Olomoucké shakespearovské léto bude i letos

Už popáté pořádá olomoucké Divadlo Tramtarie letní open-air festival Olomoucké „nejen“ shakespearovské léto. „Dlouho jsme nevěděli, jestli letos festival vůbec budeme pořádat, kvůli COVIDu, nakonec se ale situace uklidnila a my jsme moc rádi, že pátý ročník festivalu proběhne,“ říká Petra Němečková, ředitelka Divadla Tramtarie.

Redakce [OL]4you

Shakespearovské léto se bude letos konat opět v krásném prostředí v centru města, na parkánu Uměleckého centra Univerzity Palackého Olomouc, v termínu od 9. do 19. srpna 2020. Kromě osvědčených titulů, jako je Kabaret nahatý Shakespeare nebo Po stopách něžného muže nabídne i aktuální inscenaci Láska z koronu, nebo třídenní program pro rodiny s dětmi. Vrcholem festivalu bude derniéra velkolepé inscenace Velký Gatsby, která se odehraje v hollywoodském stylu.

Program letos nabízí osm večerních představení a tři pohádky pro rodiny s dětmi. Kromě osvědčených a vyhledávaných titulů jako je Kabaret nahatý Shakespeare nebo letní komedie Po stopách něžného muže, nasadila Tramtarie do programu také svou novinku, aktuální inscenaci Láska za koronu.
 

„Lásku za koronu jsme původně měli v plánu uvést pouze na Divadelním červnu open-air jako aktuální reakci na dobu koronavirovou, která teprve končila. Inscenace ale vzbudila obrovský divácký zájem, a tak jsme se rozhodli zařadit ji do programu i na srpnový festival. Diváci tak mohou vidět její poslední reprízy,“ říká Petra Němečková, ředitelka Divadla Tramtarie.

Na své si přijdou i rodiny s dětmi, čeká na ně třídenní bohatý program. Kromě oblíbených pohádek z tvůrčí dílny Tramtarie si mohou děti vyzkoušet žonglování nebo slack line, nebude chybět ani oblíbené výtvarné dílničky nebo malování na obličej. 

Pátý ročník divadelního festivalu Olomoucké „nejen“ shakespearovské léto 2020 tak navazuje na předchozí úspěšné ročníky, které se vždy těšili velké návštěvnosti, v loňském roce navštívilo jedenáctidenní festival přes 3700 diváků. „Věříme, že diváci budou na divadlo pod širým nebem chodit i letos, prostředí parkánu nabízí magickou atmosféru a díky tomu i jedinečný kulturní zážitek,“ říká Němečková.

Více info na www.shakespearovskeleto.cz 

#divadlo #shakespearovské slavnosti

reklama

pearl-design
Další články