[OL]4you na

Petra Kamínková nebude chybět ani na třináctém olomouckém půlmaratonu. Je to moje srdcovka, říká

Když mi připnou startovní číslo, ještě pořád se ve mně probudí závodnice, směje se vytrvalkyně Petra Kamínková, která dosud nechyběla na žádném ročníku Mattoni 1/2Maratonu Olomouc. A na start oblíbeného závodu se postaví i letos. Ve věku, kdy většina jejích soupeřek už dávno pověsila běžecké boty na hřebík, sympatická rodačka z Olomouce stále patří mezi nejlepší. I když s manželem doma na Svatém Kopečku provozují rodinnou hospůdku a malý penzion, na běhání si čas vždycky najde. Běh je zkrátka jejím životním stylem...

Petra Kamínková nebude chybět ani na třináctém olomouckém půlmaratonu. Je to moje srdcovka, říká

17. června připíše Mattoni 1/2Maraton Olomouc na své konto už třináctku. Těch, kteří si nenechali ujít všechny ročníky, zase tolik není, obzvláště když zůstaneme v olomouckých vodách. To vytrvalkyně Petra Kamínková zatím na žádném z dvanácti startů nechyběla. A až zazní startovní výstřel a Horní náměstí do posledního koutu zaplní tóny Vltavy, poběží tato sympatická žena i potřinácté. "Na olomoucký půlmaraton se moc těším. Jsem ráda, že nebudu chybět ani na třináctém ročníku," potvrzuje a vzápětí dodává: "Nejdu do toho s nějakým vysokým cílem, chci si ten půlmaraton prostě zaběhnout." Jenže to by nebyla Petra Kamínková, kdyby ono "zaběhnutí" nebylo zpečetěno pěkným časem v cíli. "Samozřejmě když mám startovní číslo, je ze mě závoďák," směje se sympatická blondýnka.

Přestože se s manželem věnuje rodinnému podnikání - na Svatém Kopečku provozují hospůdku a malý penzion, na běhání si vždy čas najde. "Chodím běhat do lesa skoro každý den, ale trénink před závodem už není nijak speciální. Chodím souvislé běhy. Ty maratony a půlmaratony člověk zkrátka musí naběhat, aby se potom netrápil," vysvětluje. Letos už běžela 1/2Maraton Praha, který byl na programu 1. dubna, a také o čtrnáct dní později Mistrovství České republiky v půlmaratonu v Pardubicích, kde si pražský čas výrazně vylepšila, ve své kategorii zvítězila a celkově byla pátá mezi ženami. "Načasováno je to výborně, ostrý závod v Olomouci poběžím po dvou měsících. Připravovala jsem se, jak nejlépe jsem mohla. A opravdu moc se těším," říká Petra Kamínková.

Aby také ne, atmosféra na olomouckém půlmaratonu patří k těm vůbec nejlepším, jaké může běžec na trati zažít. "Musím potvrdit, že atmosféra v Olomouci je úžasná a i mé soupeřky, nebo spíše bych je nazvala po těch letech kamarádkami, říkají, že se do Olomouce vždy těší," uvádí Petra Kamínková a doplňuje, že velkým lákadlem sportovní události je také bohatý doprovodný program, takže si půlmaraton neužijí pouze závodníci, ale vždy celá rodina.

Velkou roli také při běhu hraje domácí prostředí. "Když je člověk z Olomouce a běží se startovním číslem se svým jménem, lidé ho poznávají, povzbuzují ho, to je opravdu moc pěkné... A co bych vzkázala všem běžcům? Hlavně ať si celý závod užijí," říká závěrem Petra Kamínková.

Tak na viděnou na startu!

FOTO: RunCzech

reklama