]4you na

Kam vyrazit v srpnu? Na open air divadlo, koncerty, do kina, vojenských prostor i na Partičku

Prázdniny jsou v plném proudu! Také se vám letošní léto líbí? A to ještě zdaleka není všem krásným dnům konec. Když si navíc vezmeme, jak skvělými akcemi jsou okořeněny, je to léto podle našeho gusta. Pojďme se společně podívat, na co všechno lze v Olomouci zajít v srpnu...

Až do 18. srpna se můžete přijít pobavit na parkán Konviktu, kde se odehrává velmi oblíbený open air festival Divadla Tramtarie Olomoucké nejen shakespearovské léto. Vedle takových hitů z repertoáru divadla, jako jsou Kabaret nahatý Shakespeare, Amélie z Hejráku, Tři mušketýři, Hřeben Bruce Willise, je na programu i koncert Anety Lengerové, a to už 8. srpna, nebo koncert Jaroslava Svěceného. Ten se uskuteční 16. srpna. Veškeré informace o celém festivalu, programu a vstupenkách naleznete zde. A rozhodně si Tramtarii na Konviktu nenechte ujít...

FOTO: Luboš Hradil

V rámci aktuálního evropského turné se newyorská klubová legenda - zpěvák a kytarista Adam Bomb - vrací do České republiky, aby zde opět rozehrál nenapodobitelnou rock´n´rollovou show plnou ostrých kytarových riffů a pyrotechnických efektů. Jeho extravagantní pódiovou prezentaci si můžete vychutnat už 9. srpna ve 20:00 v Bounty Rock Cafe. Více zde. Tohle bude jízda!

Příběh Jana Kollera se řadí mezi světový unikát. Spousta prestižních zahraničních serverů se mu v minulosti věnovalo a shodly se na tom, že story “českého Honzy“ je skutečnou pohádkou. Sympatický obr totiž celé dětství, mládí a začátek plnoletosti nastupoval za amatérské kluby na vesnické úrovni... Premiere Cinemas v Galerii Šantovka si připravilo promítání skvělého snímku, který ocení nejen zarytí fotbaloví fanoušci, na 11. srpna od 19:00. Tady koupíte vstupenky.

Bojíte se rádi? Pak 12. srpna v 18:00 zajděte do kina Metropol, kde se chystá Hororová noc. A bude to stát za to. Čekají vás nejen skvělé filmy jako Sweeney Todd, Černý telefon, zcela nový Sirotek nebo Projekt Z, ale také tematické pohoštění v kavárně. Tady najdete více.

FOTO: kino Metropol

Pohoda u Trojice vládne každý pátek a každou sobotu po celé prázdniny. V pátek 12. srpna se na všechny příchozí těší Blues Power od 19:00, ve 20:30 si pak budete moci užít koncert oblíbené olomoucké herečky a zpěvačky Natálie Tichánkové a její kapely 4GOOD.

Jaké zázraky čekají v továrně Willyho Wonky? Objevíte pole sladké mátové trávy v čokoládové síni, poplujete po čokoládové řece v růžové cukrové lodi, budete experimentovat s věčnými zavřihubkami ve Vynalezátoru, sledovat nadané veverky při třídění oříšků a cestovat skleněným výtahem do televizní místnosti. Naleznete spoustu legrace s příchutí tajemna a dobrodružství, sladké jako Wonkovy medosladké rajské pochoutky. Karlík a továrna na čokoládu na vás čeká v rámci letního kina v Telegraphu 19. srpna od 21:00.

20. srpen bude patřit hudbě. V Bounty Rock Cafe od 20:00 zahrají Djabe a Steve Hackett. Renomovaná maďarská skupina Djabe existuje už od roku 1995 a díky hudební originalitě a virtuozitě je častým hostem jazzových, ale i rockových festivalů. A spojení s Hackettem, spoluzakladatelem legendárních Genesis, funguje fantasticky. Přijďte se o tom přesvědčit. Informace o koncertu naleznete zde.  

V ten samý den, tedy 20. srpna, se uskuteční i další Pohoda u Trojice, tentokrát se návštěvníci sympatické open air akce mohou těšit na koncert Romana Vojtka, který odstartuje ve 20:30 poslední letošní hudební show v rámci Pohody.

Od 20. do 27. srpna se koná Týden vojenské historie. V rámci této události si návštěvníci mohou prohlédnout zpřístupněné vojenské objekty, vyslechnout si komentované prohlídky a podívat s tam, kam to jindy není možné. V pátek 26. srpna a v sobotu 27. srpna se všichni mohou těšit na Mezinárodní festival vojenských hudeb, kde se představí hudby z České republiky, ale také ze Slovenska, Maďarska či Polska, nebudou chybět ani ukázky vojenské techniky a vystoupení Martina Chodúra. Veškeré informace včetně kompletního programu jsou k vidění zde.

FOTO: web akce

Vydejte se na Partičku do Letního kina Olomouc! Oblíbená sestava komiků - Michal Suchánek, Richard Genzer, Michal Novotný, Jakub Kohák a Luděk Staněk - se publiku představí 24. srpna ve 20:00. Kompletní program letního kina najdete na webu.

Hudba, drinky, jídlo i pohodová atmosféra. Přesně to čeká na všechny, kteří přijdou oslavit první narozeniny baru Zahrada. Akce se koná 27. srpna od 16:00. Tady jsou podrobnosti.

Poslední srpnový víkend, tedy 27. a 28. srpna, se v Galerii Šantovka uskuteční zábavný Festival IQ Play. K vidění a k vyzkoušení budou hry a hračky, které baví a zároveň rozvíjí kreativitu a logické myšlení. Prostory galerie se promění v různé herní zóny. Největší část budou tvořit hlavolamy, deskové a společenské hry. Dětskou kreativitu podpoří množství nejrůznějších stavebnic. Návštěvníky jistě zaujmou zvětšeniny deskových her, optické klamy, chytré hry pro úplně nejmenší děti či robotické hračky.

A to nejsou zdaleka všechny akce, které se v srpnu v Olomouci konají. Opět nás toho čeká více než dost, a to je dobře. Užijte si druhý prázdninový měsíc podle představ!

reklama