[OL]4you na

Nenechte si ujít Lucii v opeře

Podzim bude pro fanoušky skupiny Lucie vrcholem hudební sezony. Oblíbená kapela vyráží na odložené halové turné s novým programem s exkluzivní hudební aranží v doprovodu symfonického orchestru, pěveckého sboru a s organicky efektní dynamickou scénou. Show se chystá v Praze, v Ostravě, v Brně a v Pardubicích.

Nenechte si ujít Lucii v opeře

"Poslední dva roky byly pro všechny velmi těžké. Mimo jiné nám roky 2020 a 2021 ukázaly, že bez kultury to prostě nejde. Jakoby nám chyběl kus naší duše, možnost sebevyjádření, svoboda, a to nejen ta umělecká, kterou bychom si měli bezpodmínečně chránit. O to víc se těšíme, že se v roce 2022 zase vrátíme na pódia našich největších hal a znovu se svými fanoušky zažijeme tu ohromnou energii, která při živém vystoupení vzniká. To je zážitek, který nejde ničím nahradit," shoduje se Lucie.

Lucie v opeře je speciální projekt
Členové oblíbené kapely potvzují, že jednou z největších a nejnáročnějších inovací byla příprava samotné organicky dynamické scény, která využívá nejnovější technologie z oblasti zvuku i vizuálních efektů a zároveň osvědčené divadelní principy. "Na scéně, kterou chceme fanouškům představit, jsme pracovali bezmála rok. Práce to byla náročná, ale krásná a věříme, že to bude stát za to. Je to pro nás speciální projekt, proto chceme, aby i naši fanoušci z něj měli výjimečný zážitek," zdůrazňují členové skupiny.

I hudebně bude turné naprosto přelomové – Lucie se spojila s dirigentem Kryštofem Markem, držitelem Českého lva za hudbu k filmu Masaryk, který vytvořil nové symfonické aranžmá pro celý program této show. V kombinaci kompletního obsazení skupiny, Filharmonie Hradce Králové a pěveckého sboru se tak na fanoušky chystá téměř dvouhodinový průřez celou tvorbou Lucie tak, jak ho ještě nezažili.

Kam se vydat na koncert?
Lucie v opeře odstartuje 28. září v Ostravě. Praha o tento jedinečný zážitek nepřijde 12. října, 26. října se Lucie představí v Pardubicích a 5. listopadu se uskuteční koncert v Brně. Již zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti, nové lístky můžete pořídit zde.

David Koller: Jsem rád, že i po tolika letech naše věci lidi baví
Jako pozvánka na Lucii v opeře nechť slouží rozhovor s Davidem Kollerem, který jsme před časem pořídili přímo před vydařeným olomouckým koncertem.

ÚVODNÍ FOTO: lucie.cz

reklama