[OL]4you na

Na světový pohár v Olomouci dorazí 330 koní z 15 zemí.

Už ve čtvrtek 20.6. odstartuje v areálu Equine Sport Center jedenáctý ročník mezinárodních parkurových závodů Banka CREDITAS CSI2*-W Olomouc. Seznam účastníků praská ve švech a aktuálně je na něm 330 koní z 15 zemí a další desítky jsou na čekací listině, kdyby někdo ze sportovců účast odřekl. Čtyři dny plné závodního napětí, dvacet jedna soutěží, možnost kvalifikace na olympijské hry v Paříži a mnoho dalšího přinesou letošní závody.

Na světový pohár v Olomouci dorazí 330 koní z 15 zemí.
Sára Vingrálková

Pořadatelé skokových závodů Banka CREDITAS CSI2*-W Olomouc, které jsou součástí Světového poháru Mezinárodní jezdecké federace, se každoročně těší z velkého zájmu o účast na tomto mítinku. Letos je umocněn ještě tím, že se týden před i týden po něm konají další velké mezinárodní parkurové akce v Šamoríně a v Praze.

Ačkoliv by se mohlo zdát, že si s pořadateli závodů konaných v blízkých termínech i destinacích konkurujeme, tak mnohdy je tomu přesně naopak. Část jezdců po CSIO v Šamoríně dorazí rovnou k nám a další část pro změnu z Olomouce pojede na CSIO do Prahy. Dokonce jsou tací, kteří absolvují všechny tři mítinky,“ uvedla prezidentka závodů Barbora Hubáčková.

Obrovský zájem ze strany sportovců vyústil do situace, kdy museli organizátoři akce některé zájemce z kapacitních důvodů odřeknout. „Díky množství účastníků předpokládáme, že se bude závodit od brzkého rána až do podvečerních hodin,“ upřesnila ředitelka Equine Sport Center Olomouc Kristýna Koutná.

Reprezentanti z různých zemí

Celkový počet přihlášených koní vystoupal na číslo 330 a společně s nimi přijede přes dvě stě jezdců reprezentující 15 zemí. Domácích jezdců bude 58 a společně s nimi dorazí 93 koní. Mezi nimi nebude chybět ani obhájkyně loňského vítězství v Grand Prix Sára Vingrálková. Olomoucké závody si nenechá uniknout ani trojnásobný vítěz tamního Světového poháru Aleš Opatrný. Druhou nejpočetnější výpravu vysílá Polsko a velmi silná sestava jezdců dorazí i ze Slovenska. Další jezdci budou reprezentovat například Bulharsko, Estonsko, Japonsko, Litvu, Maďarsko, Německo, Nový Zéland, Rakousko, Rumunsko, Řecko, Saudskou Arábii, nebo třeba Slovinsko.

O programu

Skladba programu se od loňského roku nezměnila a na programu je 21 soutěží. „Dvouhvězdičková kategorie bude rozdělena na Gold, Silver a Bronze Tour, přičemž soutěže v Gold Tour jsou bodované do Longines žebříčku Mezinárodní jezdecké federace. V nedělní Grand Prix budou mít jezdci jednu z posledních možností doplnit si potvrzovací výsledky pro účast na olympijských hrách v Paříži. Začátek této hlavní soutěže, v níž jezdci zároveň sbírají body do centrální evropské ligy Světového poháru FEI, by měl být již tradičně ve 12:00 hodin,“ uvedla ředitelka závodů Kristýna Koutná. 

 

Na závody se může přijít podívat kdokoliv

Velký zájem o světový pohár není jen ze strany jezdců. Tribuny Equine Sport Center se každoročně naplní diváky, kteří bedlivě sledují jednotlivé závody. Je to také skvělý tip, jak strávit víkend s dětmi. Vstupné na všechny závody je každý den zdarma. Závody Banka CREDITAS CSI2*-W Olomouc 2024 se konají od 20. do 23. června. Podrobnosti o programu zájemci najdou na stránkách www.csiolomouc.cz.

reklama