[OL]4you na

Redakce testuje - přírodní dekorativní kosmetika BOHO Green Make-Up

I když jsem nikdy nebyla eko-bio-friendly fanoušek nebo jsem složení produktů až tak neřešila, doba se mění... V mé kosmetické výbavě najdete produkty z lékárny i parfumerie. A protože už není pravdou, že musíme tělo zatěžovat používáním kosmetiky plné látek, které neumíme na obalu pořádně ani přečíst, natož si představit, co nám udělají s pletí, rozhodla jsem se vyzkoušet také přírodní dekorativní kosmetiku. A byla jsem mile překvapena!

Redakce testuje - přírodní dekorativní kosmetika BOHO Green Make-Up

Trendy návratu k přírodě se projevují ve spoustě oblastí a stejně tak tomu je i v oblasti kosmetiky a péče o pleť. Právě díky rostoucímu zájmu o přírodní produkty se výrobci dekorativní kosmetiky pořádně opřeli do vývoje. Každý rok tak vznikají nové a nové produkty, které jsou plnohodnotnou náhradou syntetické dekorativní kosmetiky plné látek, které nejsou pro tělo zrovna prospěšné. Dnešní organický make-up nabízí obrovské množství líčidel, která jsou šetrná k pleti a zároveň se vyrovnají kvalitním konvenčním značkám, které pořídíte v parfumerii.

Zásadní rozdíl je ve složení! Přírodní dekorativní kosmetika obsahuje nutričně bohaté látky, které poskytují pleti potřebnou výživu. Neobsahuje silikony a tudíž nevytváří na pokožce neprodyšný film. Tím se omezuje ucpávání pórů a vznik zanícených míst. Organický make-up poskytuje díky pečujícímu složení (přírodní vosky, výtažky z plodů a bylin a olejů) také ochranu pokožky před předčasným stárnutím, plně ji vyživuje a zvláčňuje. Někteří výrobci jdou ještě dále a kromě složení šetrného k pleti, vyrábí produkty, které jsou šetrné také k přírodě. Při výrobě se zaměřují na to, aby byly obaly dobře biologicky rozložitelné, používají přírodní inkousty na tištění obalových materiálů, preferují snadno rozložitelné materiály, používají recyklovaný papír a při jeho povrchových úpravách nepoužívají k bělení chlór. 

Organická dekorativní kosmetika neobsahuje agresivní chemické látky, které jsou sice levnější a mají lepší konzervační vlastnosti, ale při dlouhodobém používání narušují přirozený kožní film a mohou vyvolávat podráždění pokožky, alergické reakce a ovlivňovat naše zdraví. Vše, co jíme a na své tělo si nakládáme, vstupuje do našeho organismu a dlouhodobým používáním se projeví. Nebezpečnými látkami tohoto typu jsou např. parabeny, ftaláty, konzervanty, sulfáty, soli hliníku, minerální oleje a parafín (ropné deriváty), barviva a mikroplasty. Konvenční make-up obsahuje celou řadu velmi nepříjemných a nebezpečných chemikálií, které jsou součástí výrobního procesu. Jsou to nežádoucí látky pronikající přes kůži do krevního oběhu. Ropa a produkty petrochemického průmyslu - hliník, olovo, jejichž těžba je náročná ve vztahu k životnímu prostředí. Někteří výrobci se nezastaví před ničím a díky jejich neekologickému přístupu jsou ničeny nejkrásnější kouty planety, kácí se deštné pralesy, destruují se celé ekosystémy, každý rok roste počet ohrožených druhů zvířat. Například těžba hliníku má za následek kácení pralesů v Jižní Americe a škodlivý hliník je dáván do souvislosti se vznikem rakoviny prsu a Alzheimerovy choroby. 

Proč organický make-up?

Organický make-up nejenom krášlí, ale také pečuje. Nepoužívá syntetické parfemace, které vystavují tělo řadě toxických účinků, ovlivňují nervovou soustavu, dýchací systém a jsou dávány do souvislostí s dalšími onemocněními. Organická líčidla obsahují kvalitní složky, bohaté na živiny, díky kterým pleť lépe dýchá, látky, které se nám dostávají do těla jsou přírodního původu, tělu blízké a nevykazují špatný vliv na zdraví.

Žádné parabeny, žádné silikony. Vyzkoušely jsme na vlastní kůži BOHO Green Make-Up. 

Certifikovanou organickou dekorativní kosmetiku z Francie, která představuje produkty z kvalitních surovin, samozřejmě "cruelty free" a jako jedna z mála je balena v eko-obalech. Obsahuje přírodní oleje a vosky, bambucké máslo, rostlinné výtažky a přírodní pigmenty. Kombinace těchto složek dává možnost mít nalíčenou, zároveň také vyživenou a hedvábnou pleť. Dekorativní kosmetika BOHO Green Make-Up představuje milé skloubení přírodní krásy a profesionální kvality za více než příjemnou cenu.  V současné době nabízí přes 150 produktů od očních stínů, rtěnek, make-upů, pudrů až po laky na nehty. 

V redakci jsme vyzkoušely Gypsy Volume Mascaru, která řasy zahustí a vykouzlí vám pohled mrkací panenky. Po celodenním používání se řasenka nedrolí ani neobtiskuje na horní víčka a drží jako přibitá. Osobně mívám docela často problém s tím, že mě odpoledne začínají z řasenek pořízených v parfumerii pálit oči. U Gypsy Volume Mascary se mi to nestalo ani jednou, řasenka je tak vhodná i pro velmi citlivé oči. A co je na ní nejlepší? Při odličování vám stačí voda a prsty, řasenka se dá jednoduše odstranit takto. Pokud nemáte rádi dlouhé odličování stejně jako já, bude tahle řasenka vaší novou nejlepší kamarádkou :) 

Dalším produktem, který jsem měla možnost vyzkoušet a který se zároveň stal jednou ze stálic mé kosmetické výbavy, je lak na nehty. Odstín "The red one" je ideální na nošení v kterémkoli ročním období, je to barva zralých třešní a na nehtech perfektně drží. Oproti klasickým lakům neobsahují ty od BOHO nejvíce škodlivé látky, které běžně při lakování "čicháme" - toluen, paraben, formaldehyd, dibutylftalát, kalafunu a další. Naopak obsahují až 73 % přírodních ingrediencí. 

  

Jak jsem se dozvěděla, výjimečnost produktů BOHO Green Make-Up potvrzují také vítězství produktů v prestižních soutěžích. Produkty disponují vysokou mírou pigmentace, velmi jemnými texturami, výborným krytím, dlouhou výdrží a především bohatou paletou odstínů. Vyznačují se elegancí i hravostí barev, jemností struktur a také nádherně voní. Certifikace produktů COSMEBIO a COSMOS ORGANIC garantuje 100% kvalitu surovin, výrobních postupů a etický přístup v rámci celého výrobního procesu. Obaly všech produktů vyrobeny ze dřeva a papíru pocházejícího z lesů s certifikací PEFC a FSC, které potvrzují použití materiálu získaného postupy trvale udržitelného lesního hospodářství. 

Líčení s BOHO vás bude bavit i díky krásnému eko-designu obalů, které podtrhují poslání značky – přispívat k ochraně naší planety.  Značka podporuje ekologickou transformaci naší společnosti, prosazuje ochranu životního prostředí a zaměstnává 25 zdravotně postižených lidí a pomáhá jim zapojit se do běžného života. Již od svého vzniku přispívá 1 % z obratu sdružení „1 % FOR PLANET“ bojujícímu za ochranu životního prostředí a podporuje Nadaci pro přírodu a člověka „Fondation pour la Nature et l’Homme“, jejímž cílem je urychlit změny v chování, ať už individuální nebo kolektivní, a zároveň propagovat řešení ekologické transformace naší společností. Od roku 2014 má BOHO certifikát neziskové organizace Slow Cosmetique, která pracuje na zvyšování povědomí o ekologické a zdraví prospěšné kosmetice a jejího jednoduchého způsobu používání.  

reklama