[OL]4you na

Skladně a pohodlně. Móda na cesty vás bude bavit

Také se vám zvedá adrenalin jen při pouhém pomyšlení na možnost zabalit si batoh a vyrazit na cesty? O tom, že se vyplatí do kufru "přibalit" také dobrou náladu, slušné chování či lásku, už nejspíše víte. Do čeho se ale obléknout, aby vám bylo příjemně, a jak zorganizovat zavazadlo, aby nemělo 50 kilo, už může být výzva. Společně ji ale hravě zvládneme.

Skladně a pohodlně. Móda na cesty vás bude bavit

Před začátkem každé delší cesty (dovolené) je většinou nepopsaný list papíru a propiska úhledně složená vedle pravé ruky. Papír velmi brzy dokážeme nahustit všemi nutnostmi, které jdeme následně nakoupit, připravit a zabalit… Jako vedlejší produkt chystání do naší vysněné dovolenkové destinace většinou vzniká také přebujelý nepořádek, který se snažíme coby dirigenti vlastních životů nějak zkrotit. Máme pro vás dobrou zprávu! Nasbírali jsme už pěknou řádku zkušeností, a tak už nemusíte přípravy na cesty přečkávat se skřípěním zubů, ale opravdu si je užít.

S pohodlím nejdál docestujete

Minimalisticky, stylově a vkusně… To jsou tři hesla, jež hravě proměníte v dokonalé cestovatelské outfity. Jaké kousky zabalit, vám prozradíme níže. Na tomto místě se budeme věnovat outfitům ideálním pro samotnou cestu. Dokonalými módními topstar jsou bezpochyby lehounké, rozevláté (culotte) kalhoty, kapsáče, dlouhé maxi sukně a klasické oversized košile. Obecně se vám bude příjemně cestovat v minimalistických a extrémně pohodlných modelech, které můžete hezky vrstvit. Při samotném cestování je totiž dobré myslet také na změny teplot. Klidně si proto vezměte lehčí bundu nebo svetřík.

Velmi sympaticky vyzní i klasický denim (v pružnější verzi), volnější šaty, tuniky nebo overaly. Vyhýbat se nemusíte ani legínám a teplákům, které čím dál více vystupují ze stínů a sebevědomě míří na módní vrchol. Tvůrčí nasazení návrhářů dokáže i z "obyčejných" tepláků vysekat sofistikovaný až elegantní kousek. Rozhodně se tak nemusíte bát, že by vás někdo obdařil zdviženým obočím. Pohodlí je zkrátka něco, o co se nemusíte ochuzovat ani při cestách. Tepláky i legíny navíc můžete spárovat s crop topy, kratší mikinou nebo oblíbeným trikem, a vyšvihnout tak hravý komplet.

FOTO: Pexels

Cestovatelský tetris v praxi

Leckdo by si pomyslel, co může být tak těžké na zabalení zavazadla. Prostě naskládám věci do kufru a vyrazím, jak jednoduché. Jenomže v realitě to často taková hračka není. Čím delší dovolená se před námi rozprostírá, tím úměrně nám stoupá stres a obavy, abychom náhodou NĚCO nezapomněli doma. V konečném důsledku se poté v našem zavazadle vyskytuje až PŘÍLIŠ mnoho předmětů a oblečení, které vůbec nebudeme potřebovat. Třeba takové chic lodičky na vysokém podpatku jsou skvělé na rande, ale pokud plánujete vysokohorskou turistiku, radši je nechte doma.

Vmíchejte do celého balení trochu organizace. Celý proces se bude hned zdát efektivnější a samozřejmě také zábavnější. Vezměte si k ruce cestovní "organizéry", průhledné sáčky a kapsičky, které vám pomohou udržet v zavazadle optimální pořádek.

Místo i kilogramy v kufru ušetříte také tak, když různé nezbytnosti, především pak klasické toaletní a kosmetické potřeby, vyměníte za mini cestovatelská balení. Skvělou vychytávkou jsou také 3in1 produkty. Rovněž dvacet knih (které se vám stejně nikam nevlezou) vyměňte za čtečku.

Samotnou kapitolou je oblečení. Tomu jsme se částečně věnovali o pár řádků výše. Oblečení, které s vámi přicestuje až do vybrané cílové destinace, volte s rozvahou. Outfity by měly korespondovat s typem dovolené. Pokud se tedy chystáte do hor, určitě by ve vašem kufru nemělo chybět praktické a funkční oblečení. Míříte-li spíše k moři nebo do srdce nějaké (evropské) městské metropole, přibalte si multifunkční oblečení, tzv. 3in1. Tedy oděvy, které pár tahy proměníte v sukni, šaty nebo halenku. Skvělé budou i univerzální, snadno kombinovatelné kousky, jež vynosíte po celý den. Obecně vybírejte kousky z nemačkacích materiálů. V tomto se jako ideál bude jevit bio bavlna, mušelín nebo merino.

Ani na boty není radno zapomínat. Ty většinou také zabírají hodně místa. Řešení je jednoduché, vezměte si pouze nutné množství. Ideálem je schovat do kufru pouze jedny náhradní. Nikdo (obzvláště ne na cestách) nechce řešit nepříjemné puchýře, proto si s sebou vezměte opravdu pohodlné boty.

FOTO: Pexels

TIP do kabelky: Pokud z kufru stejně vytáhněte zmuchlané kousky, vypněte je na ramínka a dopřejte jim chvilkový chill v koupelně. Pára ze sprchy dokáže materiály zase hezky "vyžehlit".

Tak příjemné balení!

reklama