[OL]4you na

Pět tipů, jak si užít svátky

A je to. Tak dlouho se těšíme na kouzlo Štědrého dne, aby ten den, kdy přijde Ježíšek, tak rychle utekl. Ale nezoufejte, jsou před námi dva svátky, které si můžeme vychutnat. Máme pro vás pět tipů, jak si nadcházející dny užít...

Pět tipů, jak si užít svátky

1. Užívejte si dárky od Ježíška
Nadělil vám Ježíšek to, co jste si opravdu přáli? Jestli ano, tušíme, že vaše radost je nezměrná. Radujte se společně s rodinou z darovaných zážitků, přečtěte si novou knížku, zahrajte si společenskou hru... A užívejte si i radost v dětských tvářích, ta kouzlo Vánoc jen podpoří.

2. Lenošte 
Udělejte si dobrou kávu, naložte si tácek cukroví, zachumlejte se do deky a užívejte si, že alespoň o svátcích nic nemusíte. Odpočiňte si, nebo třeba sáhněte po knížce, na niž nebyl dlouho čas. A pokud milujete pohádky, zapněte si televizi, dopřejte si horký svařák a zasněte se u Tří oříšků pro Popelku, Zlatovlásky, nebo se nalaďte na romantickou vlnu s Láskou nebeskou...

3. Udělejte dobrý skutek
Vánoce jsou na dělání dobrých skutků naprosto ideální. Pokud máte srdce na pravém místě, zákonitě musíte vnímat, s jakou nespravedlností se mnozí lidé musí potýkat. A nemůže vám to být jedno. Podejte tedy pomocnou ruku tam, kde je to třeba. 

4. Vydejte se ven
Kde relaxovat dokonaleji než na čerstvém vzduchu! Pokud máte rádi procházky, vezměte celou rodinu, pořádně se oblečte, zabalte s sebou termosku s horkým čajem nebo svařákem, nějaké laskominy, a vydejte se vstříc lesním či horským cestám. A nebo se vypravte na lyže. Ten pocit, kdy vám vítr ovívá tváře, zatímco sjíždíte kopec, je k nezaplacení. 

5. Vraťte se do dětství
Sedněte si s rodinou a zavzpomínejte na to, jak se slavily Vánoce, když jste byli malí. Upečte si jablka plněná ořechy a medem, udělejte si svařené víno nebo horký čaj, dopřejte si domácí vaječný likér, cukroví od maminky, zapalte svíčky, vezměte si k tomu ještě fotoalba naplněná vzpomínkami a vydejte se na cestu tam, kde ještě nebyly žádné starosti a povinnosti. 

Hezké svátky!

FOTO: Unsplash

reklama