[OL]4you na

Kino Metropol nabídne Expediční kameru

Největší festival cestovatelských filmů navštíví na své pouti 7. března Olomouc. Diváci se v kině Metropol mohou těšit na pět nejlepších cestovatelských filmů uplynulé sezony. Koná se totiž Expediční kamera.

Kino Metropol nabídne Expediční kameru

Expediční kamera je filmový festival, který již od roku 2009 přináší do kin cestovatelské a dobrodružné filmy z mezinárodní i domácí produkce. Výpravy do nitra džungle i pouště, neuvěřitelné výkony na skalách, plavby přes oceány i po divokých řekách, adrenalinové šílenství, návštěvy domorodých kmenů, stovky uběhnutých kilometrů i putování na dvou kolech, outdoorové hvězdy i neznámí, a přesto úžasní cestovatelé, to vše máte možnost zažít během festivalu. Festival každým rokem do Olomouce přiláká mnoho lidí zejména z řad studentů a mladších aktivních lidí. Spoluorganizátor festivalu Pavel Pichler říká: "Olomouc je v ČR centrem sportovců a cestovatelů, což se projevuje počtem cestovatelských akcí i zájmem o ně. O to více mě těší, že festival pravidelně inspiruje návštěvníky k dalším cestám."

A Jaké filmy nabídne letošním festivalu Expediční kamera?

Madagaskar - ostrov duchů a kouzel
Dokument zachycuje pátrání po údajné záhadné bytosti jménem kalanoro, žijící v odlehlých místech ostrova Madagaskar. Tento tvor má podle domorodců magickou moc, nadpřirozenou sílu a telepatické schopnosti. Obyvatelé Madagaskaru v něj věří a mají k němu velký respekt. Členové expedice se zúčastní několika obřadů, takzvané tromby, na vyvolávání této chlupaté, asi metr vysoké bytosti.

Dovolená na Baffinově ostrově
Hledáte romantickou dovolenou? Zkuste Baffinův ostrov! Pamatujte: expedice je to samé jako dovolená, záleží jen na vašem přístupu. Erik Boomer a Sarah McNair-Landry se ve filmu vydávají na odvážnou 45 dní trvající expedici na odlehlý Baffinův ostrov, aby hledali skály, na které by se dalo vylézt, a neprozkoumané řeky, které by se daly sjet.

Vznešená
Efektivní komunikace je výzva, které čelí každý horolezec. Je to sport, jenž vyžaduje intenzivní soustředění, spolupráci a překonání strachu. Pro neslyšící horolezkyni Sonyu Wilson jsou komunikace a komunita životně důležitými. Elevated je neverbální film sdílející Sonyinu zkušenost neslyšící ženy a horolezkyně pracující na překlenutí propasti mezi neslyšícími komunitami a outdoorovým průmyslem.

Strážci údolí sopky Tupungato
Film ukazuje neuvěřitelný výstup a sestup nejvyšší hory centrálního Chile na kole. Sopka Tupungato (6 570 m n. m.) je vzdálená jen 80 kilometrů od hlavního města Santiago de Chile, ale z důvodu špatné dostupnosti se toho o ní moc neví. 

Nejdelší svatební cesta? 
Mladí dobrodruzi Peggy Marvanová a Adam Záviška o sobě mluví jako o normálních lidech, kteří prostě jen jdou za svými sny. Tímto způsobem si už na své konto stihli přidat takové úsěchy, jako je třeba vítězství na slavném závodě Tour Divide (4 500 km) nebo světové prvenství na zimní polární výzvě Lapland Extreme Challenge. Jejich motto zní "veliký cíl dává životu velký smysl".

Ticho
Občas toho začnete mít dost a potřebujete utéct někam, kde nezáleží na tom, jak efektivní jste dnes byli a kolik jste toho splnili. Film sleduje Reinise, jenž strávil dva týdny ve švýcarských Alpách. Každý den chodil nahoru a dolů, plaval v mrazivých vodách a trávil čas sám se sebou

Promítání začíná v 19:30 a vstupenky stojí 180 Kč. Více informací naleznete na webu.

reklama