[OL]4you na

Kdo umí, ten učí s Talentify.me

Seznamte se s novou platformou Talentify.me, která nabízí pomoc s doučováním všem dětem napříč sociálními vrstvami. Jednoduše a nyní i online.

Kdo umí, ten učí s Talentify.me

Platforma Talentify.me podporuje peer to peer vzdělávání – tedy společné, vzájemné učení vrstevníků. Motivuje registrované členy, aby doučování nabízeli zdarma nebo za minimální částky. Důležitá je přitom vzájemnost, kdy se mezi sebou děti učí, co potřebují, a jiným radí s tím, co samy ovládají. Děti nejsou tak jen příjemci pomoci, ale aktivně je vede k tomu, aby samy hledaly své přednosti a nabídly je okolí. U žáků a studentů, kteří aktivně nabízí doučování, se upevňují cenné sociální dovednosti a smysl pro zodpovědnost.  
Nápad se zrodil v Rakousku roku 2015 a její českou verzi v uplynulých týdnech zprovoznila Nadace Albatros, která podporuje vzdělávání dětí a mladých lidí se sociálním znevýhodněním. V Rakousku využívá Talentify.me pro společné učení pravidelně více než 9000 školáků ve věku mezi devíti a devatenácti lety. Klíčová je při tom přímá spolupráce se školami, v Rakousku jich je momentálně zapojeno na 500. Vzhledem k tomu, že se spuštění časově setkalo s nástupem koronavirové krize, bylo Talentify.me – běžně postavené na skutečných setkáních – obohaceno o nástroje pro výuku online. Nyní tak tato sociální síť umožňuje sdílet cenné rady a tipy, nabízí workshopy i další různorodé výhody, a to vše z bezpečí domova. A nejen to. Cílem Talentify.me je, aby se k doučování dostaly i děti, které na klasické doučovací hodiny nedosáhnou. Ať už ze sociálních, nebo čistě finančních důvodů. Do budoucna bude Talentify.me navíc otevřena i zaměstnavatelům, kteří zde budou moct nabízet pracovní stáže nebo si vybírat aktivní mladé lidi do svých týmů.

Talentify.me myslí i na školáky, kteří se sami z různých důvodů registrovat nemohou. Pokud jim někdo ze známých, nebo například sociální pracovník, chce pomoci s vyhledáním doučování, může se zaregistrovat za ně. Pracovníci stojící za Talentify.me pak osobně pomohou s hledáním vhodného dobrovolníka. Navíc to není krátkodobý projekt hasicí aktuální situaci, je zaměřen na dlouhodobou spolupráci se školáky, jejich rodiči, školami a do budoucna i s potenciálními zaměstnavateli. Aktuálně se nicméně soustředí především na pomoc nejpotřebnějším, která bude po otevření škol ještě důležitější než nyní.

reklama