[OL]4you na

Lego svolává všechny snílky!

Společnost LEGO Group oživuje nespoutanou tvůrčí sílu dětských snů ve své nové produktové řadě LEGO DREAMZzz. Pojďte se s námi podívat...

Lego svolává všechny snílky!

Vstupte do světa snů s novými stavebnicemi LEGO DREAMZzz, které jsou skutečně inspirované tím, jak děti sní. Průzkum zjistil, že dvě ze tří dětí na světě tvrdí, že jim snění pomáhá být kreativnější. Společnost proto oživuje kreativitu dětských snů prostřednictvím nejen nového televizního seriálu, ale i stavebnic. Vytváří tak neuvěřitelný zábavný zážitek, ve kterém je dětská fantazie a kreativita prioritou.

Celosvětová studie ukazuje význam snění pro kreativitu
Nové stavebnice byly vyvinuty na základě globálního výzkumu s více než 23 000 dětmi ve věku 6-12 let z 29 různých zemí. Studie se zabývala dětskou představivostí, psychologií snů a jejich významem pro zpracovávání emocí, řešení problémů a zároveň i významem hry pro kreativní rozvoj. Z výzkumu v České republice vyplynulo, že sedm z deseti dětí (71 %) zažívá složité emoce v každodenním životě, jako jsou stres nebo osamělost. Nejčastější příčinou těchto negativních emocí uvádí školu (38 %), třetina uvádí nemoc (33 %) a pětina kamarády (17 %). Více než desetina (11 %) z těch, kteří prožívají nelehké emoce, uvádí, že zažívá více nočních můr. Téměř dvě třetiny (62 %) uvádí, že noční můry dokáží ovlivnit zbytek jejich dne.
Odborníci na spánek však upozorňují, že sny mohou hrát klíčovou roli při zpracovávání složitých emocí a při zapojení dětské představivosti. Většina dětí (86 %) zažívá během snění pozitivní emoce a mnohé z nich uvádějí, že po probuzení ze snů benefitují. Více než polovina dětí (56 %) tvrdí, že jim pozitivní sny pomáhají být přes den kreativnější. Téměř stejný počet dětí (54 %) vymýšlí nápady, které by mohly využít, až se probudí. Načež 52 % dětí tvrdí, že i čas strávený hraním ovlivňuje jejich sny.

Psycholožka a odbornice na behaviorální spánek Dr. Shelby Harrisová, která na výzkumu spolupracovala, uvedla: „Děti jsou přirozenými snílky a dobrodruhy, ale s přibývajícím věkem je společenský tlak začíná omezovat a omezuje jejich fantazii. Snění je univerzální fenomén, který děti na celém světě obecně vítají. Vzhledem k tomu, že v jejich každodenním životě přibývá stresu a požadavků, je v dnešním světě důležité podporovat volnou hru a kreativitu. Výzkum jasně prokázal, že u dětí, které mají přístup k volnému času na hraní, se zvyšuje četnost snění, a v důsledku toho se cítí šťastnější a mají větší fantazii. Je skvělé vidět nový obsah, jako je řada LEGO DREAMZzz, která dětem ukazuje, jak lze naše sny využít v reálném světě a pomoci jim tak naplno rozvinout jejich tvůrčí potenciál."

Nový televizní seriál
Televizní seriál LEGO DREAMZzz následuje dobrodružství kamarádů ze školy – Matea, Izzie, Coopera, Logana a Zoey. Ti se připojí k tajné organizaci a naučí se využívat sílu jejich představivosti na cestě do Snového světa, a také aby porazili strašlivého Krále nočních můr! Televizní seriál odstartoval s prvními deseti epizodami 15. května.
„LEGO DREAMZzz je náš první koncept, který oslavuje úžasný svět snění a zkoumá, co se stane, když se sny stanou skutečností, obyčejné děti se stanou neobyčejnými a kreativita se stane superschopností!”, jak řekl Cerim Manovi, Kreativní ředitel nové řady stavebnic. „Chceme, aby se děti nebály realizovat své nejdivočejší sny a při snění si užívaly skutečnou sílu své tvůrčí představivosti. A to je teprve začátek!”, dodává Manovi.

Prvních deset dílů seriálu je ke zhlédnutí na YouTube, na ČT :D, Netflixu nebo Amazon Prime. V srpnu se fanoušci dočkají dalších deseti dílů.

reklama