Podle sebe...

Co vám teď dělá největší radost? A jak můžete šířit radost mezi ostatní? Co byste dělali, kdybyste se nijak neomezovali? Jak se umíte rozmazlovat? A můžete o sebe pečovat ještě víc? Nejen tyto, ale dalších zhruba 50 otázek obsahují karty Podle sebe, díky nimž můžete rozvíjet hlubší a smysluplnější konverzaci s dětmi, přáteli, partnerem nebo klidně jen sami se sebou a uvědomit si, co opravdu chcete a co pro to můžete udělat.

Ilona Tandlerová

Karty Podle sebe obsahují sadu otázek, které lidem pomáhají navazovat hlubší a smysluplnější konverzace. Oceňují na nich, že vedou člověka nejen k povídání, ale i k akci. „Jedna z otázek zní: Co byste dělali, kdybyste se nijak neomezovali? Můj muž Jirka se díky ní rozhodnul absolvovat koučovací výcvik, o kterém delší dobu snil a stále ho odkládal. Uvědomil si totiž, že se omezuje jen on sám a že teď je reálně ten nejlepší čas do toho jít. Změnilo mu to život a teď pomáhá měnit život dalším lidem.", říká Linda Martišková, autorka karet. 

Samotný nápad na první edici karet vznikl při tvorbě podcastu Podle sebe, který skrze rozhovory se zajímavými hosty podporuje posluchače v tom, aby žili svůj život podle sebe. Linda si totiž uvědomila, že její posluchači často pouze pasivně poslouchají, ale málokdo z nich opravdu udělá v životě nějakou změnu. Proto vznikly karty s vidinou toho, že si lidé vylosují otázku, na kterou budou uvnitř sebe hledat odpověď, a díky tomu k oné transformaci spíše dojde.

První edice karet vyšla v červenci 2019 a je určena pro jednotlivce, páry či skupiny. Měla velký úspěch, a tak letos na podzim vznikla edice druhá. Ta je zaměřená na děti a dospělé. „Došlo mi, že některé otázky, které byly v první edici, nejsou vhodné pro děti, a tak jsme navrhli speciální sadu otázek, tak aby jim rozuměli i ti nejmenší od 4 let. Mám zprávy od rodičů, že je s dětmi moc rádi hrají. Zejména pak ve chvílích, kdy je potřeba je trošku zklidnit, třeba přes spánkem, a vznikají z toho moc hezké diskuze, které zlepšují vztahy mezi dětmi a rodiči,“ vysvětluje Linda, která na této edici spolupracovala mimo jiné se svým mužem i speciální pedagožkou. 

V dnešní době je velká vzácnost najít si chvilku smysluplného času stráveného „offline“. Karty Podle sebe k tomu přímo vybízí. Navíc teď, když se máme sociálně izolovat. I v této době si je můžete zahrát doma, vzít si je na výlet nebo na procházku. Obě edice karet obsahují přes 50 otázek a jsou ideálním doplňkem pro všechny, kteří si rádi povídají, otevírají nová témata, na které se třeba v běžné řeči jen tak konverzace nestočí. Navíc se karty dají hrát s přestávkami klidně celý život. Odpovědi na otázky z kartiček se totiž časem mění podle toho, jak se lidé posouvají v životě i ve svém myšlení. 

Více informací ke kartám najdete na webu podlesebe.

#prostor pro duši

reklama

Další články