Největší překážkový běh Reebok Spartan Race je tady!

Na začátku června se na Hané uskuteční závod největšího překážkového běhu na světě. Reebok Spartan Race proběhne 6. června v okolí vodáckého IN-LIFE kempu v Litovli.

Zita Rosinová

Litovelský závod se poběží na 5 kilometrů, během nichž účastníci budou muset zdolat minimálně 15 překážek. „Nejlepší z nich to zvládnou za 40 minut, ale někomu to může trvat i dvě hodiny,“ říká Jaromír Zavřel z organizačního týmu závodu, který má na starosti marketingové a sponzorské aktivity celé akce. 
 
Kromě jednotlivců se závodu mohou účastnit i celá družstva. Jejich členové mají výhodu ve vzájemné podpoře a pomoci během závodu. Registrace dosud běží prostřednictvím webových stránek akce. Přesnou trasu organizátoři zásadně dopředu nezveřejňují, moment překvapení k této akci patří. Podle organizátorů je Spartan především příležitostí překonat sám sebe. Název se odkazuje na obyvatele starověké Sparty, kteří byli tvrdými bojovníky a uměli se vypořádat s těmi nejobtížnějšími situacemi. Účastníci extrémního klání zdolávají náročné překážky, běhají vodou a brodí se bahnem. 
 
„Reebok Spartan Race založili milovníci extrémních sportovních akcí a jeho podoba tomu odpovídá,“ dodává Jaromír Zavřel. Závodníci potřebují disponovat silou, rychlostí a zručností, důležitou devizou je ovšem také pevná vůle a vytrvalost. První Spartan se uskutečnil v roce 2010 ve Spojených státech. Základní závody nesou názvy Sprint, Super a Beast. V Litovli se poběží Sprint, který je nejméně náročnou variantou. Oblíbený je také Ultra Beast, který je překážkovým maratonem na 42 a více kilometrů a nejrychlejším závodníkům trvá přibližně 7 hodin. 
 
Závodu se mohou zúčastnit závodníci starší 15 let. Vzhledem k náročnosti akce budou na celé trase organizátoři připravení pomoci sportovcům v nesnázích. V cíli má každý nárok na medaili a tričko, dospělí pak navíc ještě na pivo. Pro mladší účastníky organizátoři pokaždé pořádají také závod pro děti. Začíná kolem poledne a je určen pro mladé sportovce od 4 do 13 let rozdělené do dvou věkových kategorií. Děti od 4 do 8 let vyrážejí na trať dlouhou 750 metrů, zatímco jejich starší kamarádi od 9 do 13 let zkoušejí své síly na dvojnásobně dlouhém závodě. 
 
Součástí litovelského běhu bude i celodenní program v areálu zdejšího IN-LIFE kempu určený pro celou rodinu. Organizátoři jsou připraveni postarat se nejen o samotné závodníky, ale také o jejich rodinné příslušníky, kteří jim přijedou fandit. 
 
Další informace zájemci najdou na webu nebo případně také na facebooku
 

#litovel #olomouc #překážky #spartan race #závod

reklama

pearl-design
Další články