[OL]4you na

Kapela Moonpark pokřtila album. Bounty Rock Cafe praskalo ve švech

Přesně před týdnem na Zelený čtvrtek pokřtila olomoucká rocková kapela MOONPARK debutové album s názvem Good Spirit. Klub Bounty Rock Cafe zažil pořádný večírek! Album s dvanácti autorskými skladbami vzniklo pod vedením amerického producenta Dereka Saxenmeyera, o finální zvuk se postaral majitel londýnského studia Fluid Mastering Tim Debney, obal desky navrhla ilustrátorka Anita Vacková.

Kapela Moonpark pokřtila album. Bounty Rock Cafe praskalo ve švech

MOONPARK je olomoucká kapela, která vznikla v roce 2020 a hraje klasický melodický rock. Jejich tvorba zahrnuje anglicky zpívané autorské skladby, jaké v České republice jen tak neuslyšíte. Michal (zpěv), Jirka (kytara), Petr (baskytara) a Ivo (bicí) měli příležitost dvakrát zazářit jako předkapela Leona, bratra slavného Jimiho Hendrixe. Poté, co několikrát naplnili olomoucký klub Bounty Rock Cafe, se v roce 2023 pustili do nahrávání debutového alba pod vedením amerického producenta Dereka Saxenmeyera. O finální zvuk alba se postaral Tim Debney z londýnského studia Fluid Mastering, který spolupracuje na nahrávkách takových legend, jako jsou Deep Purple, Judas Priest nebo Mötorhead. Začátkem roku 2024 kapela odehrála koncert v anglickém Bedfordu a po návratu se naplno vrhla do příprav vydání alba, které bylo pokřtěno 28. března v Bounty Rock Cafe.

"Pro křest naší desky jsme si vybrali klub, kde jsme dostali možnost vyrůst a k němuž máme osobní vztah," shodují se členové kapely MOONPARK, pro něž byl křest debutového alba nejen vyvrcholením dlouhodobé usilovné práce, ale také emotivní záležitostí.

Celou akcí provázel Jiří Matějů z Českého rozhlasu Olomouc. Večer skvěle odstartovali česko-bosenští No Barriers v čele s frontmanem Salihem, jenž disponuje nezaměnitelným hlasem. Kapela se pohybuje mezi žánry rocku, popu, blues, alternativy i jazzu. 

Do Bounty Rock Cafe si během Zeleného čtvrtka nalezli cestu nejen fanoušci MOONPARK a všichni ti, kteří mají rádi rockovou muziku a chtěli podpořit domácí hudebníky, ale také náhodní kolemjdoucí, které zaujaly tóny jednotlivých sladeb natolik, že si nejen přišli užít koncert, ale dokonce si pořídili i novou desku Good Spirit. Klub byl zaplněný do posledního místa.

"Chtěl bych poděkovat všem, že jste přišli, protože to pro nás znamená strašně moc, našim rodinám a všem, kteří nás podporují, Derekovi, Timovi i Anitě. A v neposlední řadě také Dušanovi, který toho pro olomouckou hudební scénu dělá opravdu hodně. Děkujeme mu za příležitost a důvěru," uvedl za celou kapelu Jiří Doležel. O křest alba se pak postaral právě majitel klubu Dušan Neumann. "Děkuju, že jsme se tu sešli v tak hojném počtu, a jsem rád, že si kluci pro křest vybrali tento klub. Mám je hrozně moc rád a myslím, že to bude úspěšná kapela," řekl. "Když si pustíte cédéčko a nemáte tendenci přeskakovat skladby, ale dáte si ho celý, zjistíte, že ta deska je dobrá. A tahle deska je sakra dobrá, protože si ji rádi pustíte klidně i podruhé za sebou," doplnil Jiří Matějů.

Album Good Spirit si můžete poslechnout na oblíbených streamovacích platformách včetně Spotify, YouTube Music, Apple Music, Tidal, Deezer a mnoha dalších. Více se dozvíte na webu. Rovněž můžete zhlédnout i videoklip ke skladbě Blinding Fire, jenž vznikl ve spolupráci s renomovaným režisérem Radimem Věžníkem.

"Křest desky je pro nás vyvrcholením toho, co jsme každý v hudbě dokázali. Máme skvělé ohlasy, a to i ze zahraničí, a obrovsky nás ta energie od lidí nabíjí. Prostě se nám splnil sen a moc si toho vážíme," říkají závěrem MOONPARK.

FOTO: Jakub Wittka

reklama