Pročtěte se karanténou

Jelikož v této době musíme trávit doma více času, než jsme bývali zvyklí, můžeme tento čas využít, zalézt si s knížkou do křesla či postele a nechat se přenést do jiného světa. Jakou knižní novinku vybrat z nepřeberné nabídky eshopů, si můžete přečíst v našem článku.

Hana Došlová

Dokonalá manželka, J. P. Delaney, Ikar
Když se Abbie ráno vzbudí, bolí ji celé tělo a nevzpomíná si, kdo je, kde je, ani proč tam je. Muž sedící vedle její postele tvrdí, že je její manžel. Prý je nadaná umělkyně, vášnivá surfařka, milující matka a dokonalá manželka, která měla před pěti lety děsivou nehodu a díky obrovskému technologickému průlomu byla přivedena zpět k životu. Když se Abbie začne vracet paměť, tuší, že její předchozí život nebyl až tak úžasný. Co se tedy před pěti lety stalo? Nový thriller autora bestsellerů Ta přede mnou a Věř mi...

Zpověď nudné manželky, Marie-Renée Lavoie, Ikar
Dianě táhne na padesát a po 25 letech harmonického soužití se jí rozpadá manželství. Ačkoli žila v přesvědčení, že má naprosto bezproblémový vztah, její manžel byl již dlouhou dobu nešťastný, a tak odchází za svou milenkou. Upřímně a otevřeně odhaluje pocity a psychické stavy odvržené manželky a až třaskavě vtipně, ovšem s nádechem bolesti a hořkosti, popisuje situace, do kterých se dostává. A protože není žádná naivní domácí puťka, i když má svá trápení, pochybnosti o svém vzhledu i charakteru, má také touhy, přání a skrytou chuť jít dál.

Nejhorší obavy, Michal Sýkora, Host Brno
Oblíbená vyšetřovatelka Marie Výrová se vrací ve třech povídkách. Po odchodu od policie přijala nabídku přednášet na olomoucké univerzitě praktickou kriminologii. Avšak ani to ji neuchrání před kontaktem se zločinem. Na popud své studentky Lucie se vrátí k devatenáct let staré dopravní nehodě, která možná nehodou nebyla. Zájem o dávno uzavřený případ spustí sled dramatických událostí, při nichž jde jí i Lucii o život. Bude se muset vyrovnat se smrtí přítele zavražděného za okolností, jež silně připomínají klasickou „záhadu zamčeného pokoje“. A namísto koupě chay v Jeseníkách, bude řešit případ, jehož aktéry jsou zdejší sukničkář a podnikatel, nevěrná manželka lázeňského doktora a svobodná matka — to vše v čase vyhrocené kampaně před volbami starosty.

Umění být zdráv, Jan Vojáček, CPress
Proč neustále roste počet chronicky nemocných lidí? A proč si s těmito chorobami současná medicína neumí poradit? Jak naslouchat signálům těla a napojit se na svou skutečnou podstatu? Jeden z nejuznávanějších představitelů funkční medicíny Jan Vojáček vám ukáže, jak ve vlastním organismu probudit schopnost samoléčby a najít ztracenou harmonii. Umění být zdráv může ovládnout kdokoli – zjistěte, jak na to!

Volání divočiny, Jack London, Leda
Život Bucka, psa hýčkaného svým pánem i jeho rodinou se rázem změní ve chvíli, kdy je ze svého domova v prosluněné Kalifornii unesen obchodníky se psy, kteří jej prodají do mrazivé divočiny kanadského Yukonu během vrcholící zlaté horečky na Klondiku. Zde je svými novými pány nucen ve psím spřežení tahat hlubokým sněhem těžké sáně. Díky své nezlomné vůli dokáže Buck v těchto drsných podmínkách přežít. Naštěstí se mu nakonec podaří uniknout a najít nového přítele, samotářského dobrodruha Johna Thorntona. Po jeho boku zjistí, že díky svým přirozeným psím instinktům dokáže v nehostinné divočině nejen přežít, dokonce v tomto novém a svobodném životě nachází i zalíbení.

Ellie a její náhodné setkání, Hazel Prior, Domino
Elliin život poklidně plyne. Má domov i manžela a je docela šťastná. I proto ji překvapí, když nalezne souznění s poněkud podivínským cizím mužem, který jí věnuje dárek a také nový pohled na život. Dan ve svém domku na vřesovišti vyrábí harfy a má pocit, že mu to stačí. Nikdy by ho nenapadlo, že mu do života vstoupí Ellie a s ní i celá řada nečekaných tónů. Člověk ale někdy potřebuje náhodné setkání, aby zjistil, jaký život může doopravdy vést.

Elizino tajemství, Dominik W. Rettinger, XYZ
Čekala je těžká volba na strašlivém místě: buď budou žít dál jako řadové vězenkyně koncentračního tábora v Osvětimi, nebo výměnou za snesitelnější podmínky začnou pracovat v táborovém nevěstinci. Mladá žena Eliza si vybrala druhou možnost. Když se po konci války její vzpomínky dostanou do rukou matce bývalého důstojníka SS, s hrůzou zjistí, co vše musely zubožené dívky a ženy podstupovat, aby získaly alespoň nepatrnou šanci přežít.

Jenom pro velký holky, Věra Kudynová, Motto
Život je plný překvapení, ale zralou ženu nic nerozhodí. Poradí si s každou situací, ať už dostane k svátku místo šperku mýdlo, manžel ji podvádí, milenec je škrt, děti se nechtějí oženit ani vdát. Ostře vypointované povídky vás zavedou do mnoha ložnic, domácností i korporací. Pobavíte se spoustou pikantních příhod plných humoru i ironie.

Fáma, Lesley Kara, Ikar
Svobodná matka Joanna se z Londýna přestěhovala do přímořského městečka, kde chce začít nanovo. Aby se lépe seznámila s místními, rozhodne se přihlásit do čtenářského kroužku. A právě zde bez nějakého rozmyslu vypustí, co se doslechla: že prý zde žije žena, která jako mladá zabila malého chlapce. Pro ospalé městečko je to velké sousto a jeho obyvatelé začnou okamžitě spekulovat, o koho se jedná. A brzy se také začnou navzájem obviňovat...

Tereza Ramba DobroDruhům, Tereza Ramba, BizBooks
Cestování si nikdy nenaplánujete na sto procent – vždy vás něco překvapí. Ví to i oblíbená herečka a cestovatelka Tereza Ramba (Voříšková). Za dva roky navštívila dvacet zemí a rozepsala se o jejich známých i nečekaných podobách. Ať už máte sami neklidného cestovatelského ducha, nebo radši jenom jezdíte prstem po mapě, Tereziny zážitky v kombinaci s autentickými fotografiemi a ilustracemi jsou natolik inspirující, že vás začnou svrbět pohorky.

Liška Kuliška, Honza Smolík, Pikola
V lese Švihlese, kolem rybníka Hloubavce, je rušno! Liška Kuliška a lišák Zíval kujou pikle. Jak vyloví hastrmana, bobra Boba, užijou si rybí hody, potkají se s Obrhřibem, vydají se lesním šlapohybem pro švestky na povidla, naučí se létat a o spoustě dalších úžasných příhodách lišácké bandy si děti přečtou v komiksu oblíbeného kreslíře Honzy Smolíka.

Vilda a pidipískové, Roald Dahl, Pikola
Maminka Vildovi přísně zakazuje chodit ven z domu, a už vůbec se nesmí vydávat do temného hvozdu kousek za zahradní brankou. Co myslíte, že se tedy jednoho dne stane? Ano, správně. Vilda udělá přesně to, co má zakázáno!

#knihy

reklama

PEARL DESIGN
Další články