[OL]4you na

Letošní poslední PechaKucha proběhne ve vánočním rytmu

Devět prezentujících a punč k tomu – to jsou dárky, které si připravili organizátoři PechKucha Night letos pro své příznivce v předvánoční době. Pravidelní návštěvníci této akce se mohou těšit na sobotu 16. prosince 2017, kdy se jim v 19.00 hodin otevřou brány areálu Podkova a zahájí se poslední letošní PechaKucha Night.

Letošní poslední PechaKucha proběhne ve vánočním rytmu

V pořadí již 16. vydání PechaKucha Night nepřináší konkrétní téma, přesto se bude mluvit hlavně o odvětvích architekutry, designu a fotografie. Z výběru budou nejvíce vybočovat Dávid Demjanovič a Jarmila Mitríková, oba absolventi VŠVU v Bratislavě. Jarmila studovala v ateliéru keramiky a Dávid v ateliéru malby a intermédií. Společně teď tvoří v Praze. Jejich společné obrazy vznikají technikou vypalování do překližky nebo modelováním keramiky.

Na obrazovou tvorbu navážou prezentující Igor Zacharov a Vladimír KIVA Novotný. Oba se věnují médiu fotografie, Igor Zacharov se kromě toho věnuje tvorbě videí. Fotografie Vladimíra Novotného můžeme v současnosti vídat v módních editorialech magazínu Esprit. Mezi pracemi Igora Zacharova vás jistě upoutají fotografie ze sklářského symposia IGS v Novém Boru.

„Těší nás, že pozvání přijala i Veronika Indrová, mladá architektka, o jejíž diplomové práci se teď hodně mluví,“ zmiňuje Alžběta Smejkalová, pořadatelka akce. Veronika Indrová jako diplomovou práci navrhla úpravu strahovského stadionu, kdy zcela respektuje původní masu stavby. Za svou práci byla oceněna Českou komorou architektů v soutěži hodnotící diplomové práce a úroveň architektonických škol v Česku. „Krásné na tom je i to, že Veronika pochází ze Šumperka a střední školu studovala v Olomouci. Takže je to tak trochu i její návrat domů,“ dodává Ondřej Čejka, druhý z pořadatelů.

PechaKucha Night se bude konat v areálu Podkova. Pokud to počasí dovolí, bude se prezentovat venku, na dvoře areálu. Pořadatelé připraví teplé nápoje, aby v průběhu nikdo nezmrzl. Zázemí bude připravené v prostorách coworkingového centra Vault 42. Přístup do areálu bude umožněn od 19.00 hodin. Hlavní program – tedy prezentace – začne v 19.30 hodin a afterparty se bude konat ve Vaultu 42. „Přišlo nám to jako dobrý nápad. Bude to takové předvánoční setkání a punč a trocha té zimy k tomu prostě patří,“ shodují se organizátoři. Nikdo se ale nemusí bát – když počasí přát nebude, je připravena i suchá a teplá varianta. Na návštěvníky akce čeká celkem 9 prezentujících. Podrobnosti o akci i programu najdete na facebookovém profilu PechaKucha Night. Vstupenky je možné koupit online na portálu GoOut.net

reklama