[OL]4you na

Olomouc má talentované děti. Laura a Matthew získali prestižní ocenění

Zlatý oříšek vyhledává a všestranně podporuje aktivní, nadané a úspěšné děti České republiky. Jedná se o největší takto zaměřený projekt s více než dvacetiletou tradicí. Poslední ročník soutěže navíc přinesl radost dvěma Olomoučanům. Prestižní ocenění získali jedenáctiletá Laura a čtrnáctiletý Matthew.

Olomouc má talentované děti. Laura a Matthew získali prestižní ocenění

Laura Mohylová se věnuje především baletu a na kontě má evropské i světové úspěchy, mimo jiné se pyšní titulem mistryně světa. Matthew Stephen Hockaday hraje na zobcovou flétnu, klarinet a pátým rokem také na klavír. Sbírá úspěchy po celém světě a je mimořádně talentovaný. Oba dva uspěli v 23. ročníku celonárodní soutěže Zlatý oříšek 2021 pro nadané a talentované děti České republiky.


Laura Mohylová


Matthew Stephen Hockaday

Cílem projektu je motivovat a podporovat děti v tom, co dělají, ale také ukazovat veřejnosti, že Česká republika má úspěšné a šikovné děti. Zlatý oříšek každoročně nominuje 21 dětí z celé České republiky a vyhlásí 7 vítězů, kteří kromě prestižního titulu držitele Zlatého oříšku získají originální sošku z dílny brněnského výtvarníka Jaroslava Homoly. V rámci všestranné podpory je součástí ocenění vítězů Zlatého oříšku rovněž finanční odměna určená na podporu jejich další činnosti.

Gratulujeme a přejeme hodně dalších úspěchů a především radosti...

reklama