Srpen v kinech

Hana Došlová

Tajemní impresionisté (3. srpna 2020, Aerofilms)
Jak impresionisté vnímali svět? Jaké techniky, barvy a světlo používali k zachycení reality? A jak je možné, že stačilo jen pár let, aby se z přehlížených děl staly klenoty ceněné po celém světě? Dokumentární film odhaluje na doposud veřejnosti nepřístupných obrazech ze soukromých sbírek tajemství umělců, jakými byli Manet, Monet, Cézanne, Sisley nebo Signac.

Ava: Bez soucitu (6. srpna 2020, Bontonfilm)
Setkání s neodolatelně přitažlivou Avou přežije jen málokdo. Ava je nájemná vražedkyně, která pro tajnou organizaci likviduje zadané lidské cíle. Dostává ty nejvybranější úkoly - obvykle kravaťáky z vysokých kruhů byznysu, pracuje bez soucitu rychle, čistě a nenápadně v různobarevných parukách, chic kalhotových kostýmech nebo v elegantních večerních šatech. Po jedné zpackané akci se ale všechno nebezpečně změní...

Krycí jméno Lev (6. srpna 2020, Bohemia MP)
Upjatý psychiatr Romain je fascinovaný svým novým pacientem Leo Milanem, který o sobě tvrdí, že je mezinárodní agent s krycím jménem Lev. Lev mu jednoho dne sdělí, že mu přímo před očima unesou jeho snoubenku. To se také stane a Romain si uvědomí, že Lev je asi jediný, kdo ví, „která bije.“ A je taky jediný, kdo ji dokáže zachránit. Zoufalý Romain se snaží s ním udržet krok při divoké pařížské honičce na záchranu Louise a zabránit loupeži století ve Francouzské centrální bance...

Trollové: Světové turné (6. srpna 2020, CinemArt)
Stoprocentně pozitivní trollí holka Poppy povýšila na královnu. Své zemi vládne tancem, zpěvem a levou zadní, protože tam, kde nejsou žádné potíže, je kralování brnkačka. Jenže popoví Trollové nejsou jedinými obyvateli planety, žijí na ní další trollí kmeny, vyznávající různé hudební styly. Existují tedy i Techno Trollové, Country Trollové, nebo Rockoví Trollové. Těm vládne královna Bárbra, která upřednostňuje nejen trochu drsnější muziku, ale i agresivní představu, že jen rock by měl znít po celém kontinentu. Poppy ji musí zastavit dřív, než svět ovládnou kytarové riffy.

Casting na lásku (13. srpna 2020, Bontonfilm)
Ústřední postavou romantické komedie režisérky Evy Toulové je neúspěšná herečka Stela Nebeská, která s blížící se čtyřicítkou zjišťuje, že velkou díru do světa už asi neudělá. Neadří se jí ani v osobním životě. Manžel jí začal podvádět a ani se to nesnaží skrýt. Stela se zapřisáhne se, že si stůj co stůj najde někoho, před kým její manžel zbledne závistí. Zahájí tedy velkolepý konkurz na novou lásku. Začne se seznamovat, ale co schůzka, to výstřední a nepoužitelný nápadník a každé rande končí fiaskem. Najde nakonec Stela toho pravého? Nebo všichni pořádní muži už vymřeli? Hlavní roli ztvárnila Tereza Petrášková, o kterou se uchází například Igor Bareš, Václav Vydra nebo Lukáš Langmajer.

FAMU v kině 01 (20. srpna 2020, Aerofilms)
Cílem projektu FAMU v kině je dostat krátké filmy studentů a čerstvých absolventů školy do kin v celém Česku, a to včetně Dcery nominované na Oscara. Letošní výběr propojí téma žen s nejrůznějšími společenskými tabu.

Hurá do džungle (20. srpna 2020, Bioscop)
Jedno poklidné ráno se život zvířat v africké džungli obrátí vzhůru nohama. Nejlepší kamarádi: opičák Munki a slonice Chobotka zjistí, že z ničeho nic získali schopnost mluvit lidskou řečí. V džungli totiž přistál mimozemšťan Fneep vyslaný svým krutým otcem, dobyvatelem vesmíru, aby obsadil planetu Zemi. S sebou si přivezl překladové zařízení, díky kterému zvířata mohou mluvit. Jenže Fneep je spíš roztomilý nešika, který rozhodně žádný talent na dobývání nových světů nemá. Stýská se mu po domově a nutně potřebuje pomoc.

Jeskyně (20. srpna 2020, Film Europe)
Film je inspirovaný skutečnými událostmi, které se odehrály v Thajsku v létě roku 2018. Dvanáctičlenný chlapecký fotbalový tým v čele s trenérem se tehdy vydal na procházku do jeskynního komplexu Tham Luang v oblasti Chiang Rai na severu země. Náhlý prudký déšť zvedl hladinu vody, která zaplavila přístupovou cestu a uvěznila všech 13 chlapců ve svých útrobách. Vysvobození se jim dostalo až po více jak dvou týdnech za pomoci početného týmu zkušených potápěčů a záchranářů z různých koutů světa.

Mulan (20. srpna 2020, Falcon)
Snímek připomíná období starověké Číny, kdy se obyvatelé museli postavit útoku armády Hunů. Do vojska však mohli nastoupit pouze muži, a tak se Mulan, nejstarší dcera ctěného bojovník, mezi vojáky dostane v přestrojení za opačné pohlaví. Chce zastoupit svého nemocného otce, který by válku určitě nepřežil.

Šarlatán (20. srpna 2020, CinemArt)
Strhující životopisné drama je inspirován skutečnými osudy léčitele Jana Mikoláška, na kterého se v průběhu několika desetiletí obracely s prosbou o pomoc tisíce lidí ze všech společenských vrstev včetně nejvýznamnějších osobností politického i kulturního života. Mikolášek, člověk bez odborného lékařského vzdělání, ale s nevšedním a nevysvětlitelným nadáním diagnostiko­val a pomocí bylinek léčil nemoci, se kterými si ani doktoři nevěděli rady. Jeho mimořádné schopnosti jsou však vykoupeny bojem s vlastními démony...

Štěstí je krásná věc (27. srpna 2020, Bioscop)
Velká výhra v loterii člověku rozhodně změní život. Otázka je, jak... Čenda s Janou (Karel Zima a Petra Hřebíčková) nemají ve filmu režiséra Jiřího Diarmaida Nováka v životě na růžích ustláno. Oba jsou nezaměstnaní, Čenda má dluhy všude, kam se podívá, a nejčastější návštěvou u nich je exekutor. To ale změní vítězný loterijní tiket. Pohádková výhra 176 milionů korun otevírá dvojici dveře do velkého světa neomezených možností. Ale také ke spoustě nových kamarádů, kteří by si z výhry rádi ukrojili pořádný kus... V dalších rolích se objeví například Martin Písařík, Markéta Hrubešová, Lukáš Příkazký a Marek Taclík.


 

#filmové premiéry #kino

reklama

Další články