[OL]4you na

Sedlo, Kopřivná i Kraličák. Víme, kde v okolí si dobře zalyžujete

Dovedete si představit zimu bez hor? Pokud se nechystáte na lyže do zahraničí, vězte, že i u nás si na svahu užijete spoustu zábavy. Zjistili jsme pro vás, kde v okolí se dobře lyžuje...

Sedlo, Kopřivná i Kraličák. Víme, kde v okolí si dobře zalyžujete

ČERVENOHORSKÉ SEDLO

Toto středisko je sázkou na jistotu. Sníh je tu takřka vždy, kopce bývají dobře upravené a areál je tak velký, že i když je parkoviště zaplněné do posledního místečka, nestává se, že byste dlouho čekali ve frontě na vlek. 

Koncem ledna navíc bude v provozu nová lanovka, takže se milovníci lyžování mají na co těšit. I když se čas od času najde člověk, který by si přál větší modernizaci lyžařského střediska, my jednoznačně trváme na tom, že Červenohorské sedlo by mělo zůstat takové, jaké je. Protože přesně takové má kouzlo a neopakovatelnou atmosféru ideální pro všechny, kteří mnohem radši tráví čas na kopci než ve ski barech. I když i ty tu pochopitelně najdete. Samozřejmostí je také půjčovna a v provozu bývá i snowpark.

Zalyžujete si zde navíc za slušné peníze, takže poměr cena - výkon je naprosto vyhovující. Ceník najdete zde. Za nás naprostá jednička.

KOPŘIVNÁ

Tady už počítejte s většími davy, ale pokud si najdete vhodný čas, ani na Kopřivné nemusíte stát ve frontě dlouhé minuty. Lanovka je superrychlá a kopec vždy perfektně urolbovaný. Za velké plus považujeme večerní lyžování, které je tu, troufáme si tvrdit, nepřekonatelné.

Perfektně funguje i ski bar, takže se při lyžovačce nebo po ní můžete osvěžit či zahřát, záleží na vás. Najdete tu i bobovací dráhu, v brzké době také mini snowpark a samozřejmostí je půjčovna.

Za celodenní lyžování tu zaplatíte o 200 korun více než na sedle, ale při online koupi permanentky máte slevu. Ceník je zde.

KOUTY NAD DESNOU

Kouty zaujmou především ty, kteří rádi kombinují lyžování a dobré jídlo a zábavu. Nejen že je tu skvělé vyžití po sportovní stránce, ale místní občerstvení a restaurace zase potěší vaše chuťové buňky. Jen se připravte na to, že se vám nemusí podařit zaparkovat, proto se do Koutů vypravte raději hned ráno. Bývá tu totiž poměrně plno. 

Najdete tu jak fajn sjezdovky, tak samozřejmě ski bary a restaurace, nechybí ani půjčovna či dětský park. 

Za jednodenní skipas zaplatíte ještě o stokorunu více než v Kopřivné, ale pokud jste členy ActiveClubu, i tady platí, že máte slevu. Kompletní ceník je tady.

KRALIČÁK

Jestli hledáte místo, kde si dobře zalyžujete, a to opravdu hezky, bez extrémních davů lidí (areál je totiž velmi velkorysý, proto je tu dost místa pro všechny), pak se vydejte na Kraličák. Nabízí nejen sjezdovky pro různě pokročilé lyžaře, ale také Funpark, půjčovnu a servis, nechybí ani gastro. A velkou atrakcí je rozhledna, z níž budete mít za dobré viditelnosti okolí jako na dlani. A ještě si tak zpestříte dobu strávenou na svahu. Vydat se můžete i na skialpy, což je momentálně velký hit.

Ceny jsou srovnatelné s Kouty a naprosto odpovídají nabízeným službám. Plný ceník naleznete zde. Pokud vám nevadí si za lyžařskými zážitky vyrazit o kousíček dál (ale pořád je to od Olomouce relativně blízko), zajeďte si sem.

DOLNÍ MORAVA

Sjezdovky, večerní lyžování, mamutí horská dráha, stezka v oblacích, snow trails, ski parky, bobová dráha, sáňkování, jízda rolbou, skialpy, sněžnice a další. Přesně to je Dolní Morava - areál, kde se sport setkává s opravdovou zábavou. Samozřejmostí je lyžařská škola a půjčovna vybavení, nechybí ani občerstvovací stanice.

Za jeden den lyžování zaplatíte 880 korun, v top sezoně o stokorunu víc, pokud však koupíte skipas online, čeká vás příjemná sleva. Celý ceník je uveden tady. Nabídka resortu je více než pestrá, lyžování je příjemné, takže není divu, že Dolní Morava patří v současnosti k těm nejlepším areálům v republice, což s sebou ovšem mnohdy přináší velké množství lidí...

HLUBOČKY

Nechce se vám v autě za lyžařskými zážitky trávit moc času? Máme tu výhodu, že Hlubočky jsou za rohem! Ano, sice nemůžeme čekat nekonečně dlouhou a příkrou sjezdovku, ale na pohodové rodinné lyžování jsou Hlubočky naprosto dostačující. 

Sezona je tu v plném proudu a ceny velmi příznivé. Za celodenní lyžování tu zaplatíte 500 korun. Kompletní ceník jízdného je tady. Samozřejmostí je půjčovna vybavení i občerstvení na místě. 

HRUBÁ VODA

A kdo by toužil po lyžování pár kilometrů od Olomouce a po více vlecích a sjezdovkách, ten se vydá do Hrubé Vody. I v tomto rodinném areálu najdete půjčovnu i občerstvené. A za skipas dáte o 60 korun více než v Hlubočkách, což je pořád velmi rozumná částka. Ceník je zde.

Kam jezdíte na lyže rádi vy?

FOTO: Jiří Doležel, Unsplash

reklama