[OL]4you na

MiniBeerfest, pouť, trhy a festivaly, to je víkend v Olomouci

Nadcházející víkend, zdá se, bude akcemi opět nabitý. Níže náš výběr a vypadá to, že je na co se těšit!

MiniBeerfest, pouť, trhy a festivaly, to je víkend v Olomouci

Historicky první olomoucký miniBeerfest začíná už dnes ve FunParku Šantovka, který najdete hned vedle obchodní galerie. Všichni milovníci piva se mohou těšit na ochutnávky od desítky lokálních minipivovarů, velkou stage s rockovými revival kapelami a k tomu geniální grilované dobroty z bistra Maso v housce. Od čtvrtka až do soboty, kdy miniBeerfest končí,  je připraven také speciální zábavný program včetně pivní štafety a soutěže o nejlepší pivo. 

Pátek

Selské trhy na výstavišti Flora začínají ve 13:00 a tak, jako každých 14 dní, pro vás bude na místě připravena spousta lokálních prodejců čerstvého ovoce a zeleniny, mléčných výrobků, uzenin a masa, džemů a marmelád nebo kuchyňských bylinek i koření. 

Holická pouť s atrakcemi pro malé i velké bude od pátku až do neděle na hřišti v Holici. Schválně, kdy naposledy jste byli na nějakém kolotoči? 

Po práci se vypravte na slavnostní otevření OpenWine Garden. Připraveno je posezení s živou hudbou ve stylu Latino, na zbrusu nově vybudovaném podiu v rámci nového projektu "OpenWine Garden", v těsné blízkosti prodejny Open Wine, Na Střelnici 48. K poslechu si budete moci dát skleničku bublinek, bílého, rosé či červeného vína - na výběr bude cca 20 vzorků a prý nebude chybět ani paella! 

Večer si nenechte ujít tanečně-akrobatickou inscenaci Vzduchem od Losers Cirque Company v kině Metropol. Projekt Film Naživo přináší během letošního léta do kin sérii jedinečných divadelních představení zasazených do unikátních prostředí mimo tradiční jeviště. Jednou z nich je právě inscenace souboru Losers Cirque Company, která se bude odehrávat ve vypuštěném plaveckém bazénu, z jehož dna se budete spolu s hlavním hrdinou snažit vzlétnout do oblak. 

Sobota

Další Vintage market se bude konat už od 10:00 v prostorách Letního kina Olomouc. Těšit se můžete na handmade výrobky, second-hand oblečky, upcycle kousky a swap koutek. Už od rána bude možnost posilnit se kvalitní kávou a dobrotami od přerovské kavárny Nebe Počká.  

Sobota je kulturními akcemi nabitá, ve Velké Bystřici proběhne další ročník festivalu Hanácké Woodstock, jehož hlavní hvězdou bude David Koller! V pátek se navíc v místním amfiteártu bude konat promítání dokumentu Bruce Springsteen Western Stars. A jak jsme se dozvěděli, film bude nazvučen aparaturou z Hanáckého Woodstocku, takže to bude super hudební zážitek. 

Reggae festival Reunion na olomouckých Poděbradech začíná v sobotu v 17:00 a bude pokračovat až do neděle. Na Poděbradech bude i možnost stanování, takže si můžete udělat výlet přes noc, i když budete kousek od domova :) 

Neděle

Neděli zahajte pohodovým Brunchem v Nutrend World s celou rodinou nebo přáteli a pak se vydejte třeba na Bouzovský mumraj. Na hradě Bouzov se potkáte s pohádkovými postavami a společně s nimi prožijete celý den při vystoupeních šermířů nebo nebo na pohádkové cestě. 

Loutková črta, na kterou nesmí děti. To je Sólo pro Bedřicha aneb od postmoderny k romantismu. Loutkové divadlo pro dospělé pod širým nebem v kouzelných prostorách Arcidiecézního muzea Olomouc začíná ve 20:00. Příběhem provází perverzní múza – Duše umělce a tajemný Medvěd, který hraje na kytaru píseň, jejíž melodii nikdo neslyší. Bedřich chtěl zachránit svět, ale nakonec nezachránil ani sám sebe: „Umírám se svou věrnou marlborkou na rtech, kterou sem za svůj posranej život ani nestihl vykouřit.“ "Děj je místy smutný, ale představení je veselé a jako celý lidský život i krátké", píší na stránkách organizátora a my si toto představení rozhodně nenecháme ujít.

A máme tu JEŠTĚ JEDEN TIP, který si nechceme nechat pro sebe. Od 5. do 9. 8. se těšte na další ročník olomouckého Garden Food festivalu, tentokrát úplně nový a na více místech v centru Olomouce. 

 

reklama