Mňága a Žďorp míří ze zkušebny ven, v sobotu odehrají koncert na střeše ve Valmezu

Už jste o tom slyšeli? Po čtyřech víkendech, kdy Mňága a Žďorp potěšila více než čtvrt milionu diváků koncerty ze své zkušebny, zamíří zase ven. Přesněji řečeno, na střechu paneláku!

Ilona Tandlerová

Byli jsme poslední kapela, která ještě na střeše nehrála,“ říká s nadsázkou frontman Petr Fiala. Vystoupení v rámci projektu Kultura žije na Mall.tv se uskuteční v sobotu 18. dubna ve Valašském Meziříčí. Ze které konkrétní budovy se bude hrát, se fanoušci dozví postupným odhalováním indicií na sociálních sítích.

Mňága si vyzkouší koncert na střeše, čili koncept, který před více než půlstoletím zpopularizovali The Beatles a od té doby se na této vlně svezl už kdekdo. Konkrétní místo, odkud zazní prověřené hity, je zatím utajené. 

Všechny přípravy se zároveň budou dokumentovat a na Facebooku nebo Instagramu se fanoušci postupně dozví některé detaily. „Bubeník se bude učit písničku, natočí se u toho. Když budeme v ateliéru s osvětlovači simulovat západ slunce, abychom se na něj mohli připravit, i to fanoušci uvidí,“ avizuje další z organizátorů projetku, Jakub Koutný. Nápad se zrodil po jednom ze streamů ze zkušebny. „Ráno jsem se probudil a měl jsem od Petra sedm zmeškaných hovorů. Protože už měl celý koncert v podstatě rozjetý,“ líčí Koutný. „Kluci se pro to vážně nadchli a my jsme nadchli dalších dvacet lidí, kteří se budou podílet na přípravě obrazu, zvuku, produkce a podobně.

Téměř celá organizace se zvládla přes mobily skoro bez osobních schůzek, jak si doba žádá. „A já myslím, že se ukazuje, jak skvěle to jde zorgaizovat,“ dodává Koutný.„Do příprav se zapojili i Slováci, kteří nakonec samozřejmě reálně na place nebudou, ale pomohli nám některé věci zařídit.“ 

My si koncert ujít nenecháme a co vy? 

 

#hudba #mňága a žďorp

reklama

Další články