[OL]4you na

Program na víkend? Dizajntrh, rozsvícení vánočního stromu a punče!

Vánoce se pomalu blíží a v Olomouci o tomto víkendu bude opravdu veselo. Inspirujte se našimi tipy a užijte si víkend spolu s námi. Bude stát za to!

Program na víkend? Dizajntrh, rozsvícení vánočního stromu a punče!

Dizajntrh aneb vánoční nákupy jinak

Úžasná prodejní designová akce se bude konat dnes a zítra (18.–19. listopadu 2016) v olomoucké Pevnosti poznání. Oba dva dny sem můžete zamířit od 10.00 do 19.00 hodin. Těšit se můžete na originální módu, doplňky, autorské šperky, knihy, handmade výrobky a dekorace, papírové diáře a zápisníky nebo skvělé dárky pro děti. To vše zde představí více než 60 českých, slovenských i lokálních tvůrců, prodejců a designérů. Kromě nákupu dárků se můžete naučit vytvářet různé výrobky na workshopech a dílničkách. Chybět nebude ani výborná káva a občerstvení. Symbolické vstupné je 20 Kč a děti do 15 let mají vstup zdarma. Dizajntrh je bezbariérový a myslí také na děti, pro které je zde připravený dětský koutek. Více info na webu.

Rozsvícení vánočního stromu v Olomouci

K vánočnímu období v Olomouci neodmyslitelně patří vánoční strom, stánky a punč. Toto vše odstartuje právě tuto neděli 20. listopadu 2016 od 17.00 hodin na Horním náměstí, kde se poprvé rozsvítí vánoční strom, který symbolizuje příchod Vánoc. Součástí je i otevření prodejních stánků s punčem, takže naše redakce bude mít co dělat, aby vše pečlivě ochutnala! Více info na webu.

Slavnostní benefiční koncert

Milovníci vážné hudby se mohou v sobotu 19. listopadu 2016 těšit na benefiční koncert, který se koná v působivém prostředí slavnostního sálu Arcibiskupského paláce od 19.00 hodin. Zaposloucháte se do symfonií Johannese Brahmse, Roberta Schumanna a Gustava Mahlera v provedení italského komorního souboru. Chybět nebude ani ochutnávka sýrů Gran Moravia a Verena. Lístky v ceně 250 Kč zakoupíte na vrátnici olomouckého arcibiskupství. Více info na webu.

Restaurant Day Prostějov

Pokud milujete dobré jídlo jako my, nesmíte chybět v  sobotu 19. listopadu 2016. Od 11.00 hodin v Prostějově, kde se v Národním domě uskuteční tradiční Restaurant day. Nejde o žádnou megalomanskou akci, kde se prezentují špičky gastronomie – ale můžete zde ochutnat dobroty amatérských kuchařů a milovníků jídla. Vaše chuťové pohárky rozdráždí domací cupcakes, pivo, chilli con carne či pralinky! Více info na webu.

O nepořádné princezně - divadlo pro nejmenší

Pokud hledáte tip kam vzít své nejmenší po nedělním obědě, tak divadlo pro nejmenší bude určitě správná volba! Právě Kašpárkova říše Olomouc si připravila na neděli 20.11.2016 představení O nepořádné princezně, které startuje v 15.00 hodin. Více info na webu.

Keňa a gorily – Kateřina & Miloš Motani

Zlaté rozlehlé travnaté pláně, divočina, rozžhavené slunce, spousty afrických zvířat, hliněné černošské chatrče a černé tváře - tak si každý z nás představuje Afriku. Jaká je však skutečná Keňa? Je ještě stále tak úchvatná a divoká? Tušení nás opravdu nezklame - na své cestě budeme každou chvíli zažívat veselé, ale i velmi, velmi napjaté chvíle! V Divadle na Šantovce se můžete těšit na promítání projektu manželů Motani o africkém životě! Neváhejte a rezervujte si své místa na  neděli 20.11.2016 od 16.00 hodin! Více o projektech manelů Motani na webu.

Šest tanečních hodin v šesti týdnech

Víkend si můžete kulturně protáhnout až do pondělí 21. listopadu 2016, kdy můžete v Divadle na Šantovce od 19.00 hodin zhlédnout vynikající divadelní hit o tanci Šest tanečních hodin v šesti týdnech, ve kterém exceluje Pavel Kříž a Chantal Poullain. Jedná se o moravskou derniéru tohoto kousku, tak si jej nenechte ujít! Více info na webu.

reklama