[OL]4you na

Originální výstava a zábavně vzdělávací park Space Mission je k vidění v Brně

Na Výstavišti v Brně otevírá 15. března své brány SPACE MISSION – originální výstava a zábavně vzdělávací park, které vznikly ve spolupráci s americkou NASA. Zažijte dobrodružství dobývání vesmíru, současné i budoucí mise, a výcvik astronautů ve Space Campu.

Originální výstava a zábavně vzdělávací park Space Mission je k vidění v Brně

Výstava a zábavně vzdělávací park SPACE MISSION na více než 3500 m2 spojuje poznání se zábavou pro malé i velké návštěvníky. Na své si zde přijdou opravdoví fanoušci kosmonautiky, protože výstavní část se pyšní originálními exponáty NASA. Pro rodiny s dětmi je park plný vesmírné inspirace a veselých úkolů; školní výpravy se zde hravou formou dozví nejen o letech do vesmíru. Součástí parku je navíc velké výcvikové středisko astronautů SPACE CAMP plné virtuální reality a leteckých trenažérů. 

Výstava SPACE MISSION představuje novou koncepci propojující vzdělávání a zábavu. Díky moderním technologiím doslova pohltí a vtáhne návštěvníky do vesmírného dobrodružství. Originální artefakty z NASA jako jsou skafandry, motory raket, kosmické lodě, prototypy lunárních vozidel nebo obrovské průchozí modely raketoplánu a orbitální stanice, jsou doplněny projekcemi i virtuální realitou, která návštěvníky dostane přímo na kosmická plavidla nebo rovnou do vesmíru. Nechybí zvukový průvodce a speciální dětská stezka plná zábavných úkolů pro malé astronauty. 

Zvláštní prostor je věnován současným a budoucím misím do vesmíru, především návratu lidstva na Měsíc a přípravě meziplanetárních letů na Mars. Návštěvníci nahlédnou i do hluboké minulosti až ke vzniku naší galaxie, což nově umožňuje James Webb teleskop. 

Zábava a vesmírný výcvik pro všechny

Ve velkém SPACE CAMPU zažijete výcvik pilotů a astronautů ve virtuální realitě nebo na opravdovém leteckém trenažéru – gyroskopu. 

Vzácné artefakty z NASA

Výstava SPACE MISSION vznikla ve spolupráci s americkou NASA a vzdělávacím centrem a muzeem Cosmosphere. Toto muzeum uchovává všechny kusy techniky, skafandry, kosmické lodě nebo třeba i počítače, které se vrátily z misí do vesmíru. Právě řadu z těchto exponátů, které se doslova dotkly vesmíru, nyní návštěvníci uvidí v rámci výstavy.

Výstava a zábavně vzdělávací park SPACE MISSION budou na Výstavišti v Brně v pavilonu C otevřeny až do konce letních prázdnin – do 1. 9. 2024. Pro děti, rodiny s dětmi a školní skupiny je speciální snížené vstupné již od 200 Kč. 

Více informací na www.spacemission.cz

FOTO: PR SOUP, Space Mission

reklama