[OL]4you na

Nejúspěšnější český youtuber? Steve a jeho zábavná angličtina

Děti z celého světa se učí angličtinu podle zábavných videí Steva a Maggie z Liberce. Díváte se i vy?

Nejúspěšnější český youtuber? Steve a jeho zábavná angličtina

Influenceři a youtubeři jako Kovy, MenT nebo Anna Šulc jsou s počtem kolem jednoho milionu sledujících považováni jako jedni z nejsledovanějších u nás. Málokdo ale tuší, že videa momentálně nejúspěšnějšího tuzemského youtubera Steva Wattse, který stojí za vzdělávacím kanálem Steve and Maggie, vznikají také v Česku. Seriál o Stevovi a jeho ptačí kamarádce strace Maggie je v současnosti nejznámějším dětským seriálem na světě, který je plně produkovaný v ČR.

V polovině letošního roku překročil youtubový kanál Steve and Maggie v sedmi jazykových mutacích počet 12 milionů odběratelů a videa za uplynulých 12 měsíců zhlédlo 2,2 miliardy diváků.

Hlavní představitel Steve Watts byl přitom českým fanouškům celkem neznámý. Anonymitu mu poskytoval severočeský Liberec. V průběhu let se však ze Steva Wattse stala světová celebrita, která je velmi úspěšná na sociálních sítích. Takže když vyjde na ulici v Londýně či Kuala Lumpur, poznávají ho desítky příznivců a chtějí se s ním vyfotit. Jeho domovem je však víc než 15 let Liberec, kde Brit Steve Watts žije se svou českou manželkou a dvěma dětmi. Do Liberce ho přivedla náhoda. „Od roku 2002 jsem pracoval jako učitel angličtiny v Japonsku, kde jsem formuloval základ nové metodiky: učit cizí jazyk stejně přirozeným způsobem jako jazyk mateřský. Napodobováním, opakováním, prostřednictvím prožitku se zapojením více smyslů a emoční paměti,“ vysvětluje Steve Watts.

Právě v Liberci od roku 2005 rozvíjí svou zcela unikátní metodiku Wow!English, v rámci které se děti učí a užívají anglický jazyk zcela přirozeně a lehce. Wow! materiály mění podobu současné jazykové výuky dětí v předškolním a mladším školním věku. Vycházejí z nejnovějších psycholingvistických poznatků a osvědčily se po celém světě. „Děti se učí nejen z tištěného materiálu, ale především z video příběhů a video písniček. Díky reálné lidské tváři a použití jazyka v kontextu děti zapojují emoční paměť, celý příběh prožijí, a i lépe zapamatují.“ popisuje Steve Watts. Momentálně se touto prožitkovou formou učí děti ve více než 30 zemích světa. Steve děti zcela přirozeně motivuje a děti tak mají vlastního rodilého mluvčího jako kamaráda.

Edukativní příběhy a písničky se Stevem a malou animovanou strakou Maggie postupně začaly využívat rodiče nejen pro výuku angličtiny coby cizího jazyka. V současnosti tvoří až polovinu zhlédnutí anglické verze seriálu přístupy z anglicky mluvícího prostředí. Steva a Maggie si tak oblíbily děti kolem dvou nebo tří let, které si prostřednictvím seriálu osvojují slovní zásobu vlastního mateřského jazyka. Seriál byl z angličtiny předabován do dalších šesti jazykových mutací (španělština, portugalština, francouzština, němčina, italština, arabština).

Podle mezinárodní statistiky Social Blade je kanál Steve and Maggie momentálně na 38. příčce mezi stovkou nejúspěšnějších vzdělávacích kanálů na světě. YouTube však není jedinou platformou, kde jsou videa se Stevem a Maggie velmi úspěšná. V nabídce jsou videa se Stevem a Maggie přes Amazon Prime, Tubi TV nebo na veřejnoprávní španělské TV3. V Čechách videa můžete sledovat také přes platformu Seznam Stream a ke stažení je i aplikace. Z výukových videí se stal formát, který je úspěšný i pro nevzdělávací sféru. Nedávno vzniknul čistě hudební kanál na YouTube „Sing with Steve and Maggie“, jeho obliba roste např. na Spotify.

Videa doposud vznikala v libereckém animačním studiu formou 2D animace, nyní se natáčení také přesune do venkovních prostor a nové díly populárního seriálu o Stevovi a Maggie se budou natáčet v parku Mirakulum ve středočeských Milovicích.

Videa můžete zhlédnout na YouTube kanálu Steve and Maggie. Bližší informace o programu Wow English najdete na webu Steve and Maggie .

 

 

reklama