[OL]4you na

Redakce testuje: První agáve degustační klub s kvalitní tequilou a mezcalem v Česku přímo v srdci Olomouce

Člověk by ani neřekl, jaké tajemství skrývá tequila a kolik toho o ní obyčejný smrtelník neví. Naše redakce dostala skvělou příležitost a vyzkoušela pro vás nový podnik v srdci Olomouce, který se zaměřuje na degustaci kvalitní tequily. A jak návštěva dopadla?

Redakce testuje: První agáve degustační klub s kvalitní tequilou a mezcalem v Česku přímo v srdci Olomouce

Majitel podniku Vlastimil Efraim nás velice mile přivítal v nově otevřeném podniku Agáve sklípek, který najdete na adrese Lafayettova 49/5. Nenechte se zmást, chodbou vedoucí do zadní části domu, hned po levé straně na vás čekají schody do hlubin tequily. „Chtěl jsem dát lidem nějakou zašívárnu, kde budou mít možnost ochutnat opravdu kvalitní tequily bez aditiv a mezcaly,“ říká Efraim. Degustační klub Agáve je zcela prvním v České republice, který nabízí možnost degustací tequily a mezcalu. Ačkoliv by vás mohl barový pult na první pohled zmást - nejedná se o bar, ale o podnik, ze kterého si odnesete mnohem hlubší zážitek a především, ve kterém obyčejný panák jen tak nenajdete.

 

Degustace jako zážitek 

Před samotnou degustací se nás pan Vlastimil nejprve ptal na různé preference z oblasti alkoholu a poté nám představil první degustační set, který se skládal ze tří značek blanco tequil. Náš osobní degustační set začínal kořeněnou variantou, kterou jsme podle pokynů pomalu vychutnávaly, abychom si mohly užít všechny chutě, které tento druh nabízí. Pokračovalo se tzv. „ženskou“ tequilou, která své označení získala právě díky její výrobkyni. Opět následovala příjemná diskuse o chutích, které v této značce cítíme. A na závěr setu na nás čekala, podle našeho názoru, nejjemnější tequila z celé sady.

Degustaci po celou dobu doplňoval pan Vlastimil svým odborným komentářem ke každé značce zvlášť. Dozvěděly jsme se spoustu zajímavých faktů o výrobě, rozdílech mezi jednotlivými značkami a další specifické rysy pro jednotlivé typy.

K degustačním vzorkům dostanete taktéž džbánek s vodou, abyste byli pořád dostatečně hydratovaní a tím tak předešli špatným vzpomínkám na tento zážitek. Takže žádný strach z bolehlavu nebo nevolnosti!

Pestrá nabídka

Cena degustačních setů začíná na 400 korunách a na výběr je z šesti druhů setů, které s vámi majitel vybere dle vašich preferencí.

Kromě kvalitních tequil bez aditiv a mezcalů v nápojovém lístku najdete taky alternativy světových drinků, které jsou složeny z tequil různých druhů. Například si můžete vychutnat Agave & Tonic (alternativa ginu a toniku), Martinéz (alternativa Martini) a nabídka je natolik pestrá, že myslí i na pivaře! Nezoufejte myslelo se i na řidiče, užít si můžete dokonce nealkoholickou tequilu a držet tak krok s vašimi přáteli.

 

Dobrá společnost je důležitá

Degustace je vhodná pro páry i pro menší a větší skupiny. Prostor degustačního klubu je skvěle promyšlen a design klubu vás jednoduše vtáhne do té správné degustační nálady.

Degustační zážitek můžete věnovat svým partnerům či partnerkám, přátelům, ale i svým kolegům a udělat si tak skvělý zážitkový teambuilding.

Degustační sklípek Agáve

Otevřeno je pro soukromé degustace a akce každý den po dohodě. Na červen jsou v Agáve sklípku připraveny přednášky s ochutnávkou, které probíhají každý pátek a sobotu od 18.00 do 22.00

Všechny důležité informace najdete na instagramu Agáve sklípku, kde na vás čekají informace k jednotlivým přednáškám, druhům tequil a všechny novinky, které by vám neměly uniknout. Svou rezervaci můžete udělat na prostřednictvím Instagramu případně Facebooku sklípku.

 

Vyplatí se zajít?

Naše redakce bude na tento degustační zážitek skutečně dlouho vzpomínat. Návštěvu doporučujeme všemi deseti, protože se jedná o zážitek, na který jen tak nezapomenete.

reklama