[OL]4you na

Půlmaraton přiláká elitní běžce i milovníky sportu

V sobotu 17. června odstartuje již 13. ročník Mattoni 1/2Maratonu Olomouc. Závod, který nově získal známku kvality Label Race od World Athletics, startuje v sedm hodin večer na Horním náměstí. Jeden z nejoblíbenějších tuzemských půlmaratonů je součástí projektu EuroHeroes, takže v něm nebudou chybět největší evropské hvězdy. Sestřih závodu bude přenášet ČT sport a nově ho bude možné sledovat přes aplikaci Pulse.tv.

Na start Mattoni 1/2Maratonu Olomouc se postaví několik tisíc účastníků v čele s elitními českými i evropskými běžci. Ti se za tónů Vltavy vypraví vstříc půlmaratonové trati centrem Olomouce v 19:00 z Horního náměstí. Pro ty, kteří se necítí na celou trasu, pořadatelé připravili týmový závod. K němu je potřeba utvořit čtyřčlenné družstvo, jehož členové poběží každý sám za sebe, ale pro pořadí týmů se jim časy sečtou a mohou získat kromě medaile i skvělé ceny. Připraven bude i tradiční štafetový závod 2Run, při němž si dva běžci rozdělí trasu napůl (10 + 11 km). Každoročně rektor Univerzity Palackého také vyhlašuje pro všechny běžecké nadšence z řad studentů a učitelů výzvu v podobě Běhu o pohár rektora.

CHystají se i novinky. Už v 17:00 odstartuje na Horním náměstí dm rodinná míle, tedy nesoutěžní závod pro celé rodiny. Následovat bude dm bambini run, který je připraven pro ty nejmenší závodníky od 2 do 7 let. Běh je zcela zdarma a každý účastník získá tričko, startovní číslo a čokoládovou medaili v cíli. 

Součástí sportovního víkendu bude i Moravia Sport Expo. Celý areál Výstaviště Flora bude v pátek i v sobotu žít sportem. Návštěvníci se mohou těšit i na bohatý doprovodný program pro děti. Více informací naleznete na webu.

Stream na Pulse.tv
RunCzech začal letos spolupracovat se streamovací platformou Pulse.tv, která se stala oficiálním partnerem živého vysílání pro celé portfolio RunCzech závodů v roce 2023, a to včetně Mattoni 1/2Maratonu Olomouc. Diváci na trase závodu budou moci přepínat mezi kamerami nebo chatovat. Do budoucna bude navíc možné obohatit přenos záběry od fanoušků.

Přidejte se k Mattoni 1/2Maratonu Olomouc i vy a nezapomeňte, že ALL RUNNERS ARE BEAUTIFUL.

Kompletní informace k olomouckému půlmaratonu naleznete zde.

reklama