[OL]4you na

Muzikálový open-air koncert v Olomouci

Oslavy šedesátin největšího gymnázia ČR vrcholí! Hřebem má být megakoncert písní z muzikálů Jesus Christ Superstar a Hair v pátek 3. června od 19.00 hodin na Horním náměstí.

Muzikálový open-air koncert v Olomouci

Gymnázium v Olomouci – Hejčíně překvapilo v devadesátých letech širokou veřejnost úspěšným zpracováním dvou proslulých muzikálů: Jesus Christ Superstar a Hair. K dnes už legendární show se rozhodli tehdejší protagonisté a tvůrci vrátit právě u příležitosti vrcholících oslav gymnázia (šedesátku slaví samotná škola, pětadvacet jeho bilingvní česko-anglická sekce). Tehdy i dnes vedla sbor Lenka Dohnalová – Mlynářová. Vedle ní se na jevišti setkáte opět s bývalými studentskými hvězdami (Oldřich Smysl, Tomáš Grepl, Anna Jelínková). Mimořádnou akci však nyní vedle rockové kapely doprovodí Moravská filharmonie Olomouc s dirigentem Danem Kalouskem, tančí Qaša a Martin Cisarz.

„Koncert je společným dílem Svátků města Olomouce, Festa Musicale, která organizuje Svátky písní Olomouc, a Gymnázia Olomouc-Hejčín. Muzikály Jesus Christ Superstar a Hair jsou kultovním projektem gymnázia, nacvičujeme je už dvacet let. Tentokrát se k nám na čtyři písničky připojí festivalový sbor, což bude asi sto padesát zpěváků z celého světa. Bude to krásné spojení svátků města, festivalu písní a oslav gymnázia!“ těší se sbormistryně Lenka Dohnalová - Mlynářová. Školní sbor, který to pod jejím vedením dotáhl na profesionální úroveň, je složen ze současných i bývalých studentů – dnes lékařů, právníků, učitelů, jeho propojení s rockovou kapelou, olomouckou filharmonií, dvojicí tanečníků a velkým festivalovým pěveckým sborem bude určitě obrovským zážitkem nejen pro ty, kteří jsou gymnáziem v Hejčíně jakkoliv dotčeni.

I následující den po koncertě bude patřit této škole – od 9.00 do 18.00 hodin budou pro všechny zájemce budovy školy otevřené, v atriu probíhá zahradní slavnost. V 19.00 hodin pak v Regionálním centru Olomouc proběhne Společenský večer pro všechny absolventy, studenty, učitele a příznivce Gymnázia Olomouc – Hejčín, moderátorem večera bude absolvent gymnázia Ivo Šmoldas.

Stovky studentů a učitelů se těší na vzpomínání, přidejte se i vy!

reklama