[OL]4you na

Olomouc tepe životem, a to je dobrá zpráva!

Až vám bude někdo tvrdit, že se v Olomouci nic neděje, pošlete ho na procházku. Jen tak, toulat se ulicemi, centrem, nasát atmosféru dní babího léta. Na co přijde? Dozajista na fakt, že navzdory více či méně viditelným vadám na kráse je Olomouc fantastické město, jež překypuje kulturou.

Olomouc tepe životem, a to je dobrá zpráva!

Když jsem na začátku září psala pravidelný článek o tom, co všechno nás tento měsíc ve městě čeká, měla jsem pocit, že seznam nebere konce. Tolik akcí, kultury, zábavy, novinek, premiér, festivalů… Vybrat si musí zkrátka každý, i ten největší skeptik. A když jsem v pátek odpoledne neplánovaně zavítala do centra, dýchla na mě neuvěřitelně hřejivá pohoda. Město žije navzdory problémům, které nás obklopují. Stačí si jen ve správný okamžik stoupnout na správné místo a užívat si, že jste. Poslouchat hudbu, sledovat smějící se kolemjdoucí, dát se do řeči s lidmi vedle vás, pít dobré pití, jíst dobré jídlo… A jenom být. Být v Olomouci.

Olomouc je kouzelná, tajemná i otevřená, historická i nevtíravě moderní, pokroková a přitom sladce staromilská. A tepe kulturou, zábavou, životem. A to je sakra dobře! Obzvlášť v dnešní době…

reklama