[OL]4you na

Kopřivná láká na ledové sochy zvířat

I v letošním roce se návštěvníci skiareálu Kopřivná mohou těšit na nevšední zážitek. Kromě lyžování na ně od 20. ledna čekají i ledové a sněhové sochy zvířat. Celá akce má navíc charitativní podtext. Peníze totiž půjdou na adopci zvířat ze Zoo Ostrava nebo na některý ze záchranných projektů.

Kopřivná láká na ledové sochy zvířat

Peníze poputují na adopci zvířat
Od 20. ledna budou na Kopřivné k vidění ledové sochy. Skiareál pokračuje ve spolupráci se Zoo Ostrava, proto je tématem ledové exhibice opět fauna. Vstupné do ledového království je dobrovolné. Kdo přispěje, bude ho moci těšit, že podpoří skvělou věc. Peníze totiž půjdou na adopci zvířat ze Zoo Ostrava.

Díky štědrosti návštěvníků minulých ročníků se pomohlo některým záchranným mezinárodním projektům a v Zoo Ostrava byl adoptován slon a také panda červená.

Ledová zoo
Sochy budou rozmístěny po celém areálu a ke zhlédnutí budou tak dlouho, jak jen počasí dovolí. O ledovou a sněhovou nádheru se opět postará tým zkušených řezbářů a sochařů složený z Mariána Maršálka, Filipa Lyska, Igora Kučery, Václava Lemona, Alberta Šimráka a Romana Mikuše. Tito mistři v oboru své sochařské umění předvedli již na velkolepých ledových show, jako je Ice Master na Hrebienku nebo na Ledových Pustevnách.

Třebaže se práce sochařů může zdát idylickou, za vytvořením každé sochy stojí spousta tvrdé práce. Stavební materiál tvoří stovky kostek ledu a obrovské hromady sněhu. Každá ledová kostka se musí nejprve ořezat na speciální formátovací pile, až poté míří pod ruce sochařů. Ti z několika takto opracovaných kvádrů vytvoří ledovou stěnu, přičemž jednotlivé kostky k sobě slepují pomocí vody. Až do vzniklé stěny mohou začít pilami vyřezávat tvar předem namyšlené sochy.

Přijďte si užít nevšední podívanou. Už 20. ledna na Kopřivné!

reklama