[OL]4you na

Na Olodvorku se rozjíždí kulturní podzim

Sedmý ročník oblíbeného olomouckého festivalu Řeka má duši s podtitulem „Suchou nohou na OLODVORKU“ přilákal mnoho návštěvníků a pomyslně odtartoval podzimní program na Olodvorku.

Na Olodvorku se rozjíždí kulturní podzim

Určitě si nenechte ujít vystoupení jihoafrického hudebníka Gerarda Clarka, který byl nominovaný na evropskou cenu MTV. Clark vystoupí 29. září. Dále se můžete těšit například na Elly, Ivo Blahunka, Jazzmaros Quintet, The Addams Sisters a Muzikanty na tripu.

Tento víkend se Olodvorek podílí na spolupořádání akce ZAŽÍT MĚSTO JINAK: Dolňák žije! kde bude ve vnitrobloku připravena vernisáž mladé umělkyně vystupující pod pseudonymem Vaga Art. Zahájení výstavy proběhne v 17 h. Od 18 h se můžete těšit na hudební doprovod Týny - zpěvačky, písničkářky a pouliční umělkyně. Na místě si budete moct zakoupít i oblečení od značek Flamenell a Majtki.

21. září proběhne na Olodvorku Noc literatury. Od 17:30 do 18:00 proběhne komentovaná prohlídka freskového sálu, poté následuje hlavní program a hudební vystoupení Salih Hadžiabič.

Samozřejmě už jsou v plném proudu přípravy na punčovou sezónu, včetně programu pro tuzemské I zahraniční studenty, kteří si místo oblíbili.

Šimon Pelikán je majitel služby Plavby Olomouc. Vyčkává dokončení revitalizace náplavky a jejího okolí, kde se začnou plavit lodě Marie Terezie a OLOLOĎ Kordulka. Pro návštěvníky má přichystanou řadu novinek, které s novou lodní sezónou představí.

Více informací najdete na webu.

reklama