[OL]4you na

Nandejte to pigmentovým skvrnám! Víme, jak s nimi zatočit

Znáte to, nejlepší je prevence. Léto, žhavé slunce, opalování, dovolená u moře - to všechno s sebou nese, kromě skvělých zážitků, také nepříjemné potíže s pletí a pigmentovými skvrnami. I když se mažete krémem s vysokým ochranným faktorem, někdy se zkrátka tmavé skvrnky objeví. A my víme, jak s nimi bojovat...

Nandejte to pigmentovým skvrnám! Víme, jak s nimi zatočit

Nerovnoměrná pigmentace pokožky je poměrně běžným kožním problémem. Tmavé skvrny se objevují na obličeji, rukou a jiných částech těla. Zajímavé je, že známky hyperpigmentace se častěji vyskytují u osob s přirozeně tmavší pletí, kde bývá pigmentace silnější. Jednou z hlavních příčin vzniku pigmentových skvrn (vedle hormonálních změn, těhotenství či věku) je již zmíněné pravidelné vystavování slunečnímu záření. Hyperpigmentaci způsobuje zvýšená produkce melaninu a právě sluneční záření je hlavním spouštěčem jeho tvorby. 

1. PREVENCE
Ideálním řešením je hyperpigmentaci předcházet. Jednoznačně nejúčinnější ochranou proti vzniku tmavých skvrn je používání kvalitního opalovacího krému s vysokým faktorem (SPF 50). Vyplatí se poradit se s odborníkem a za krém, jenž používáte na obličej, si připlatit. Je to investice, které rozhodně nebudete litovat. Doporučuje se rovněž obličej před přímými slunečními paprsky co nejvíce chránit a slunit se ideálně v dopoledních a pozdějších odpoledních hodinách.

2. DERMOKOSMETICKÉ PŘÍPRAVKY
Pokud už pigmentové skvrny máte a chcete je zmírnit, ideální je používat přípravky přímo určené k řešení vašich obtíží. V běžně dostupné nabídce jsou denní krémy, noční krémy i séra redukující tmavé skvrny a bránící jejich opakovanému výskytu. Takovéto prostředky lze používat po celý rok jako součást každodenní kosmetické péče. A je nezbytné vytrvat, protože účinky bývají znát až po týdnech. Doporučuje se sáhnout po přípravcích s obsahem kyseliny azelaové, glykolové či kojové, retinoidů a vitaminu C a vhodné je poradit se s odborníkem. Ten může předepsat také přípravky obsahující hydrochinon.

3. KRYCÍ PŘÍPRAVKY
Trápí-li vás skvrny natolik, že si přejete, aby vůbec neexistovaly, nechte je zmizet. Alespoň na chvíli. Použijte kvalitní make-up, korektor či pudr v barvě vaší pleti, zkrátka to, na co jste zvyklé. Pleť bude hezky sjednocená, vy se budete cítit dobře a dál můžete pokračovat v používání kosmetických přípravků, u nichž bude výsledek patrný až po delší době. Buďte však opatrné s rozjasňovačem či bronzerem. V určitém úhlu mohou působit jako spása, ale na denním světle spíš poukážou na všechny nedokonalosti, které si přejete zamaskovat.

4. INTENZIVNÍ PULZNÍ TERAPIE
Proceduru provádí dermatolog. Před návštěvou se doporučuje vyhýbat se delší dobu slunečnímu záření, rovněž po proceduře se důrazně nedoporučuje slunění. Laserový paprsek působí na povrchu kůže, zatočí s pigmentem, pleť omladí a vytvoří podmínky pro tvorbu kolagenu. Doporučují se minimálně tři ošetření. A nebojte, procedura je neinvazivní, tudíž nebolí. Ucítíte jen lehké štípnutí. Vaše pleť bude po zákroku zahojena do týdne. 

5. CHEMICKÝ PEELING
Kvalita pleti je pro celkovou atraktivitu klíčová. Chemický peeling je z tohoto pohledu velmi žádaný, unikátní, bezbolestný a účinný postup vhodný pro všechny, kdo očekávají rychlé zlepšení vzhledu pleti obličeje, krku, dekoltu či hřbetu rukou. Ošetření trvá několik minut a počet ošetření závisí na stavu pleti. Po chemickém peelingu se nedoporučuje vystavovat pleť slunečnímu záření.

Tak hlavu vzhůru, pokud vás pigmentové skvrny trápí - lze s nimi bojovat. A když nebude výsledek podle vašich představ, nezoufejte. I drobné nedokonalosti nás činí jedinečnými a zajímavými... :)

FOTO: Freepik

reklama