[OL]4you na

Neseďte doma. Přehled akcí pro tento týden.

Dny do začátku léta se krátí a počet akcí, které můžete v Olomouci navštívit stoupá. Přinášíme vám tipy, kam tento týden vyrazit za kulturou, sportem či zábavou.

Neseďte doma. Přehled akcí pro tento týden.

Olomoucké parky

Výstaviště Flora Olomouc zve na procházku historickými parky, kterou povede jeden z nejlepších krajinářských architektů České republiky Ing. Václav Babka, který je mimo jiné také poradcem Výstaviště Flora Olomouc.

Kdy: úterý 11. 6. 2024

Kde: u Vodopádu v Bezručových sadech

Čas: Od 16.00

Akce je zdarma.

 

Dokument Hrdí lvi: Postup

Do kin přichází nový český dokument, který mapuje fotbalový rok 2023 a cestu fotbalové reprezentace na letošní turnaj EURO 2024. Diváci se v novém dokumentu dozví, jak to vypadalo za zavřenými dveřmi hráčské kabiny a co všechno tým prožíval mimo zraky veřejnosti. Bývalý fotbalový reprezentant, legenda olomouckého fotbalu a úspěšný útočník Marek Heinz uvede dokument Hrdí lvi: Postup v olomouckém kině Metropol už tento čtvrtek.

Kdy: čtvrtek 13. 6. 2024

Kde: kino Metropol

Čas: od 19.00

Vstupenky jsou k dispozici na webu www.kinometropol.cz za 160 korun.

 

Rooftop fun #3: Rap City Olomouc

Na střechu olomouckého Telegraphu míří další letošní Rooftop Fun, která se ponese v duchu spolupráce s lokálním hip-hopovým festivalem Rap City Olomouc. Mezi vystupujícími tedy najdeme lokální Hip Hop a Rap interprety jako je například DOKY, FRDM, DAS ADY, DOM SPEED anebo DJ CHOSSE RODRIGUEZ. Rooftop fun probíhá od třetího patra výše v TELEGRAPH PULSE a na střešních terasách (i těch běžně nedostupných). Tři bary, jeden gril, slunce, Vy a jeden jedinečný večer, to vše vám nabídne Rooftop Fun #3: Rap City Olomouc.

Kdy: pátek 14. 6. 2024

Kde: Telegraph Olomouc

Čas: od 17.00

Vstupenky lze zakoupit v předprodeji zde, nebo na místě, cena lístku je 250 Kč.

 

Moravia Sport Expo 2024

Soutěže, workshopy i dobré rady pro výběr sportu a vybavení pod jednou střechou nabídne sportovní veletrh Moravia Sport Expo 2024. Návštěvníkům se budou zdarma věnovat profesionálové z třiceti sportovních klubů a velkých firem zaměřených na sportovní potřeby. Budete mít tak šanci poznat trenéry z desítek klubů a vybrat s nimi nejvhodnější sport pro vás či vaše dítko. „Nejmladší návštěvníci letošního 9. ročníku veletrhu sportovních potřeb a vybavení Moravia Sport Expo se vedle soutěže mohou těšit i na taneční workshopy s profesionálními lektory z Tanečního klubu Olymp Olomouc, dále na venkovní U rampu či na stanoviště oblíbené pohybové přípravky Svišti v pohybu,“ uvedla Eva Fuglíčková, ředitelka Výstaviště Flora Olomouc.

Kompletní seznam zástupců je uveden na webu Výstaviště Flora Olomouc.

Kdy: pátek 14. 6. 2024 a sobota 15. 6. 2024

Kde: Výstaviště Flora Olomouc, pavilon A a jeho okolí

Čas: pátek 9.00 – 19.00, sobota 9.00 – 17.00

 

Mattoni Olomouc Running festival 2024

Očekáváný běžecký festival, který nabídne závody pro malé i velké běžce a vyvrcholí Mattoni 1/2Maratonem Olomouc. V 9.00 startuje Šantovka 5 km Běh, následovat bude v 17.00 běh dm rodinná míle, v 17.45 je připraven závod pro nejmenší běžce o čokoládové medaile – dm bambini run. V 19.00 vypukne olomoucký půlmaraton, který za doprovodu Smetanovy Vltavy zaplní uličky naší krásné Olomouce nadšenými a odhodlanými běžci.

Kdy: sobota 15. 6. 2024

Kde: Horní náměstí Olomouc

Registraci je nutno provést na stránkách RunCzech.

Náplavka žije

Na olomouckou Náplavku míří první ročník festivalu Náplavka žije! Spojení hudby a streetfood je přesně to, co festival charakterizuje. Těšit se můžete na stánek Sushi Hub, Stodola, Olopoint nebo třeba La Donuteria. Mezi vystupujícími najdeme jména jako je Rocky, Harry Junior nebo třeba Loopi. Veškeré informace najdete na facebooku.

Kdy: sobota 15. 6. 2024

Kde: Náplavka Olomouc

 

reklama