[OL]4you na

Kam vyrazit v únoru? Těšte se na masopustní veselí, sladkou čokoládu, plesy, koncerty i hvězdné herce

Únor v Olomouci bude bohatý nejen na plesy, ale také na zajímavé snímky, divadelní představení, masopustní reje či koncerty... Pojďte se podívat, co všechno přinese druhý měsíc roku 2023.

Už dnes v 17:00 si nenechte ujít komentovanou prohlídku výstavy malíře a restaurátora Radomíra Surmy za účasti samotného autora. Galerie města Olomouce představuje jeho Bodytypii

Komedie Ostrov vypráví o tom, že když se z rozhádaných manželů nečekaně stanou osamělí trosečníci na tropickém ostrůvku, pak jim pro záchranu a přežití nezbývá nic jiného, než začít si znovu naslouchat a najít k sobě cestu zpátky. Od 2. února v Premiere Cinemas. V hlavních rolích se představí Jana Plodková a Jiří Langmajer. Více zde.

4. února vypukne v Olomouci masopustní veselí. Začne v 9 hodin ráno tanečním vystoupením folklorních souborů Trnka Vyškov a Haná Velká Bystřice. Od 9:30 můžete sledovat tradiční zabijačku, v 11 hodin pak z Horního náměstí vyjde průvod. Všechny přítomné pobaví i  žonglérská show Cirkusu LeVitare nebo hudební pásmo Hanáckého mužského sboru Rovina. Akce trvá do 15:00. Více se dočtete zde.

Jedinečná show, jež vezme diváky na zábavný výlet do života známé herečky. Vtipné příhody, kariérní vzestupy i osobní přešlapy namíchané v jeden konverzační koktejl, který budou servírovat matka Eva Holubová a její dcera Karolína. Večer zpestří vystoupení známého hudebního hosta, jenž sám neuteče pichlavým otázkám dam Holubových. Holubice: dcera a matka roku uvede kino Metropol 5. února v 19:00. Vstupenky koupíte tady

10. únor nabídne Miloše Knorra a jeho VALENTINE SHOW aneb Láska je kurva. Přijďte se pobavit do Divadla na Šantovce, stand up začíná v 19:00 a lístky pořídíte tady.

10. února od 20:00 se v NH Collection Olomouc Congress koná OMEGA Olomoucký ples, jehož hlavními hosty budou slovenská zpěvačka Kristína, Helena Vondráčková či německý zpěvák Fancy. Celý večer bude moderovat Tereza Kostková. Nebude chybět ani zážitková gastronomie. Více informací najdete na webu.

Od 10. do 12. února se v Galerii Šantovka koná Čokoládový festival. Čekají nás tři dny plné čokolády z jedinečných rodinných čokoládoven, ochutnávky tradičních i opravdu netradičních čokoládových produktů, velká řada zajímavých soutěží a samozřejmě chybět nebudou ani aktivity pro děti. Pro více informací sledujte web. Vstup je zdarma.

11. února roztančí Sklub kapela Monkey Business. Klub se otevírá už v 18:00 a vstupenky na koncert pořídíte tady.

A 11. února od 19:30 si také můžete na Výstavišti Flora zatančit na Plese mezi květy. K tanci zahraje New Time Orchestra s Hanou Holišovou a sólisty, O5 a Radeček, Pavel Vítek nebo Natálie Tichánkova & 4GOOD. Návštěvníci se mohou těšit i na taneční show, tombolu, fotokoutek a DJ. Více zde.

Envelopa Office Center hostí od 15. do 18. února nevšední výstavu Design Olomouc. V obřím proskleném atriu se představí se svými designovými kolekcemi tradiční české podniky, start–upy i další umělci a výtvarníci. Více zde.

17. února od 14:00 do 18:00 proběhne v Galerii Šantovka casting Miss Šantovka. Pokud toužíte po dráze Miss, nebo byste vaší dceři přáli hvězdnou kariéru modelky, neváhejte se zapojit. Veškeré informace k soutěži krásy naleznete tady.

17. února v 19:00 se v Moravském divadle uskuteční premiéra baletního představení Modrovousův hrad. Vstupenky seženete zde.

17. února od 19:30 se koná Reprezentační ples Univerzity Palackého. Návštěvníci se mohou těšit na populární Moondance Orchestra Martina Kumžáka, taneční workshop, světelnou show, bohaté občerstvení, tombolu a hlavně dobrou zábavu. Akce proběhne v prostorách hotelu NH Collection Olomouc Congress a bude ji moderovat Natálie Tichánková. Více zde.

20. února v 19:00 se v Divadle na Šantovce odehraje tragikomický příběh královny kosmetického impéria Heleny Rubinstein a její největší rivalky Elizabeth Arden. Vstupenky na Madame Rubinstein, v níž se představí Dana Syslová, Milena Steinmasslová a Jiří Hána, koupíte tady.

Roman Dragoun již mnoho let patří k legendám domácí rockové hudby. Poprvé se posluchačům představil začátkem 80. let. V poslední době se Dragounova hudební kariéra dělí na sólovou dráhu a působení ve formacích T4, FUTURUM, PROGRES 2 či HIS ANGELS. Právě s nimi 23. února od 20:00 zahraje v Bounty Rock Cafe. Více na webu.

25. únor přinese do Olomouce, konkrétně do Sklubu, Tata Bojs. Vstupenky na koncert legendární kapely seženete zde. Brány klubu se otevírají v 18:00.

Johnny se právě vrátil z vězení a našel si práci v malé newyorské restauraci, kde pracuje i Frankie. A právě otevřeně prostořeká číšnice ho okouzlí. Jednou večer spolu náhodou skončí v posteli. A je tady obyčejně neobyčejné ráno. Zatímco Frankie vše považuje za drobnou aférku, protože zklamání z mužů zažila už dost, Johnny se zamiloval... V hlavní roli představení Frankie a Johnny excelují Tereza Kostková a Aleš Háma. Na výborný herecký koncert můžete zajít do kina Metropol už 26. února v 19:00. Více zde.

Hostem únorového TTalku bude šéfka prostějovské galerie, Veronika Hrbáčková. Jak si vede umění v Olomouckém kraji? Prostějov, nebo Olomouc? A kam obě města směřují? To a mnohem víc zodpoví TTalk 28. února v 19:00. Více informací naleznete tady.

Užijte si nezapomenutelný únor!

reklama