[OL]4you na

Nové zábavní parky v Čechách – Majaland a Dinosauria muzeum

V těsné blízkosti pražského letiště vyrostl první zábavní park Majaland v České republice a také obrovské Dinosaurium.

Nové zábavní parky v Čechách – Majaland a Dinosauria muzeum

Majaland se díky své ploše téměř 9000 m2 dá považovat za největší krytý zábavní park s celoročním provozem u nás. Užijete si zde dvanáct atrakcí včetně horské dráhy, divadlo i hračkářství v duchu pohádkového dobrodružství s včelkou Májou, Vilíkem a Vikingem Vikem. V jeho blízkosti, na ploše 4000 m2 na vás čeká dobrodružná cesta do pravěku, na které nebudou chybět originální, až 24 metrů dlouhé a 154 milionů let staré kostry dinosaurů, realistické modely tyranosaura rexe a největšího létajícího ptakoještěra v životní velikosti, virtuální realita, sbírka více než šesti tisíc zkamenělin a minerálů či galerie nejznámějších českých tvůrců paleoartu Zdeňka Buriana, Karla Zemana a Jana Sováka.

„V České republice chyběla nejen horská dráha, ale i velký zábavní park, jak ho známe z většiny evropských zemí. Rozhodli jsme se proto spojit s belgickou společností Plopsa, která v Evropě provozuje osm zábavních parků, a dětem z celé České republiky přivézt do Prahy koncept, který si užívají miliony spokojených návštěvníků ročně,“ vysvětluje ředitel projektu Majaland Praha Otto Jerman a dodává: „Celý park, jednotlivé atrakce i doprovodný program tematicky ladíme v duchu pohádkových postaviček včelky Máji, Vilíka a Vikinga Vika.“

Hlavním lákadlem je bezesporu dvanáct nejmodernějších atrakcí. Nechybí mezi nimi 220 metrů dlouhá horská dráha, na které se každou hodinu sveze až 550 lidí rychlostí 40 kilometrů v hodině, až deset metrů vysoké kolotoče, třiatřicetimetrová skluzavka, obří houpačky či autodrom. Těmito atrakcemi to ale rozhodně nekončí. „Majaland je zábavní park se vším všudy. Vedle atrakcí proto nabídne třeba i dětské divadlo, hračkářství a restauraci. A také úplně fantastickou příležitost, jak oslavit narozeniny, uspořádat párty nebo si užít koncert dětských idolů,“ říká Otto Jerman.

Poblíž zábavního parku můžete navštívit Dinosauria Museum Prague, největší sbírku ikonických automobilů Classic Cars Gallery, užít si outletové nakupování se slevami 30 až 80 procent každý den nebo si jen tak posedět na terase a pozorovat přistávající letadla.

„Unikátní sbírku Dinosauria jsme vytvořili během posledních dvou let a v jejím rozšiřování hodláme pokračovat. Desítky a stovky milionů let staré originální kostry jsme propojili s nejmodernějšími technologiemi a vytvořili muzeum, které patrně nemá ve světě srovnání,“ říká majitel skupiny Kaprain Karel Pražák a dodává: „Návštěvníky z celého světa chceme vzít na cestu do pravěku. Věříme, že milovníkům prehistorie se v muzeu zatají dech.“

Dominantou muzea je 24 metrů dlouhá, 154 milionů let stará a z více než 90 % originální kostra diplodoka. Stejně impozantně působí dvojice mosasaurů a Triceratops horridus. „Náš triceratops, kterého jsme pojmenovali Trik, patří mezi nejzachovalejší exempláře svého druhu. Díky zahojeným zraněním, která jsou rozeznatelná na jeho hlavě, předpokládáme, že přežil útok nejobávanějšího predátora T-rexe,“ přibližuje Trikův životní příběh hlavní paleontolog muzea Štěpán Pícha a dodává: „Trikův boj na život a na smrt jsme se proto návštěvníkům rozhodli přiblížit a doplnili ho o v současné době nejrealističtější model T-rexe v životní velikosti. Rekonstrukci souboje zažijete i v unikátní rozšířené realitě.“
Dalším modelem je obří létající ptakoještěr quetzalcoatlus. Ten se díky svému rozpětí přes 11 metrů vznáší nad interaktivním světem fantazie, ve kterém se zabaví mladší návštěvníci. Najdou v něm bludiště či naučné hry.
„Celé muzeum jsme připravili tak, aby své návštěvníky vzdělávalo co nejzábavnější a interaktivní formou. Ideálně tak, aby si vlastně ani neuvědomili, kolik se toho v průběhu přibližně devadesátiminutové návštěvy naučili,“ popisuje koncept Štěpán Pícha. Pro návštěvníky je proto připravena univerzita Dinosauria s velkoplošnou projekcí odborných témat, například s vývojovým stromem dinosaurů včetně jejich současných potomků. Paleo stezka představí složitý proces objevování, vykopávání a restaurování dinosauřích fosilií. Své znalosti pak můžete otestovat v připraveném POP kvízu. Nedílnou součástí muzea je také Geosvět – unikátní sbírka více než 6 000 exponátů minerálů vznikala více než 50 let. Ty pochází z 25 expedic do 20 různých zemí světa.

Muzeum si můžete projít individuálně i v rámci komentovaných prohlídek. Těmi vás provede hlavní paleontolog muzea Štěpán Pícha a Dinousaria tým. Pro školy z celé republiky je pak připraven speciální program včetně balíčku výhod. Žáci se s historií seznámí názornou a edukativní formou pomocí nejmodernějších technologií.

Děti do 5 let mají do Dinosauria vstup zdarma, dětskou vstupenku pořídíte za 299 Kč, o víkendech za 399 Kč. Dospělí zaplatí 399 Kč, o víkendech 499 Kč. Slevu 50 Kč mají senioři a ZTP. Rodinná vstupenka vás vyjde na 1199 Kč, o víkendu na 1399 Kč.

Do Majalandu mají děti do 85 cm vstup zdarma, 299 Kč ve všední den a o víkendech a svátcích 399 Kč zaplatíte za děti 85 - 99 cm, seniory a ZTP. Osoby nad 1 m zaplatí 399 Kč ve všední den a o víkendech a svátcích 499 Kč. Roční permanentka pro děti 85 - 99 cm vyjde na 699 Kč, nad 1 m 1499 Kč.

Díky členství v POP Family můžete získat slevu 100 Kč. Oba parky jsou otevřeny od 10 h do 20 h.

Více informací najdete na www.pop.cz

reklama