[OL]4you na

Poslechněte si nejlepší audioknížky letošního podzimu

Podzimní počasí láká ke čtení. Ale protože mnohdy nemáme dost času, oblíbili jsme si audioknížky. Poslouchat se dají cestou autem, autobusem, při tréninku, uklízení, anebo třeba na procházce.

Poslechněte si nejlepší audioknížky letošního podzimu
Chcete si svou audioknížku užít opravdu naplno? V tom případě doporučujeme pořídit si kvalitní bezdrátová sluchátka. Sluchátka Fidelio L3 od značky Philips jsou synonymem pro skvělý zvuk, stylový design a extrémní pohodlí. Kromě toho, že mají dokonale vyladěný zvuk i prvotřídní řemeslné zpracování, vypadají opravdu krásně a skvěle sedí na hlavě. Vysoce kvalitní zvuk a materiály z nich dělají unikátní kousek, s nímž zažijete maximální komfort, ať jste kdekoli. Bezdrátový model přes uši má vnitřní polštáře potažené příjemnou měkkou kůží a kovovou čelenku s udržitelně získanou kůží Muirhead. Díky reproduktorům s certifikací pro zvuk ve vysokém rozlišení si vychutnáte působivé basy, plně znějící střední frekvenci i vyšší tóny se všemi detaily. Pokud často cestujete, oceníte nerušený požitek z čistého zvuku, který zajišťuje funkce aktivního potlačení hluku, s níž vás žádné okolní ruchy nebudou rozptylovat. Při vašich cestách vás neomezí ani baterie, která vydrží až 35 hodin. Za 15 minut nabíjení přes USB-C kabel navíc získáte dalších šest hodin poslechu. Více informací najdete zde.
Jaké knížky poslouchat tento podzim?

Jizva; Danuta Chlupová
Katarzyně je přes čtyřicet a za celý život nevytáhla paty z rodného Polska. Teď však má pro svou firmu otevřít novou pobočku v Ostravě. Od studenta Martina, kterého zaměstná jako tlumočníka, se dozví o tragické historii blízké vesnice Životice. Katarzyna dojde k názoru, že dávný nacistický masakr může mít spojitost s její devadesátiletou tchyní. Na vlastní pěst rozjede pátrání – netuší ale, že pro vztahy v její rodině to může mít osudové následky.

Snoubenky smrti; Jean Christophe Grangé
Krásné a bezstarostné. Takové jsou manželky nacistických pohlavárů známé jako Nevěsty. Zatímco v Evropě to vře, tyto dámy se nerušeně scházejí v berlínském hotelu Adlon na sklenku šampaňského. Brzy však i ony na vlastní kůži okusí, jak se prohrává boj o vlastní život....

Cena krve; Dick Francis
Gene Hawkins přichází do styku se zločinem dnes a denně, strach ovšem nemá. Od chvíle, kdy ztratil milovanou ženu, pro něj život pozbyl smyslu a smrti se vyhýbá vlastně jen proto, aby dostál profesním povinnostem. Zčásti i proto, aby unikl depresím, je pověřen novým vyšetřováním – americkému příteli jeho nadřízeného beze stopy zmizel už druhý vzácný plemeník. Z hledání koně, které zpočátku vypadalo spíše jako mimořádná dovolená v USA, se velmi rychle stane případ, který vyžaduje plné nasazení – a při němž Gene poznává cenu života.

Kmotr; Mario Puzo
Vše pro rodinu. Tak pravil padrino – a basta! Pár měsíců po druhé světové válce je organizovaný zločin pod taktovkou gangsterů z řad italských přistěhovalců stejně čilý, jako kdyby Amerika s Alem Caponem nikdy nezatočila. Pod pláštíkem firmy na dovoz sicilského olivového oleje provozuje don Vito Corleone „stát ve státě“, v němž coby nekorunovaný vladař pořádá audience prosebníků. Stačí lusknout prsty, aby si je dobrodiním zavázal. Kdo maže, ten jede a má na háku i FBI!

Kodaňská Píseň písní; Annette Bjegfeldtová
Uměnímilovný syn váženého dánského obchodníka a nespoutaná dcera majitele ruského cirkusu – když k sobě tahle nesourodá dvojice najde cestu, začne se odvíjet poutavá a nadmíru barvitá rodinná sága, v níž se odrážejí bouřlivé evropské dějiny 20. století. Neméně pestré a neobvyklé osudy však dostanou do vínku i další generace rodiny obývající honosnou vilu v Kodani, a tak má hlavní hrdinka Esther rozhodně o čem vyprávět.

Povídky, které pomáhají; kolektiv
Zajímavý a neotřelý soubor rozličných stylů a žánrů, který spojuje touha pomáhat. Výtěžek z prodeje knihy poputuje české neziskové organizaci Prales dětem, jejíž hlavní náplní je ochrana světového přírodního dědictví na mezinárodní úrovni, podpora protipytláckých aktivit, vykupování deštného pralesa, vzdělávání a světový monitoring zvířat za účelem jejich ochrany a tvorba vzdělávacích programů pro děti na pěti kontinentech.

Zápisník abstinentky; Michaela Duffková
Detox a protialkoholní léčba je jako výstup na horu – poté, co je absolvujete, ještě zdaleka nemáte vyhráno. Nejdřív musíte bezpečně sestoupit do normálního života a pak vás už napořád čeká maraton zvaný abstinence. Michaela Duffková opět otevírá tabu ženského alkoholismu a vypráví o svém boji se závislostí. Jaké zažila zlomové momenty? Co se pro ni změnilo s narozením druhého dítěte? A jak těžké je abstinovat v zemi, kde je pití společenská norma?

Začni teď! Průvodce otužováním; David Vencl, Petr Bílek
Otužování je cesta k uzdravení a posílení těla i duše. Fenomén dnešní doby přibližuje český ledový muž David Vencl v audioknize, která může být biblí otužilců. Teoretické poznatky doplňuje vrcholový sportovec, bývalý tělocvikář a reprezentační freediver praktickými radami vycházejícími z jeho zkušeností. Jak vstupovat do vody? Proč v těle oživit hnědý tuk? Co ledová voda dělá s naším organismem? Můžu otužováním zhubnout? Na tyhle i mnoho dalších otázek nabízí odpovědi. Zároveň se audioknihou prolíná příběh jeho cesty ke světovému rekordu v plavání pod ledem, při které nebyla nouze o dramatické i vtipné momenty.

Spejbl&Hurvínek Zlatá Zebra; František Nepil
Mnozí rodiče dnešních dětí si určitě vzpomenou, jak za svých školních let ze školního rozhlasu poslouchali lekce pro budoucí motoristy i malé chodce či cyklisty v podání Spejbla a Hurvínka a podle pokynů vyplňovali výukové sešity Zlatá zebra dle své věkové kategorie. Byla s tím spojena i soutěž o odznak Zlatá zebra. Pojďte si zábavné lekce připomenout...

Psí dny
Baculatá Rebeka Voříšková, kterou si spolužáci zvykli vnímat jako „bečku“ a „socku“, musí stůj co stůj přečkat červencová horka. Schovala se proto se všemi XXL mindráky doma na zahrádce – jenže čaromoc prázdnin předčí i sen noci svatojánské. Osamělou šesťačku osloví psí pokolení, jež má po pradávné havárii kosmické lodi konečně šanci doletět na Zaslíbenou planetu, i kdyby to znamenalo dát sbohem pozemským páníčkům...

Děsivé historky; Michael Dahl
Co kdybyste měli jen sto slov na to, abyste varovali lidstvo před smrtelným nebezpečím? Co kdyby se váš oblíbený sci-fi film zničehonic změnil v děsivou skutečnost? Co kdyby se vám na fotkách v mobilu neustále objevovala tajemná dívka, kterou jsi nikdy předtím neviděli? A co kdybyste uprostřed noci slyšeli podivné ťukání? V každé z 27 historek v téhle knížce se lidé bojí. Moc bojí. Zjistěte, jestli se budete bát také...

Deník malého poseroutky; Jeff Kinney
V jednom musí být od začátku jasno: tohle jsou ZÁPISKY, ne deník. Tak začíná první díl jedné z nejpopulárnějších sérií pro děti. Deník malého poseroutky si získal statisíce čtenářů a Greg Heffley coby jeho hlavní hrdina je celebrita, jak se patří. Vy teď máte jedinečnou možnost si jeho zápisky poslechnout v mluvené verzi, a naplno tak zažít jaký je to opruz, když je vám jedenáct a máma chce, abyste si začali vést deník…

 
reklama