[OL]4you na

Olomoucké Divadlo Tramtarie rozzáří Korunní pevnůstku svým open-air festivalem

Festival TRAMTARIE OPEN-AIR nabídne od 6. do 21. června v areálu Korunní pevnůstky 12 divadelních večerů, premiéru nové komedie Tři mušketýři, 4 pohádky s programem pro děti, vystoupení Michala Nesvadby a koncert speciálního hosta festivalu Tomáše Kluse. Oblíbená Relax zóna bude našlapaná doprovodným programem a řadou minikoncertů mladých olomouckých interpretů.

Olomoucké Divadlo Tramtarie rozzáří Korunní pevnůstku svým open-air festivalem
Tramtarie open-air

Už potřetí v řadě vyrazí divadlo Tramtarie na venkovní pódium do amfiteátru Korunní pevnůstky a nabídne svým divákům nevšední zážitky spojené s divadlem a neopakovatelnou atmosférou tamních letních večerů.

Festival odstartuje v pondělí 6. června premiérou inscenace Tři mušketýři, tramtarijní adaptací slavného románu A. Dumase v režii Vladislava Kracíka. „Premiéra to bude opravdu velkolepá. Už proto, že se na jevišti představní kompletní soubor Tramtarie, který zahraje legendární příběh, ve kterém nechybí napětí, láska, intriky, scény bojové ani milostné. To vše je zabaleno do inteligentní humorné nadsázky, která je pro Tramtarii více než typická,“ uvedl V. Kracík, umělecký šéf souboru.

Další večery budou patřit oblíbeným komediím Divadla Tramtarie, které můžete shlédnout pod širým nebem úplně poprvé. Jedná se o novinky letošní divadelní sezóny – Dealeři, skvělá absurdní komedie, jejíž režie se ujal známý divadelní režisér Petr Štindl, nebo Láska, sex a internety, nová komedie v režii Terezy Říhové, která se okamžitě po svém uvedení stala obrovským diváckým hitem. Pomyslným vrcholem festivalu bude rozloučení s letní komedií Po stopách něžného muže, kterou čeká po pěti letech života 11. června slavnostní derniéra.

Na festivalu bude program také pro rodiny s dětmi. Připraven je pro ně bohatý program jako jsou víkendové pohády, výtvarné dílničky nebo workshopy, kde si děti užijí pohyb a naučí se novým cirkusovým dovednostem s profesionálními lektory.

Festival přivítá i několik hostů. Jako hlavní hvězda vystoupí 10. června Tomáš Klus, který rozhýbe publikum písničkami z nového alba Cítím a s odpoledním dětským programem vystoupí v neděli 19. června Michal Nesvadba.

Kromě hlavního divadelního programu se můžete i letos těšit na oblíbenou Relax zónu - prostor pro občerstvení, odpočinek a zábavu. I tady se bude každý den odehrávat doprovodný program zaměřený na děti nebo hudební produkci známých i zatím méně známých olomouckých interpretů. Do Relax zóny je vstup zdarma.

Víkend 11.-12. června bude věnovaný originálním českým a slovenským výrobkům na Letním Dizajntrhu. Budete si zde moci vyzkoušet základy sebeobrany s Judo klub Olomouc nebo správné cvičení pod vedením fyzioterapeuta. Tatínky s dětmi zabaví šlapací motokáry, malé návštěvníky zase skluzavky, pískoviště, loutkové divadlo a soutěže. „Podrobný program postupně zveřejňujeme na našich webových stránkách a sociálních sítích. Rozhodně se vyplatí je sledovat, každý den máte připravený opravdu nabitý program,“ uvedla Vlasta Pechová, produkční Divadla Tramtarie.

Předprodej lístků byl již zahájen online na www.divadlotramtarie.cz nebo v Informačním centru města Olomouce v podloubí radnice. Vstupenky bude možné zakoupit i na místě.

reklama