[OL]4you na

Měsíc bez kapky alkoholu. Připojte se k výzvě Suchej únor

Přijmi výzvu, nastartuj změnu. Tak zní motto jubilejního desátého ročníku tradiční zdravotně osvětové kampaně, která pomáhá široké veřejnosti prověřit její vztah k alkoholu a změnit zaběhlé návyky. Zkuste to a připojte se k výzvě. Jen tak, nebo se registrujte, podpořte Suchej únor a přispějte na léčbu závislostí.

Měsíc bez kapky alkoholu. Připojte se k výzvě Suchej únor

Rizikově u nás pije prý více než 1 000 000 lidí, což rozhodně není zanedbatelné číslo. I proto před deseti lety výzva s názvem Suchej únor začala. Loni se jí podle průzkumů zúčastnilo přes 10 % dospělé populace. "Sucháč začínal paradoxně jako kocovinový nápad a do prvního ročníku se zapojilo něco kolem stovky nadšenců. Po letech dávno suší vyrovnaně muži i ženy a celkem se loni aktivně zapojilo na 700 000 lidí a celých 82 % z nich ve výzvě obstojí. Více než půlka vás pije míň i po čtyřech měsících a 47 % dokonce i po roce," tvrdí organizátoři. 

Jak se zapojit
Pravidla jsou jednoduchá - celý únor ani kapka alkoholu. Dodržet to můžete jen tak, pro vlastní dobrý pocit, ale již tradičně je připravena i registrace na stránkách www.suchejunor.cz. "Registrované účastníky provedeme měsícem na suchu od začátku do konce. Máme pro ně připravené informačně i zábavou nabité newslettery a rovněž unikátní knihu, kterou jsme vydali. Registrací lidé podpoří nejen kampaň, ale především naši další činnost na poli osvěty, vzdělávání a prevence rizikového chování. A to nejenom ve vztahu k alkoholu, ale i k dalším návykovým látkám a závislostem," uvádí Petr Freimann, ředitel neziskové organizace Suchej únor, která kampaň pořádá. 

Podpora projektu
Odborná partnerství akci tradičně poskytla Klinika adiktologie 1. Lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Všeobecné fakultní nemocnice nebo Národní ústav duševního zdraví . Hlavním partnerem ročníku 2022 je opět Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR. 

Pravidelně kampaň podporují též mnohé veřejné instituce. Oficiální záštitu přislíbilo 12 krajů, mezi nimi i Olomoucký kraj, města i obce, ale také dopravní podniky, hasiči či policisté nebo velké firmy. Suchej únor oslovuje i řadu známých osobností, které pomáhají šířit osvětu. Loni to byli například Terezie Kovalová, Jiří Procházka, Martina Viktorie Kopecká, Roman Vojtek, Berenika Kohoutová, Václav Noid Bárta, Adéla Elbel, David Kraus, Nikol Moravcová, Daniela Písařovicová, Anna Julie Slováčková, Denisa Pfauserová, Lena Brauner či Jaro Slavik.

Připojte se i na sociálních sítích
Na sociálních sítích letos kampaň spojuje hashtag odkazující na desáté výročí kampaně: #suchadesitka

Pojďte do toho! Veškeré informace k výzvě naleznete na webu.

reklama