[OL]4you na

Slavnost vína chutnala i bavila! Největší událost moravského podzimu navštívily stovky lidí

Víno, ženy, zpěv. A dobré jídlo a fantastická atmosféra okořeněná vkusně zvoleným programem. I tak by se dala charakterizovat Slavnost vína, jež oživila páteční olomoucký večer. A osmý ročník oblíbené akce stál opět za to...

Slavnost vína chutnala i bavila! Největší událost moravského podzimu navštívily stovky lidí

"Celé jsem to tu prošel a zjistil jsem, že tu vystavuje přes dvacet vinařství a je tu více než 160 vzorků vín. Zatím jsem ochutnal jeden. Uvidíme, jestli se tu najde někdo, kdo ochutná všechny," hecoval návštěvníky na úvod prestižní akce ředitel olomouckého NH hotelu Tomáš Rousek. 

A bylo vidět, že lidé měli velkou chuť se bavit. Zcela zaplnili kongresové prostory nově zrekonstruovaného hotelu a ochutnávali domácí i zahraniční vína. Užívali si kapelu večera Kanci paní nadlesní a nechali se okouzlit specialitami šéfkuchaře Miroslava Fojtíka nebo sladkými dezerty šéfcukrářky Anny Strnadlové.  

Vítězem ankety se stalo vinařství Mikrosvín Mikulov
Každoroční velkou výzvou Slavnosti vína, která se koná pod záštitou ministra zemědělství Marka Výborného a také pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje Josefa Suchánka, je anketa o nejoblíbenějšího vinaře. A to jak pro vinaře, kteří se snaží představit návštěvníkům to nejlepší, tak pro návštěvníky, kteří se pokoušejí zvládnout ochutnávku co nejširšího počtu vzorků kvůli spravedlivému rozhodování. Letos si cenu pro nejoblíbenějšího vinaře odneslo jihomoravské vinařství Mikrosvín Mikulov. "Tato akce je jednou z největších vinařských událostí v Olomouckém kraji a pro nás je toto ocenění něco, čeho si velmi vážíme. Jsme rádi, že se této akce můžeme každý rok účastnit. Vidíme i rostoucí zájem účastníků a jejich narůstající znalosti v oblasti vína," říká Jiří Coufal, zástupce vinařství Mikrosvín Mikulov. 

Legendy se vrací na scéně
Hudební hvězdou večera byla kapela Legendy se vrací. Přinesla do Olomouce koncert plný známých songů od interpretů jako Robbie Williams nebo Avicii a další. "Chceme vám moc a moc poděkovat, že jste tu s námi na parketu zůstali celou hodinu. To je obdivuhodný výkon. Zasloužíte si za to toto dobré pití, které tu máte. A pro nás bylo obrovskou ctí pro vás dnes večer hrát. Děkujeme!" zářil frontman kapely Legendy se vrací Petr Šiška. 

Večerem provedla Soňa Šuláková, vtipem hýřil Václav Kopta
Letošní Slavností vína nás provedla známá televizní moderátorka Soňa Šuláková, s níž se na pódiu objevil se svými historkami o životě a o víně herec Václav Kopta. Víno na slavnosti ochutnal, ale přiznal se, že i mlsal: "Vzhledem k tomu, že tu nemám manželku, tak jsem si zahřešil a dal jsem si dva kousky z místních dezertů. A ještě teď se mi slastně podlamují kolena. Tak nevím, jestli je to hyperglykemický šok, nebo výsledek dobře odvedeného cukrářského řemesla." "To jsou ty endorfiny, které se vyplaví v mozku, když ochutnáte něco dobrého," reagovala Soňa Šuláková, která je i lékařkou. "Ano, vzpomenu si na to, až mě povezou sanitkou, že jsou to jen endorfiny," dodal Kopta. 

Chystá se devátý ročník
Slavnost vína se protáhla do ranních hodin, kdy neúnavné návštěvníky dostával do varu při afterparty DJ Radia Haná Lukáš Kobza. "Lidé si užívali i doprovodný program, který jsme připravili. Dělali si vzpomínky ve fotokoutku. Povídali si v chill zóně. Poslouchali DJ Radia Metropole nebo lidového harmonikáře. Okukovali přehlídku podzimní módy Flamingo fashion a soutěžili o ceny. Děláme skvělou zábavu a budeme v tom pokračovat. Už nyní připravuje 9. ročník Slavnosti vína," uvedl za pořádající agenturu Forsberg výkonný ředitel Marek Berger.  

FOTO: archiv pořadatele 

reklama